تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 5 بهم 1397 - 13:33  |  
کد مطلب: 9204
امام جمعه سرایان گفت:انتظارمردم از مسئولین برای مرتفع شدن مشکلات معیشتی ارائه حل مسئله بوده نه طرح مسئله می باشد.

به گزارش سرایان بیدار، حجت الاسلام نجمی پورامام جمعه سرایان درخطبه های نماز جمعه امروز گفت:امسال مصادف است با چهلمین سالگرد استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش جدّی دشمنان برای ایجاد شبهه، بحران و ایجاد یأس و نا امیدی در جامعه بویژه بین نسل جوان از طریق سیاه نمایی و بزرگ کردن شبهات و زیر سؤال بردن دستاوردهای انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام دینی. 40 سال است از تهاجم غرب علیه ایران با جنگ سخت و جنگ نرم می¬گذرد.            
وی افزود:   اما امسال جنگ ترکیبی را علیه نظام اسلامی آغاز کرده، جنگ ترکیبی در عرصه¬های اقتصادی-سیاسی، فرهنگی- نظامی. و پروژه ناامن سازی کشور این بار نه از کانال انتخابات و بازی فتنه تغلب، بلکه معیشت مردم با عدم کنترل قیمتها، از گرانی کالاهای اساسی و سایر خدمات کام مردم را تلخ کرده است. مردم می¬پرسند آیا امریکا قیمت لبنیات،شیر،پوشک،آجر،سیمان،لاستیک و پلاستیک را گران کرده/آیا اسرائیل قیمت گوشت و مرغ را به اوج خودش رسانده؟ همه مردم معترض گرانی و توم هستند. چرا برای خودرویی که نه قیمتش معلومه، نه تاریخ تحویلش مشخصه، اینهمه مردم باید در صف انتظار ماشین باشند. چرا امروز جوانان ما از ترس گرانی طلا و سکه  و هزینه¬های سرسام¬آور ازدواج از جهیزیه گرفته تا اثاثیه منزل، جرأت فکر کردن به ازدواج را ندارد.
امام جمعه سرایان اظهارکرد:گرانیهای اخیر کالاهای اساسی ناشی از بی-تدبیری برخی مدیران در مبارزه با مفسدین و ناتوانی در جلوگیری از رانتئ خواری بسیاری از ژن¬های خوب و نورچشمی-هاست. همه¬اش نگوئیم این گرانیها تقصیر آمریکاست. آمریکا غلط میکنه که ما رو زمینگیر کنه، آمریکا 40 ساله نتوانسته ایران را متوقف کنه اما خودمان یک ساله با حرص و ولع¬های افسار گسیخته در حال ویران کردن خودمانیم. اما در داخل کشور عده¬ای به دلیل بی¬کفایتی، وادادگی و انفعال و بعضا خیانت، مردم عزیز و بزرگ ایران را به ابتدائی ترین مسائل معیشتی و اقتصادی،سرگرم کرده¬اند. آمریکا یک گروه 400 نفری برا یتحریم هوشمند ایران اجیر کرده، ایا در ایران یک گروه 4نفری برای دور زدن تحریم¬ها ایجاد شده است؟ امروز برخی از بانک¬ها چنان پا روی گلوی تولیدکنندگان، کارفرمایان گذاشته-اند که مجبورند از تولید دست بکشند. برخی¬ها سرسفره انقلاب نشستند اما علیه نظام شمشیر می¬کشند. اکنون به نظر می¬رسد که جمهوری اسلامی به مثابه یک پهلوان و یک قهرمان پیروزی می-ماند که حشرات موذی، از درون به جان این قهرمان افتاده¬اند.
نجمی پورگفت:انتظار مردم از مسولان ارائه حلّ مسئله است نه طرح مسئله چون طرح مسئله و عدم پیگیری، شائبه فرار از پاسخگویی را در اذهان مردم ایجاد می¬کند چرا تیم اقتصادی و نظارتی دولت یک برنامه مشخص و مدوَّنی برای حلّ مشکلاتی معیشتی مردم ندارند. با این سیاست، کلیّت انقلاب و کشور مورد تهدید قرار می¬گیرد. و باید چاره¬ای بیندیشید تا در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب، شاهد امید و کاهش فشار بر مردم و سربلندی انقلاب و نظام اسلامی باشیم. اعتماد مردم ایران به جمهوری اسلامی مهمترین سلاح در مقابل استکبار جهانی است. و سرپوش گذاشتن بر روی دستاوردهای انقلاب اسلامی بزرگترین خیانت به نظام اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد:در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی، نشانه¬های بزرگی از فتح و پیروزیهای بی¬نظیری را در عرصه¬های جهانی بر ملت ایران آشکار ساخته(مثل خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه که یک پیروزی استراتژیک برای جمهوری اسلامی محسوب می¬شود+ اولین رزمایش تهاجمی سپاه در خلیج فارس و رونمایی و آزمایش چندین سلاح مهم و راهبردی)هفته استقبال از دهه مبارکه فجر چهلمین سالگرد انقلاب: این هفته، هفته استقبال از دهه مبارکه فجر چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است.
