تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 7 دى 1397 - 19:18  |  
کد مطلب: 9167
امام جمعه سرایان گفت:نهم دیماه روزبصیرت وروزاثبات ولایت پذیری وبصیرت مردم ایران است.

حجت الاسلام احمدنجمی پور امام جمعه سرایان درجمع نمازگزاران جمعه امروز گفت:9 دی روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت: روز اثبات ولایت پذیری و بصیرت مردم ایران/ روز میثاق امت با ولایت، نظام و رهبری/روز تبعیت از ولایت، نظام و رهبری/روز تولد جدیدی برای انقلاب اسلامی/روز تجلی اقتدار ملی در صیانت از اسلام و انقلاب/ روز دفاع از اسلامیت و جمهوریت نظام در برابر دسیسه های استکبار جهانی (بویژه آمریکای خبیث، انگلیس مکار، رژیم صهیونستی پلید و فریب خوردگان داخلی)/ 9دی یک گردنه بزرگ و صعب العبور برای ملت ایران در هنگامه پیچ بزرگ تاریخ معاصربود که  ملت ما از این گردنه به لطف خدا به سلامت عبور کرد./ روز 9دی روز درخشش نسل سوم انقلاب در دفاع از نظام و رهبری بود./ وی افزود:مردم در 9دی مانند 8سال جنگ سخت، جنگ نرم خود را در سال 88 در 8ماه به پیروزی رساندند و در روز 9 دی آخرین میخ را بر تابوت فتنه کوبیدند.
امام جمعه سرایان اظهارکرد: بهانه 8ماه آشوبگری ادعای تقلب در انتخابات بود که متأسفانه  برخی آگاهانه و برخی ناآگاهانه فضای اجتماعی کشور را 2قطبی کردند و برای هر قطب چنین وانمود کردند که قطب دیگر دشمن اصلی این نظام است در حالیکه دشمن اصلی این نظام شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار بود .
نجمی پور گفت:/ متأسفانه قطب بازنده در انتخابات88 پایان بازی انتخابات را نپذیرفت. و هیجان کاذب دوران انتخابات را به اشوب های خیابانی کشاند. و برخی ها با نامه های سرگشاده بر آتش گیره این فتنه کبریت کشیدند و بسیاری با مواضع غیر متوقع بر فتنه نفت پاشیدند و عده ای هم با سکوتشان آتش بیار معرکه شدند(عده¬ای با همراهی و عده¬ای با حمایت و عده¬ای با خیانت)/ مدعیانی که ادعای خط امامی داشتند و قبل از انتخابات  از پایبندی به قانون حرف می زدند اما بعد از رقابت انتخاباتی گفتند ما انتخابات را قبول نداریم/ دولت را قبول نداریم . و چنان از معیارهای امام دور شدند و کا ر را به جایی رساندند که شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند و با مترقی ترین اصل قانون اساسی مخالفت کردند. و جنایت های بی شرمانه روز عاشورا ی 88 که توسط منافقین مزدور و بهائیان کینه جو انجام شد اوج هتاکی و شقاوتشان را به نمایش گذاشتند و با چماق به جان عزاداران حسینی افتادند و پرچم های مزین بنام حضرت را پاره کردند.  که این خباثت آغازی بود برای پایان فتنه سبز در 9 دی ماه/ روز13آبان آمریکا را ستایش کردند/16 آذر عکس امام عزیزمان را به آتش کشیدند و به مقام قدسی امام مظلوممان جسارت کردند. شعار نه غزه نه لبنان سر دادند. و در نهایت اشک رهبری نظام را در آوردند که ایشان در2 سخنرانی گریه کردند و از دست چه کسانی به امام زمان(عج) شکایت کردند از خواص بی بصیرتی که با نام امام و رهبری به مقامات عالیه رسیدند و خیانت کردند.
وی خاطرنشان کرد:اهمیت این روز در کلام مقام معظم رهبری: با این روز شعاری برخورد نکنید/ این روز در تاریخ انقلاب ماندگار شد/ بعد از رحلت امام و تشییع جنازه ایشان تا 9 دی 88، ما چنین تجمعی در دفاع از حقیقت انقلاب اسلامی نداشتیم. امام جمعه سرایان تصریح کرد:برخی ها نمی خواهند این روز یاد آوری شود/ این روز بزرگ داشته شود/ این روز به یاد مردم بیاید هیچ کس غیر از مقام معظم رهبری اهمیت 9 دی و عظمتش را درک نکرده است.
