تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 12 بهم 1397 - 18:54  |  
کد مطلب: 9211
امام جمعه سرایان گفت: 40 سالگی انقلاب ثمره پایداری 40 ساله امامین انقلاب و ملت انقلابی ماست که با طلوع خورشید جهان¬ناب انقلاب اسلامی در سال 1357، نه تنها ایران، بلکه تمام جهان دچار تحول شگرفی شد.

به گزارش سرایان بیدار،حجت الاسلام نجمی پورامام جمعه سرایان امروز درجمع نمازگزاران جمعه گفت:دوازدهم بهمن روز ورود تاریخی امام به میهن آغازی شد بر پایان نظام 2500ساله شاهنشاهی و با انتخاب دولت موقت توسط امام سقوط رژیم سرعت بیشتری به خود گرفت و با مقاومت جانانه مردم انقلابی در برابر طاغوت در 22 بهمن رژیم مجبور به عقب نشینی و رسما سقوط نظام شاهنشاهی اعلام شد.
وی افزود:چهل سالگی انقلاب ثمره پایداری 40 ساله امامین انقلاب و ملت انقلابی ماست که با طلوع خورشید جهان¬ناب انقلاب اسلامی در سال 1357، نه تنها ایران، بلکه تمام جهان دچار تحول شگرفی شد.
امام جمعه سرایان اظهارکرد:. انفجار نور در یوم الله22 بهمن، هیمنه ابرقدرت¬های زمانه را درهم شکست و نویدبخش وعده حق تعالی مبنی بر پیروزی مستضعفان بر مستکبران بود. انقلاب اسلامی ایران، آوای اسلام ناب محمدی(ص) را در جای جای دنیای معاصر طنین انداز ساخت و عصر نوینی را فراروی بشریت گشود و اینک که چهل سال از پیروزی افتخار آفرین انقلاب اسلامی می¬گذرد، شاهد به بار نشستن شجره طیبه¬ای هستیم که با خون هزاران شهید آبیاری شده و دست¬آوردهای ارزنده و نتایج ارزشمندی را عاید مردم ایران، مسلمانان و آزادی خواهان جهان نموده و به عنوان الگویی زنده در منظر جهانیان قرار گرفته است.
نجمی پور گفت:برکات انقلاب اسلامی در حوزه¬های مختلفی همچون: دینی، اخلاقی، علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، نظامی و بهداشتی اختصاص یافته است.
وی خاطرنشان کرد:احیای اخلاق و معنویت و گسترش باورهای دینی، دست¬یابی به فن آوری¬های نوین، افزایش زیر ساخت¬های خدماتی و توسعه صنعتی، بهبود و رشد وضعیت سلامت و بهداشت کشور، رشد سطح بینش¬سیاسی مردم، استقلال و خودباوری، شکل¬گیری گفتمان فرهنگی وحدت، هویت¬یابی ایرانی¬ اسلامی، ایجاد موج بیداری اسلامی، حمایت از مظلومان و مستضعفان، گرایش زنان به حجاب، اثبات کارآمدی دین، بسط فرهنگ عاشورای حسینی، جذب و تربیت مبلغان بین-المللی، امنیت ملی و منطقه¬ای و رشد قدرت نظامی و نیز تحکیم روحیه صبر، مقاومت و فرهنگ شهادت، و...گوشه¬¬ای از دست-آوردهای40 ساله انقلاب اسلامی است.
امام جمعه سرایان بیان داشت:بنابراین حفظ این دست¬آوردهای افتخار آفرین، نیازمند هوشیاری و وحدت بیشتر مردم و عملکرد و تدبیر مناسب¬تر مسولان کشور و نیز شناخت و رفع موانع پیش¬روی نظام جمهوری اسلامی است. سیاست زدگی و اختلاف میان آحاد مسؤلان، رفاه¬طلبی و اشرافی¬گری، از جمله موانع تحقق اهداف انقلاب اسلامی به شمار می¬روند.
نجمی پور تصریح کرد:از این رو تبیین و تبلیغ دست¬آوردهای گوناگون انقلاب اسلامی، نقش بسزایی در خنثی نمودن ترفندها و طرح¬های شوم دشمنان و معرفی جایگاه و آثار مبارک انقلاب به مردم، به خصوص نسل جوان دارد.