امام جمعه سرایان بیان داشت :کارنامه¬ای از40 سالگی نظام به همراه دستاوردهای دهه¬های انقلاب با گذشته مقایسه و برای نسل جوان ایران اسلامی با زبانی گویا و آمیخته با هنر تبیین شود. امروز ایران به یک قدرت فرامنطقه‌ای تبدیل شده به طوری که سیاستمداران بزرگ دنیا تحولات جهانی را بدون در نظر گرفتن قدرت ایران نمی‌توانند بررسی کنند و کار به جایی رسیده که نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل در نشست گروهک منافقین در فرانسه می‌گوید ما باید کاری کنیم که ملت ایران چهلمین سال پیروزی انقلاب‌شان را نبینند. ایران اسلامی درشرایط بد اقتصادی و معیشتی مردم باز هم با شور و نشاط به کوری چشم دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی با شعار«افتخار به گذشته، امید به آینده» جشن پیروزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با قدرت و قوت به بهترین وجه برگزار خواهیم کرد.
نجمی با توجه به دو توصیه مهم رهبر انقلاب در دیدار جمعی از مسئولان و محققان پژوهشکده علوم شناختی اظهارداشت:
 - 1هرگز به برنامه‌ها و توصیه‌های غرب اعتماد نکنید: چون تمام تلاش دشمن این است که مردم را از نظام، انقلاب، ولایت و ارزشها جدا کند. دو نوع تلاش استکبار برای براندازی نظام اسلامی، تلاش بیرونی و تلاش درونی(یعنی به راه انداختن اختلافات مذهبی/به راه انداختن اختلافات سیاسی بین مردم و مسولین، سلیقه¬ای و جناحی عمل کردن/استحاله فرهنگی+ولنگاری فرهنگی) که نتیجه¬اش می¬شود معطل ماندن اولویت¬های اصلی نظام و زمین ماندن وضعیت معیشتی مردم.
2- شتاب حرکت علمی کشور نباید متوقف شود: از شاگردی کردن و یاد گرفتن هرگز پرهیز نکنید، زیرا ما از شاگردی کردن ننگمان نمی‌آید بلکه از «همیشه شاگرد ماندن» ننگمان می¬آید. رهبری فرمودند: ملتی که از دانشهای جدید و فن¬آوری مرتبط با آن عقب بماند سرنوشتی جز عقب ماندگی و ذلیل شدن نخواهد داشت. امروز یکی از ابزارهای مهم قدرت ، علم است اگر میخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید قدرت علمی، نظامی و هسته¬ای را افزایش دهیم.
وی با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:
موضوع استانی شدن انتخابات تاکنون سه مرتبه در مجلس مطرح شده که هر سه بار از سوی مجمع تشخیص مصلحت رد شده است. این طرح ایرادات فراوانی دارد از جمله: کاهش مشارکت مردم در انتخابات، حذف اقلیت‌ها و دوقطبی‌سازی جامعه، افزایش قدرت پول در انتخابات ها، قطع صدای مناطق محروم در حاکمیت و کاهش دغدغه¬مندی  و همراهی مردم در تصمیم¬گیری¬هاست. این طرح در مغایرت با سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری درباره انتخابات است. ایشان تاکید دارند که مردم در هر جغرافیایی باید احساس کنند یک نفر به نمایندگی از آنها در مجلس حضور دارد. برخی معتقدند که اگر انتخابات استانی شود، افرادی با تخصص بالا به مجلس راه خواهند یافت که این نظر اشتباه است چون کسانی وارد مجلس خواهند شد که به کانون¬های قدرت و ثروت وابسته¬اند. در این میان هر چهره‌ای که شناخته شده تر باشد یا به لابی‌های سیاسی و لابی‌های زر و زور نزدیک¬تر باشد قدرت بیشتری برای ورود به پارلمان خواهد داشت. از طرفی بزرگ کردن حوزه‌های انتخابیه تنها صورت مساله را پاک خواهد کرد. مشکلات مردم همچنان باقی خواهد ماند، با این تفاوت که دیگر مردم مأمنی برای طرح مشکلاتشان نخواهند یافت. با پاک کردن صورت مسئله مشکلی حل نخواهد شد، تنها صدای مردم مناطق محروم و دورافتاده در ساختار تصمیم‌گیری کشور قطع می‌شود.
انتهای پیام/
 
 
 

نظر شما