تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 21 دى 1397 - 17:02  |  
کد مطلب: 9186
امام جمعه سرایان گفت:امضاى مسؤلان آمریكایى و قول و تعهد آن‏ها هیچ اعتبارى ندارد.

به گزارش سرایان بیدار،حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان درخطبه های نمازجمعه امروزبا توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درجمع مردم قم چندنکته را یادآورشد.
1- عدم اعتبار امضاى مسؤولان آمریكایى: «دولتمردان آمریكایى نه تهدیدشان، نه قولشان و نه امضایشان اعتبار ندارد و نباید اعتنا كرد.» این جمله رهبرى باید با دقت تحلیل شود. گروهى در همین سال‏هاى اخیر در ایران چنین مطرح مى‏كردند كه امضا و نظر مقامات آمریكایى تضمین است و آمریكا وقتى قولى داد و عهدنامه‏اى را امضا كرد امكان ندارد از آن تخطى كند. این افراد خوش‏باور و ساده لوح تصور مى‏كردند كه اگر چیزى به قطع‏نامه شوراى امنیت تبدیل شود دیگر آمریكا هرگز از آن تخطى نخواهد كرد. این افراد ساده لوح توجه نداشتند كه آمریكا تا قبل از آن نیز صدها قطع نامه شوراى امنیت را وتو كرده است و صدها اقدام دیگر علیه مفاد قوانین بین‏المللى داشته است. این تصور غلط باعث شد كه وقتى آمریكایى‏هاى تعهدى را امضا كردند این افراد باور كردند كه مى‏شود به آمریكا اعتماد كرد و تصور كردند كه آمریكا حقوق هسته‏اى ایران را رعایت مى‏كند و از نقض برجام و سایر تعهدات خود دورى خواهد كرد. اما دیدیم كه قبل از ترامپ یعنى همان مسؤولان سابق آمریكایى كه تعهدات را امضا كرده بودند نیز مرتكب نقض‏هاى مكرر آن شدند.
این درسى براى همگان بود كه بدانند امضاى مسؤلان آمریكایى و قول و تعهد آن‏ها هیچ اعتبارى ندارد. متاسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم كه برخى در داخل كشور به‏دنبال ایجاد یك جو روانى و هراس از تهدید آمریكا هستند. همان‏كسانى‏كه تا دیروز دلخوش به تعهد آمریكا بودند و در شب امضاى برجام با شادى به خیابان‏ها ریختند اكنون از لزوم ترسیدن از تهدید آمریكا سخن مى‏گویند و چنین جلوه مى‏دهند كه باید برویم و به ترامپ امتیازات بیشترى بدهیم و گرنه آمریكا تهدیدات خود را عملیاتى مى‏كند.
سخنرانی پلنگ صورتی رئیس جمهور نابخرد آمریکا که علی رغم اشتهار به دیوانگی، خیلی زودتر از آنچه تصور می شد پیش بینی رهبر انقلاب، رهبر حکیم وبصیرمان محقق شد و ذات تغییر ناپذیر شیطان بزرگ برای انسانهای خوش باور مشخص شد. اما باید بدانیک هزینه های جبران ناپذیر مادی ومعنوی در قبال پذیرش برجام نصیب کشورمان شد وتوقف غنی سازی 20 درصد به قیمت خون مطهر سرمایه های علمی کشورمان تمام شد. دشمنان به‏ویژه رژیم صهیونیستى و آمریكا، در راستاى پیاده نمودن نقشه شوم خود، با شناسایى دانشمندان هسته اى كشور، اقدام به ترور آنان نمودند و چهار نفر از این عزیزان یعنى مجید شهریارى (دكتراى تكنولوژى فناورى هسته‏اى)، مسعود علی¬محمدى(دكتراى فیزیك)، شهید رضایى نژاد(دانشجوى دكتراى مهندسى برق) و مصطفى احمدى¬روشن(معاون بازرگانى مجتمع نطنز) را به شهادت رساندند. دانشمندانى كه با ویژگى‏هاى مشترك، اهداف هماهنگ و تلاش‏هاى مستمر در مسیر زنده نگه داشتن چرخه هسته‏اى كشور گام برمیداشتند.
ترور این اندیشمندان با نقشه از پیش‏ طراحى شده سازمان‏هاى جاسوسى و امنیتى كشورهاى غربى به‏ویژه سازمان موساد اسرائیل طراحى و اجرا شد؛ چراكه ایران هسته‏ظاى بزرگترین تهدید علمى و فناورى براى این كشورها به‏ویژه رژیم صهیونیستى محسوب مى‏شود. به‏همین‏دلیل یكى از روش‏هاى اجراى این نقشه شوم، ازمیان‏برداشتن دانشمندان تأثیرگذار این صنعت با ترور و حذف فیزیكى بود كه در دستوركار این سازمان‏ها قرار گرفت؛برنامه‏هاى ظالمانه كه به فرموده مقام معظم رهبرى«نشانه‏ى به بن‏بست رسیدنِ استكبار جهانى به سردستگى آمریكا و صهیونیزم، در مقابله با ملت مصمّم و مؤمن و پیشرونده‏ى ایران اسلامى است.»