وی ادامه داد:تبیین دست¬آوردهای انقلاب اسلامی در راستای عمل به آیه شریفه«وأمّا بِنِعْمَةِ رَبِّكَ فحَدِّث»، گامی بلند و شایسته¬ای در جهت مبارزه با دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب است که طی این سالها، همواره از حربه¬های مختلفی چون: جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم استفاده کرده¬اند تا با گمان خویش، ملت غیور و شریف ایران را به زانو درآورند؛ ولی به مدد الهی و اتحاد و همدلی آحاد جامعه، اهداف آنان نقش برآب شد و هر روز بر عزّت، پیشرفت و اقتدار این انقلاب بزرگ افزون گردید.
امام جمعه سرایان عنوان نمود:امید است که همواره قدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بدانیم و این نعمت الهی را که به برکت مجاهدت¬ها و خون¬های پاک شهدا و معمار کبیر انقلاب امام و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری به بدست آمده، شکرگذار باشیم.
نجمی پور اظهارداشت:بدون شک یکی از اصلی¬ترین شعارهای انقلاب اسلامی ایران، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بوده است. برای اینکه بدانیم این انقلاب در مسیر خود حرکت کرده است یا خیر، باید دید امروز با سپری شدن حدود 4 دهه از عمر آن، این شعار تا چه حد در این نظام محقق شده است.
وی افزود:این شعار از سه بند تشکیل شده است که بند ابتدایی(استقلال) و انتهایی(جمهوری) آن مفهوم پیچیده¬ای ندارد و کسی در آن دچار شک و شبهه نیست اما کلمه¬ی میانی این شعار یعنی آزادی بر خلاف دو کلمه¬ی دیگر آن محل اختلاف بسیار و شبهه و چالش است.
امام جمعه سرایان گفت:دوست و دشمن ، کافر و مسلمان، سیاسی و غیر سیاسی، مذهبی و غیرمذهبی و... همه و همه از آزادی به عنوان یک مفهوم مهم و حیاتی در جامعه نام می¬برند اما هر کدام از این طیف¬ها و گروه¬ها تعریف متفاوتی از واژه آزادی ارائه می¬کنند به همین دلیل عده¬ای معتقدند آن آزادی که مردم در تظاهرات زمان طاغوت آن را مطالبه می¬کردند هنوز محقق نشده است و گروهی دیگر مخالف این ادعا هستند.
نجمی پور بیان کرد:سوال این است: مگر این افراد آن موقع آزاد نبودند که شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی را سر می¬دادند آن زمان که خیلی از مسائلی که الان ممنوع است آزاد و  دسترسی به آنها آسان بود مثلا کاباره¬های زیاد در کوچه¬های برخی شهرها وجود داشت کاباره¬های معروفی مثل شکوفه و تالی¬هو که بساط همه جور خوشگزرانی را برای مردم فراهم می¬کرد وجود دیسکوهای ارزان قیمت در نقاط مختلف شهر باعث شده بود جوانها در سطوح مالی مختلف با هر قدر پولی که در جیبشان داشتند وقت زیادی از شب و روز خود را در آنها سپری کنند. یا مثلا مصرف مشروبات آزاد بود از شخص اول مملکت گرفته تا برخی مردم کف کوچه و بازار از مشروبات الکلی استفاده می¬کردند کسی هم به کسی گیر نمی-داد. انواع و اقسام فیلم¬ها که ما حتی اسم بعضی از آنها را نمی¬توانیم داخل جمع بگوییم خیلی راحت روی پرده سینما اِکران میشد تا جایی که یکی از روزنامه¬های وقت مقاله¬ای نوشت و از راننده¬های تاکسی خواهش کرد هنگام رانندگی کردن به سردر سینما نگاه نکنند چون یکی از علت¬های تصادف توجه رانندگان به تابلوی سینماها و نگاه به عکسهای تبلیغاتی ناجور این فیلم¬ها بود. 
مردم که آزاد بودند مگر آزادی غیر از این¬ها بود که با شعار ¬آزادی می¬دادند.
در جواب باید بگوییم بله. یک نوع آزادی دیگر به جز این مسائلی که دیدیم وجود دارد و بین این دو تا آزادی تفاوت از زمین تا آسمان است.
