تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 12 دى 1397 - 23:24  |  
کد مطلب: 9172
ستادراهبردی نظام ارجاع الکترونیکی شهرستان سرایان با حضورمسئولین استان وشهرستان برگزارشد.

به گزارش سرایان بیدار ؛ مرادي معاون برنامه ريزي .امور عمراني فرمانداري سرايان در ستاد راهبردي نظام ارجاع الکترونيک شهرستان  گفت : شهرستان سرايان نقطه شروع استقرار اجراي نظام ارجاع الكترونيك در استان خواهد بود كه ارائه خدمات بهداشتي با مراجعه به پزشك خانواده شروع مي شود.
وی بااشاره به مدیريت هزينه، زمان و نيروي انساني در بحث نظام ارجاع الکترونيک، مباحثي چون اولويت آموزش، اطلاع رساني و فرهنگ سازي رابه عنوان گام اول عنوان نمود و افزود: اميدواريم باهمكاري اداراتي چون مخابرات و ساير ارگان هاي مرتبط، طرح مذكور به خوبي در شهرستان كليد بخورد.
 کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه این شهرستان نقطه شروع استقرار اجرای نظام ارجاع الکترونیک در استان خواهد بود، گفت: در نظام ارجاع الکترونیک ارائه خدمات بهداشتی با مراجعه به پزشک خانواده شروع می شود.
وی افزود: با توجه به پرونده الکترونیکی فرد بیماردر صورت نیاز به پاراکلینیکی درمانگاه ها و یا بیمارستان ها جهت ارائه خدمات ارجاع داده می شود و در نهایت هزینه های پرداختی توسط فرد کاهش می یابد.
معاون دانشگاه پزشکی بیرجنداظهارکرد: استقرار نظام ارجاع از مهمترین برنامه های راهبردی برای نظام سلامت کشور است که استقرار آن موجب ارتقای سطح کیفی سلامت در جامعه با ارائه خدمات بهداشتی و پیشگیرانه و کنترل هزینه های درمانی با توجه به محدودیت منابع خواهد شد.
مهدیزاده گفت: سطح بندی واحدهای ارائه خدمات سلامت   و چیدمان واحدهای ارائه دهنده خدمات و مراقبت های سلامت، دسترسی عادلانه، کم هزینه، سریع و با کیفیت مردم را به خدمات میسر می سازد.
انتهای پیام/
 

نظر شما