نجمی پوراظهارداشت: ریشه اینکه برخی یادآوری این روز را خوششان نمی-آید، چیست؟ چون این روز خنثی کننده نقشه¬ای بود که شاید2 دهه استکبار جهانی با کمک مزدوران داخلی¬اش آن را طراحی کرده بود و چنان مقدماتی را فراهم کرده بودند که مطمئن بودند به نتیجه قطعی می رسند./ همه سیاسیون داخلی و خارجی در اجرای این نقشه سهیم بودند و مثل جنگ احزاب ائتلافی درست کردند از:کفر/نفاق/دنیاپرستان/فرصت طلبان/و برخی افراد بی بصیرت/با نقشه¬های پیچیده/ پرهزینه/و طراحی شده/اگر روشنگری مقام معظم رهبری  و تبعیت مردم از ولایت نبود معلوم نبود چه بر سر کشور و ملت ما می¬آوردند و طبعاً برای دشمنان نظام روشنفکری رهبری و تبعیت مردم، مصیبت بزرگی بوده و یادآوری آن چیز خوشایندی نیست./در طول انقلاب هیچ حرکت مردمی به این عظمت در ایران اتفاق نیفتاده است. ملت ایران بویژه جوانان ایرانی از (زن و مرد، پیر و جوان) حماسه¬ای خلق کردند که انگشت حیرت به دهان جهانیان گذاشتند. مردم در همراهی با نظام و انقلاب و رهبری، در 9دی بسیار هوشمندانه عمل کردند و اجازه ندادند شورش اشرافیت علیه جمهوریت پا بگیرد. و اجازه ندادند دسیسه¬های و نیرنگ¬های مثلت شوم(آمریکا/انگلیس/اسرائیل) مبنی بر دروغ بزرگ تقلب در جامعه جا بیفتد. 
وی بیان داشت:مردم با بصیرت مثال زدنی خودشان در حمایت از رهبری مظلوم انقلاب به گونه¬ای نشان دادند که جایی برای فریبکاران و اهل فتنه و فتنه گری باقی نماند. و مردم شمشیر عدالت را بالای سر فتنه گران نگه داشتند اما فرود نیاوردند چون هنوز امید دارند دست از فتنه گری بردارند و به اردوگاه انقلاب برگردند. امروز از روی خیر خواهی میگوییم کسانیکه خیمه اسلام و انقلاب را رها کردند و به خیمه آمریکا و اروپا و اهل فتنه رفته اند روزی پشیمان خواهند شد که دیر خواهد بود.
امام جمعه سرایان دربخش دیگری از بیانات خود با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور عنوان کرد:گرانی و نگرانی مردم از وضعیت نابسامان افزایش قیمتها: چند ماهی است که موضوع تورم و گرانی مردم را با نگرانی¬ها و مشکلات مختلفی درگیر کرده است. همانطور که رهبری فرمودند:«وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم باید به مهمترین اولویت کشور تبدیل شود».  جهش بی¬سابقه دلار و افزایش3 تا 5 برابری قیمتها وضعیت نابسامانی برای تولید و کسب و کار و زندگی روز مره مردم فراهم کرده که اگر مسولان بی¬توجهی کنند صدمات جبران ناپذیری در عرصه¬های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شاهد خواهیم بود. امروز تحمل مشکلات معیشتی  مردم را با سوالاتی روبرو کرده است.
1- اگر قرار است مردم در مقابل فشارهای اقتصادی و تحریم¬ها مقاومت و سختی¬ها را تحمل کنند چرا مدیران ارشد در اوج ناز و نعمت و رفاه هستند با منازل چند میلیاردی/ثروتهای چند صد میلیاردی/ریخت و پاش¬های آن¬چنانی و اقامت فرزندانشان در خارج و ...