اول ببینیم آزادی یعنی چه؟ چون آدم¬هایی با عقاید متفاوت تعریف متفاوتی از ¬آزادی دارند بر اساس دیدگاه انسان محوری و اومانیسم انسان باید آزاد باشد به این معنی که هرچه خواست بتواند انجام بده و هیچ چیز مانع رسیدن به امیال و خواسته¬هایش نشود هرچه خواست بگوید هر چه خواست بخورد هرچه خواست بنوشدو......
این دقیقا همان معنای آزادی است که رسانه¬های مختلف تلاش می-کنند در دنیا گسترش  پیدا کند و اتفاقا ¬آزادی¬های قبل انقلاب هم از همین جنس بود البته چندان هم ¬آزادی نبود .
مقام معظم رهبری در این زمینه می¬فرماید در غرب حدّ آزادی را مانع مادی تشکیل می¬دهد صرف نظر از اینکه آزادی به این معنی آیا واقعا در کشورهای مدعی ¬آزادی وجود دارد یا نه؟ باید دید چنین ¬آزادی عقلا امکان دارد یا نه؟.
 اما تعریف دیگر هم برای آزادی هست که طبق آن آزادی یعنی آزادی از تسلط دشمن. مردم برای این ¬آزادی فریاد می¬زدند برای این ¬آزادی شکنجه می¬شدند و برای این -آزادی شهید می¬دادند. این آزادی مبنای قر¬آنی دارد. خداوند در ¬آیه141 سوره نساء می¬فرماید.«وَلَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا» و خدا هرگز راه تسلطی برای کافران بر ضد مومنان قرار نداده است. منظور این آیه این نیست که کافران بر مومنین تسلط ندارند چون در طول تاریخ بسیاری از کفار بر مومنان سلطه داشتند بلکه طبق این آیه خداوند نمی¬خواهد کافران بر مسلمین مسلط شوند و خدا چنین اجازه ای به مومنان نداده که تحت سلطه¬ی کافران زندگی ذلیلانه¬ای داشته باشند و اگر لازم است باید برای مبارزه با کفار و طاغوت¬ها اقدام کنند.
 این حرفا چیه ؟ مگه اون موقع بیگانگان بر ما سلطه داشتند که مردم دنبال آزادی از سلطه بودند؟ بله بیگانگان بر ما سلطه داشتند.
آیا می¬دانید در سوم شهریور1320وقتی نیروهای شوروی از شمال و شرق و نیروهای بریتانیای کبیراز جنوب وغرب از زمین وهوا به کشور حمله می¬کردند و شهرها یکی پس از دیگری سقوط کرد ارتش ایران به سرعت متلاشی شد؟
می¬دانید در همین زمان بود که رضا شاه با فشار انگلیس مجبور به استعفا شد تا محمد رضا پهلوی به خواسته¬ی انگلیس نه به خواسته¬ی مردم شاه این مملکت بشود و این یعنی سلطه یعنی حتی برای تعیین شاه کشور مردم کاره¬ای نبودند.
وقتی در سوم شهریور1320نیروهای شوروی و انگلستان از شمال و جنوب به ایران حمله¬ور شدند رضاشاه به شدت غافیلگیر شد و وقتی حسنعلی منصورنخست وزیر وقت در صبح سوم شهریورخبرحمله متفقین رابه او اطلاع داد رضاشاه حیرت زده اظهارداشت: باورکردنی نیست. دوستان انگلیسی ما با همان رفتاری کردند که هیتلربا بلژیک انجام داد هم با یونان کرد. اشغال کشور بی¬درنگ سرنوشت رضاشاه را رقم زد. در عرض سه روز پس از اشغال ایران ارتش رضاشاهی که توسط هواپیماهای انگلیس وشوروی بمباران شده بود عقب نشست.
در عرض چهار روز فروغی به نخست وزیری منصوب شد تا با متفقین مذاکره کند.
در عرض یک هفته نخست وزیر جدید درخواست صلح کرد و درنهان از متفقین می¬خواست که رضاشاه را کناربگذارد.
طی سه هفته یعنی در25شهریور1320شمسی رضاشاه برگ استعفای خود را که توسیله فروغی تنظیم شده بود امضاء کرد و با خاندان خود به اصفهان و از آنجا به کرمان و بندرعباس عزیمت نمود. او سپس در27مهرماه1320با کشتی از بندرعباس به تبعیدگاه خود جزیره موریس رفت.
