تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 10 آذر 1397 - 23:25  |  
کد مطلب: 9131
مدیر جهاد کشاورزی سرایان نبود سردخانه و صنایع تبدیلی را از مشکلات شهرستان سرایان در بحث انار عنوان کرد و خواستار ورود بخش خصوصی در این زمینه شد.

به گزارش سرایان بیدار،موسی سلیمانی مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان گفت: شهرستان سرایان به عنوان یکی از مناطق عمده تولید انار رقم‌های شیشه کپ، شیرین و ملس یزدی در استان خراسان جنوبی است.
وی افزود: انار، 860 هکتار از باغات شهرستان سرایان را به خود اختصاص داده است که از این میزان 750 هکتار بارور و 110 هکتار غیربارور است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان اظهار کرد:‌ متوسط برداشت انار در هر هکتار از باغ‌های شهرستان سرایان در سال‌های عادی و بدون حوادث غیرمترقبه حدود 10 تن است.
سلیمانی گفت: پس از سرمای آذرماه سال 95 که منجر به خشک و کف برشدن درختان انار در شهرستان شد، امسال میزان تولید انار در هر هکتار حدود 4 تن و میزان کل تولیدی انار شهرستان حدود 3000 تن برآورد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان سرایان رتبه دوم تولید انار استان خراسان جنوبی را دارا است و در حال حاضر 1875 نفر بهره بردار این محصول در شهرستان سرایان هستند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان از خرید توافقی انار خبر داد و بیان نمود: شرکت سهامی زراعی آیسک دوحصاران به عنوان عامل خرید توافقی محصول انار معرفی شده که باغداران می‌توانند برای فروش محصول خود به این شرکت مراجعه کنند.
سلیمانی نبود سردخانه و صنایع تبدیلی را از مشکلات شهرستان سرایان در بحث انار عنوان کرد و خواستار ورود بخش خصوصی در این زمینه شد.
وی تصریح کرد: انارکاران می‌توانند نسبت به تشکیل شرکت تعاونی و در قالب شرکت تعاونی نسبت به احداث سردخانه اقدام کنند.
انتهای پیام
 

نظر شما