(قرار ما این نبود که رفع مشکلات معیشتی مردم، فقط در حدّ استفاده تبلیغات باقی بماند/ قرار نبود که واردات بیش از حدّ و کنترل نشده، جیب آقا زاده¬ها را پر و جیب کارگر زحمتکش را خالی؟ قرار نبود با دادن آدرسهای غلط در حل مشکلات مردم، مردم را نسبت به کارآمدی نظام اسلامی مردّد کنید؟ قرار نبود با اقتصاد عاریتی مردم را نسبت به حل مشکلات از طریق اقتصاد مقاومتی مأیوس کنید. قرار نبود که بر خلاف سیره امام و رهبری، پابرهنگان جامعه به دست فراموشی سپرده شوند/قرار نبود که برخی اشرافیگری سلطنت-طلبها را بر ساده زیستی پابرهنگان ترجیح دهند/قرار نبود که رأی پابرهنگان زمینه اختلاس و اشرافیگری آقازادگان شود/ قرار نبود قلم قاضی دست دزد گوسفند را قطع اما گردن مفسد اقتصادی را قطع نکند/ قرار نبود تسامح در برابر فساد برخی مسولین، آرمانهای نظام و انقلاب را زیر سوال ببرند/قرار نبود با ابتذال فرهنگی جوانان ما را از ما بگیرند/قرار نبود که مدیریتهای کلان کشور بجای آنکه بستری برای خدمت به مردم باشد، ظرفیتی برای فساد مالی برخی از مسولان شود/قرار نیود که خون جوانان این مرز و بوم که فدای آرمانهای انقلاب شدند، زیر پای تعداد معدودی از مدیران خائن لگد مال شود/قرار نبود که مادرانی که پاره تنشان را فدای این انقلاب کردند، امروز به خاطر کوتاهی برخی مسولان خون دل بخورند و دق مرگ شوند).
2-مدیران اقتصادی برای حل مشکلات و معظلات معیشتی مردم چه برنامه مشخص و ایده-ای کارآمد دارند؟
3- چرا نهادهای نظارتی کم¬کاری می¬کنند؟ حالا که قیمت ارز کنترل شده چرا مردم باید شاهد افزایش قیمتها و هرج و مرج در بازار باشند. چرا نهادهای وابسته به دولت مثل ایران خودرو/مخابرات/وزارت نیرو پیشتاز افزایش قیمت¬ها هستند.
سوال مشخص مردم این است که این همه دستگاههای عریض و طویل با ساختمان¬های بسیار شیک  و چند طبقه اعم از سازمان تعزیرات/سازمان بازرسی/دیوان محاسبات/اصناف/سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده/وزارت اقتصاد و دارایی/ وزارت بازرگانی و حراستهای ادارات و..چه نظارتی دارند؟ هر کدام از این نهادها مأموریت مستقیمی بر کنترل اقتصادی و نظارت بر قیمتها دارند. چرا مردم را با گرانفروش¬های بی¬رحم دولتی و غیر دولتی تنها گذاشته¬اند؟ چرا وضعیت بازار آشفته است با چند نرخی¬های وحشتناک. من از شرمندگی و خجالت بسیاری از مردم در برابر خانواده¬هایشان آگاهم. عواقب خطرناک ناشی از فقر تحمیلی بر جامعه نتیجه مسولیت ناپذیری برخی از مدیران کشور است. شما رو بخدا هر چه زودتر کاری برای رفاه و معیشت مردم بکنید که پیامبر(ص) فرمود: «کادَ الفَقرُ اَن یَکُونَ کُفرا»جامعه‌اى که در آن فقر باشد، بیکارى باشد، مشکلات معیشتىِ غیر قابل حل وجود داشته باشد، اختلاف طبقاتى باشد، تبعیض باشد، شکاف طبقاتى باشد، حالت آرامش ایمانى پیدا نمی¬کند و انسانها را در آستانه کفر قرار می¬دهد. ادامه چنین روند وحشتناک افزایش قیمت¬ها به هیچ وجه به مصلحت نظام اسلامی نیست. اگر به هشدارهای پیامبرگونه رهبری توجه نشود و بارقه¬های امید در مردم برای رقفع محرومیت¬ها ایجاد نگردد فرصت خوبی برای دشمنان قسم خورده نظام اسلامی فراهم خواهد کرد و فجایعی را رقم خواهند زد که جبران آنها بسیار سخت خواهد بود.
نجمی پور با توجه به ارتحال حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی افزود:ارتحال فقیه مجاهد آیت الله هاشمی شاهرودی: رهبری فرمودند: «ايشان استادى بزرگ در حوزه علميه قم و كارگزارى با وفا در مهم‌ترين تشكيلات نظام جمهورى اسلامى، عضو مؤثرى در شوراى نگهبان و رئيس موفقى در مجمع تشخيص مصلحت بودند و آثار و بركات علمى بسيارى از خود بر جاى نهادند». ایشان کارگزاری صادق و مسؤولیت پذیر بودند و همه عمرشان را با اخلاص در پی انجام وظیفه سپری کردند. جمله معروف سیدحسن نصرالله: «ما تقلید از امام و رهبری را مدیون اظهارات ژرف و عمیق آیت‌الله شاهرودی در لبنان هستیم». مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی از استوانه های نظام اسلامی بودند.
انتهای پیام/
 

نظر شما