 آیا می¬دانید درجنگ جهانی دوم ایران درحالی که اعلام بی¬طرفی کرده بود اِشغال شد تا مرکزارتباطات متفقین بشود هیچ توجهی به اعلام بی¬طرفی کشور نکردند که هیچ نفت و دیگرمنابع طبیعی هم در دست انگلستان قرارگرفت تا بدون هیچ محدودیتی از ذخایرکشور ما استفاده کند. یعنی ما حتی قدرت جلوگیری از ورود بیگانه¬ها را کشور نداشتیم.
 آیا می¬دانید اولین راه آهن سراسری ایران که سراسری هم نبود بعد از100سال تأخیر وارد کشورشد و تازه در تعیین مسیر آن به جای اینکه مصلحت کشور لحاظ بشود مصالح بیگانه یعنی شوروی و انگلیس لحاظ شد و برای اینکه شوروی در شمال کشوربود به انگلیس که جنوب کشور را اشغال کرده بود متصل بشود راه آهن از شمال به جنوب کشیده شد در حالی که چه بسا کشور به چنین راه آهنی نیاز نداشت.
 آیا می¬دانستید بحرین یکی از استان¬های ایران بوده؟ در آبان1336دولت ایران طی لایحه¬ای بحرین رابه عنوان استان چهاردهم خود اعلام کرد.
اما به خاطره بی¬کفایتی شاه و فشار انگلستان در اواخر سال1348ایران حاکمیت خود بر بحرین را برداشت تا الآن بحرین بشود محل قتل عام شیعه وما برای نوشتن خلیج فارس روی نقشه جغرافیا به جای خلیج عرب کلی انرژی مصرف کنیم .
آیا می¬دانستید وقتی در سال 1917میلادی انگلستان در جریان جنگ جهانی اول کشور را اشغال کرد. بر اثرقحطی به وجود آمده بیش از40درصد جمعیت ایران جان خود را از دست دادند و قحطی جان 9میلیون ایرانی را گرفت؟ وقتی در خیابان¬های شهر راه می-رفتی اجساد گرسنگان در گوشه و کنار کوچه و بازار هیزم  وار بر روی هم انباشته شده بود. این¬ها فقط یک گوشه از تسلط دشمن بود نمونه¬های بسیار زیادی در این زمینه وجوددارد.
1-          خروج آثار مهم ملی و باستانی از کشور توسط کشورهای بیگانه
2-          فروش نفت کشور توسط بیگانگان بدون نظارت ایران
3-         حضور پررنگ  بهاییت درپست¬های مهم دولتی (مانند دکتراَیادی که از نزدیک¬ترین افراد به شاه بود و به گفته¬ی مورخین دومین شخص ایران به حساب می¬آمد امیرعباس هویدا و پرویز ثابتی و...)
4-         عزل و نصب مهمترین مسئولین حکومت توسط بیگانگان
5-         حضور گسترده مستشاران بیگانه:(هزینه مستشاران آمریکایی مقیم ایران در سال1356 بیش از هزینه¬ی پرسنل نظامی ارتش ایران بود. هزینه¬ی مستشاران آمریکایی170میلیارد ریال بود در حالی که هزینه¬ی پرسنل نظامی ارتش ایران 140میلیارد ریال بود.) و... وقتی با دقت به تاریخ پادشاهی ایران نگاه می-کنیم می¬توانیم نتیجه خیلی مهمی بگیریم اگر از سلطه دیگران آزاد باشی دشمن هر بلایی که دلش بخواهد بر سرت خواهد آورد از قتل عام و کشتار گرفته تا غارت منابع طبیعی کشور و...مردم به این نتیجه پی برده بودند و از این وضعیت خسته شده بودند وبه همین خاطر شعار می¬دادند استقلال آزادی جمهوری اسلامی.