2-رسیدگى به قشر مستضعف جامعه و دورى از اشرافى¬گرى مسؤولان كشور: نكته بسیار مهم دیگر بیانات رهبر انقلاب در این دیدار تأكید بر لزوم رسیدگى به قشر مستضعف جامعه و اقشارى بود كه مشكلات اقتصادى كنونى بر آن‏ها فشار بیشترى وارد مى‏كند. مسؤولان كشور باید با رعایت زندگى معمولى و دورى از اشرافى گرى در تحمل مشكلات با مردم همراه باشند و در صورت این همراهى، اقشار مختلف مردم در تحمل سختى‏ها صبربیشترى از خود نشان خواهند داد. این هشدار رهبری جدّی است. مردم به شیوه و روش مسؤلان نگاه می¬کنند اگر از اشرافیگری پرهیز نشود مردم نااُمید خواهند شد. یکی از آفتهای انقلاب اسلامی، گرایش مسؤلان به اشرافی گری و تجملات دنیا و دنیا طلبی است. اشرافیگری باعث می¬شود بین مردم و مسؤلان فاصله بیفتد و همین فاصله موجب فساد و تباهی و رانت خواری و اختلاس و... می¬شود. مدیران حاکمیتی و کسانی که در رأس اُمور کشورند باید بعنوان یک واجب عینی از انواع مختلف دنیاطلبی و اشرافی گری پرهیز کنند. فضای زندگی فردی و مدیریتی و خانوادگی مدیران نباید به سمت تجمّلات و تجمّل گرایی و عادت کردن به تجمّل سوق داده شود. انعکاس تجمّل گرایی مدیران در زندگی مردم تأثیرگذار است. این تریبون نماز جمعه بلندگوی مشکلات مردم است. آقایان مسؤلین مردم از شماها گله مندند. باید در فضاهای مجازی پویش «مردم گله¬مندند» منعکس شود تا به گوش مدیران برسد.
قرار ما این نبود که برخی از مردم سقفی روی سر نداشته باشند ولی برخی از وزرا در خانه¬های میلیاردی زندگی می¬کنند.
قرارما این نبود که برخی مسولین کشور نسبت به زندگی اقشار ضعیف جامعه بی¬توجه باشند و با اغنیاء جامعه دم¬خور باشند.
قرار ما این نبود که زندگی برای اقشار کم درآمد روز به روز سخت¬تر شود و برای اقشار پُردرآمد روز به روز راحت¬تر باشد. قرار نبود که برخی از شدت گرسنگی نتوانند شب خواب راحت و آسوده بخوابند و برخی از شدت شکم¬پُری شبها عربده بزنند.
قرارما این نبود کگه به جای اجرای فرامین رهبری و اقتصاد مقاومتی، مجری دستورات آمریکا و اقتصاد لیبرالی شویم.
قرار ما این نبود که آقازاده¬های برخی از مسولین، آنقدر گرفتار زندگی در جاهلیت مدرن شوند که دیگر قدرت و جسارتی برای مبارزه با آن نداشته باشید.
قرار ما این نبود که جوانان جان برکف این مرز و بوم، خود را فدای سینه چاک استقلال این انقلاب کنند و برخی از شما مسولین سینه چاک اقتصاد وابسته به غرب و شرق شوید. این ذلت درسی نبود که ما از امام و شهدا آموخته باشیم.
امروز در جامعه¬ای که ولیّ و رهبر ما در ساده¬ترین سطح مردم جامعه زندگی می¬کند و حتی دشمنان هم به ساده¬زیستی ایشان شهادت می¬دهند. چرا برخی از مسؤلین نظام در اوج زندگی سرمایه¬داری و رفاه¬زدگی می¬خواهند مشکلات مردم را برطرف کنند. مگر شدنی هست؟ چطور می¬شود از آن مسؤلی که در بهترین خانه زندگی می¬کند و گرانترین ماشین¬ها را سوار می¬شود و از بالاترین امکانات رفاهی برخورداراست آیا می¬تواند به مشکلات طبقه پائین جامعه توجه کند و دغدغه قشر محروم جامعه را داشته باشد. مردم باید نسبت به این امر حساس باشند و از مسولان و نمایندگان مجلس مطالبه کنند. بی¬توجهی و غفلت از این زندگی سرمایه داری و اختلاف طبقاتی بین مردم و مسولان و عموم مردم، یکی از نشانه¬های جاهلیت است.
قرار ما این نبود که برخی از مدیران برخلاف مطالبات رهبری، خوی اشرافیگری را در جامعه ترویج کنند و رفاه زدگی آنها به سطحی برسد که متوجه مشکلات مردم نشوند.
قرار ما این بود که کاخ نشین از این مملکت برود و کوخ نشین ولی نعمت مردم بشود.
انتهای پیام/
 

نظر شما