تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سرایان:
احیای 13 رشته قنات در سرایان آغاز شد
تاریخ انتشار : 12 دى 1397 - 23:27  |  
کد مطلب: 9173
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان سرایان ازاحیای 13رشته قنات با اعتباری بالغ بر450میلیون تومان خبرداد.

به گزارش سرایان بیدار،محمد صادقی رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان سرایان گفت: سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی حدود 450 میلیون تومان برای اجرای 2 پروژه آبخیزداری اختصاص یافت.
وی افزود: از این رقم 270 میلیون تومان برای طرح آبخیزداری حوضه آبخیز نرم و نوده با یکهزار و 250 متر مکعب حجم عملیات در نظر گرفته شده که تاکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرایان اظهارکرد: عملیات سنگ و ملات حوضه آبخیز شهید پارسا یکی دیگر از پروژه های صندوق توسعه ملی است که با اعتبار 180 میلیون تومان اجرا شده و هفته آینده به بهره برداری می رسد.
صادقی گفت: با اجرای این 2 پروژه، سه رشته قنات در پایین دست حوضه نرم و نوده و 10 قنات در پایین دست حوضه آبخیز شهید پارسا احیا می شود که تاثیر بسزایی در میزان دبی این قنات ها و کیفیت زندگی روستاییان این مناطق دارد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اعتبارات صندوق توسعه ملی از سرفصل مدیریت بحران نیز 100 میلیون تومان اعتبار مصوب داشته ایم که تاکنون 89 میلیون تومان به شکل اوراق یک ساله پرداخت شده و در حوضه آبخیز شهید پارسا برای مرمت هزینه شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی سرایان تصریح کرد: اعتبارات سال مالی جاری از سرفصل ماده 180 نیز در این شهرستان 48 میلیون و 500 هزار تومان در حوضه آبخیز چرمه هزینه شده است، همچنین از اعتبارات ملی ، 97 میلیون تومان تخصیص یافته است.
انتهای پیام/
 

نظر شما