ممکن است این سوال ذهنتان را به خود ش مشغول ک رده باشد ما باید از سلطه بیگانه آزاد باشیم ولی نمیشه هر دو تا آزادی با هم باشه؟ نمیشه هم بی بند و باری باشه و هر کس هر کاری خواست بکند و هم کسی به ما مسلَّط نباشه؟ تاریخ خیلی زیبا جواب میده؛ اسپانیا که در قدیم آندلس نامیده می¬شد در سال711 میلادی توسط مسلمین فتح شد. مسلمانان حدود 800 سال برآندلس حکومت کردند و هنوز هم آثار اسلامی و بناهای معماری اسلامی در جای جای آن به چشم می¬خورد. بارها مسیحیان بر آن تاختند اما مسلمانان مقاومت می¬کردند و آنها را شکست می-دادند. وقتی سراسر اروپا در جهل و بی¬خبری کامل بود آندلس به تنهایی پرچم دار دانش و تمدن در غرب بود. مسلمانان از آسیای بی¬سواد، بی¬فرهنگ و غیر متمدن، جامعه¬ای علم دوست، دانشمندپرور و متمدن ساختند. به نظر شما حکومت 800ساله مسلمانان بر آندلس(اسپانیا) چه طور متلاشی شد؟ دشمن چطور توانست بر جامعه متمدن اسلامی آن روز مسلط بشود؟ فقط با یک کار؛ دختران بی¬پوشش اروپا راهی آندلس شدند تا علاوه بر جوانان، سردمداران حکومت هم آلوده به فحشاء و بی¬بند و باری شوند و آنگاه که درخت از داخل تهی شد با یک حمله نظامی در سال1492 میلادی آندلس مسلمان نشین را از پای درآورد. صد هزار نفر کشته شدند و بقیه تسلیم شدند.
پس آندلس به ما درس عبرت می¬دهد که وقتی آزادی بی¬بند و باری و بی¬قیدی از یک در وارد بشه، آزادی از تسلّط بیگانه از در دیگر وارد می¬رود. تجربه¬ای که بارها در دنیا تکرار شده: وقتی ملت¬های انقلابی در سراشیبی فحشا، فساد و بی¬بند و باری لغزیدند، همه چیز تمام می¬شود. (بیانات رهبری14/10/63)
حالا دشمنان قسم خورده ایران اسلامی تلاش می¬کنند که برای تسلّط بر کشور ما از همان روشی استفاده کنند که مسیحی¬ها برای تسلط بر آندلس استفاده کردند. نخست وزیر اسرائیل در21 شهریور 1381ش به آمریکا توصیه می¬کند که باید با تلوزیون به ایران حمله کنی؛ بر عکس عراق، چون حمله نظامی برای تسلّط بر ایران جواب نمی¬دهد. یا رابرت مرداک یهودی گفته برای مقابله با ایران به جنگ با خانواده بروید. و این را دشمن خوب فهمیده که وقتی آن آزادی بیاید این آزادی می¬رود. پس نمی¬شود هر دو را با هم داشت. انتخاب با ماست که کدام آزادی را انتخاب کنیم. آیا تا به حال با خودتان فکر کرده¬اید که کشورهایی که بی¬بند وباری و آزادی غربی را در دنیا تبلیغ می-کنند خودشان به چه چیزهایی مبتلا شده¬اند.
پیامدهای بی¬بند وباری
1-          هدر رفتن سرمایه¬ها
 استفاده از الکل سالانه 3میلیارد پوند به سیستم بهداشت بریتانیا ضرر می¬زند(معادل14 میلیارد تومان)
2-          از دست دادن امنیت اجتماعی
 جمله معاون باراک اوباما: در محیط¬های دانشگاهی از هر 5 زن یک نفر آزار جنسی را تجربه می¬کند؛ وقتی بی¬بند و باری در جامعه اصل قرار بگیرد دانشگاه به جای اینکه محل رشد علمی کشور باشد می¬شود محل تجاوز و آزار جنسی/ سالانه30 هزار نفر از شهروندان آمریکا به خاطر آزادی حمل اسلحه کشته می¬شوند یعنی بالای 80 درصد مردم آمریکا مسلّح¬اند. آمریکا با این که فقط 5درصد جمعیت جهان را دارد حدود 50 درصد اسلحه جهان را دارد. به نظر شما این آمار به خاطر چیست؟ به خاطر نداشتن امنیت اجتماعی.
3-         رسیدن به پوچی
رسیدن به پوچی از پیامدهای دیگر آزادی بی¬بندوباری است. در آمریکا در هر 24 ثانیه یک نفر اقدام به خودکُشی می-کند. چرا در کشوری که مدعی آزادی است و همه مردمش به راحتی و خوشی کنار همدیگر زندگی می¬کنند این همه آمار خودکشی بالاست؟  پس انتخاب با خودماست؛ آزادی بی¬بند و باری به همه پیامدهایش یا آزادی از سلطه با آثار قشنگش.
ثمرات آزادی از سلطه بیگانه
1-          «اقتدار»
 اقتدار اولین ثمره آزادی است. اقتدار یعنی از لحاظ نظامی، موشکی و هسته¬ای به جایی برسی که هیچ بیگانه¬ای نتواند حتی یک نگاه چپ به خاک کشورت بکند. اقتدار یعنی از شنیدن نام کشورت لرزه به اندام دشمن بیفتد تا جایی که رئیس جمهور سابق آمریکا بگوید: اسرائیل حق دار نگران ایران باشد. جمله مدیر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا: ایرانیان قویترین فناوری موشکی با دقت بالا را ساخته¬اند و توان موشکی آنها راهی است برای سردرگم کردن ماست. اقندار یعنی کسی نتواند بدون اجازه وارد خاکت بشود. هر کسی که می¬خواهد باشد از هر کجا می¬خواهد بیاید. نیروهای نظامی کشور، مقتدرانه با آنها برخورد می¬کنند. سربازان آمریکایی به محض ورود به حریم دریایی ایران، توسط نیروهای دریایی سپاه بازداشت شدند. و اشکشان جاری شد و با التماس و عذرخواهی بعد از چند روز آزاد شدند. اما در گذشته شاه اول مملکت، خم می¬شد و دست ملکه انگلیس را می-بوسید. ملکه کشوری که سردار جنایت علیه کشور ما بود.
2-          «پیشرفت»
پیشرفت دومین اثر آزادی است. و اولین عرصه پیشرفت، علم و دانش است. در این 40 سال آنقدر رشد علمی داشته¬ایم که از رتبه52 جهان در سال1998 به رتبه19 در سال2012 و در عرصه پزشکی در رتبه 3جهان در پیوند اعضا و رتبه 5 جهان در ارتوپدی و 7جهان در تولید نانو و در بخش هوا فضا 9کشور جهانیم که ماهواره ساخت داخل را به فضا فرستادیم. و 6 کشوری هستیم که موجود زنده به فضا ارسال کردیم و در غنی سازی اورانیم از بین 196 کشور دنیا در رتبه 8 جهان هستیم بهترین متخصص¬های مغز و اعصاب ایرانی هستند.
3-         «امنیت»
 امنیت مهمترین دست¬آورد آزادی است. امنیتی که بسیاری از مردم دنیا چه در آسیا و چه در اروپا و چه در دیگر نقاط جهان از نبودنش رنج می¬برند.
یادمان باشد که برای به دست آوردن این امنیت، پیشرفت و اقتدار هزینه¬های زیادی           داده¬ایم؛ یاد شهدایی که برای بدست آوردن آزادی کف خیابانهای این مرزو بوم به خون خودشان غلطیدند بخیر. جوانه¬های دسته گلی  که در 8سال دفاع مقدس برای حفظ این انقلاب خونشان ریخته شد که هر کدام یک پهلوان و یک قهرمان بودند/ شهدای مظلومی که برای پیشرفت علمی کشور، شبانه روزی تلاش کردند تا ما امروز به آن دست¬آوردها افتخار کنیم. شهید احمدی روشن/مسعود علی محمدی/داریوش رضایی نژاد و حاج حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران. از همه ملموس¬تر یاد شهدای مظلوم مدافع حرم و مدافع حریم امنیت کشور به خیر/ و یاد برخی شهدا که وقتی بچه¬شان به دنیا آمد نه صدای پدر را شنیدند و نه آغوش گرم او را چشیدند و طعم تلخ یتیم شدن را در سنین کودکی چشیدند تا ما در امنیت کامل به سر ببریم. این شهدا هزینه¬های آزادی، پیشرفت و اقتدار ملی ما هستند.
همه این¬ها را گفتیم که حواسمان جمع باشد که انقلابی را که با این همه سختی و با این همه هزینه شهدای گلگون کفن بدست آورده¬ایم، به راحتی از دست ندهیم/ از توطئه¬های دشمن غافل نشویم/ نقشه¬های دشمن را خوب بشناسیم و عکس خواسته¬های دشمن عمل کنیم.          ما برای آن¬که ایران گوهر تابان شود  خون دلها خورده¬ایم.
ان شاء الله مردم ما در روز 22 بهمن امسال در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی مشت محکمی به دهان استکبار جهانی خواهند کوبید.
 

نظر شما