تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
امام جمعه سرایان:
اربعین یک حرکت جهانی است
تاریخ انتشار : 23 مهر 1397 - 12:55  |  
کد مطلب: 9096
امام جمعه سرایان گفت: اربعین یک حرکت جهانی است که روح وروان افرادجامعه را شستشومی دهد.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان امروزصبح درگفت وگوبا سرایان بیداردرخصوص آثار و برکات پیاده روی اربعین با یادآورچندمحورگفت:
1- اربعین دومین اجتماع بزرگ و باشکوه مسلمانان، خاری در چشم دشمنان اسلام است. تجمع پرشور و شگفت انگیز اربعین حسینی که در واقع حج فقراست، کانون وحدت بشریت از مذاهب مختلف،  ادیان و نژادهای گوناگون است.  اربعین،  بزرگترین مانور یکتاپرستی جهان اسلام علیه کفر جهانی است. اربعین خواب آشفته اجتماع فرزندان ابلیس یعنی صهیونیست ها و استکبار جهانی را آشفته کرده است. 
2- پیاده روی اربعین یک فرصت بی نظیر است، و ظرفیت دارد که به تجمع همه موحدان عالم مبدل شود. و اربعین یک تمرینی است برای مرکزیت حکومت جهانی حضرت مهدی(عج). پیاده روی اربعین عالی ترین شکل برای زمینه سازی ظهور امام زمان  است. و این مانور سربازان پای رکاب امام زمان است که اعلام آمادگی می¬کنند برای ظهور حضرت.
  3- نمايش شوروشعور: بعد سياسى مراسم اربعين حسينى نمايشى باشكوه از شور و شعورى است كه مى‌تواند راه درمان بسيارى از دردهاى جهان اسلام باشد چرا كه اين ‌راهپيمايى، موجب نزديكى قلوب و يكى از مهم‌ترين عوامل تحقق وحدت مسلمانان جهان است.
 4- تمام کشورهای دنیا (آمریکا، اروپا و حتی آسیا) دولت و مجلس شان ردیف بودجه ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری های اجتماعی در نظر می گیرند تا قتل، غارت و اعتیاد را اصلاح نمایند.  در اربعین حسینی شاید جوانان زیادی شرکت می کنند که نماز نمیخونه اما به برکت اربعین، نماز اول وقتش ترک نمیشه. دیگه گناه نمیکنه و حتی فکر گناه هم در ذهنش خطور نمیکنه و از آلودگی ها برای همیشه به برکت زیارت امام حسین(ع) جدا میشه.  و چه زیبا ابی عبدالله الحسین عاشقان خودش را از اقصی نقاط عالم دعوت میکنه. و همه ما باید مدیون سیدالشهدا باشیم چرا که جوانی که در پیاده روی اربعین شرکت می کند توفیق توبه و ترک گناه پیدا میکنه و بی اخلاقی های را کنار می‌ذاره  و میلیونها جوان در کربلا پاک و مطهر برمیگردن.  چقدر آسیب های اجتماعی که به برکت اربعین در جامعه کاهش پیدا میکنه.
وی افزود: اربعین یک حرکت جهانی است که روح و روان افراد یک جامعه را شستشو می دهد.  اگر چه قریب 4میلیون در این راهپیمایی عظیم شرکت میکنند اما  حال و هوای 80 میلیون ایرانی حسینی سفری که به لحاظ طبیعی جزء سخت ترین و طاقت فرساترین سفرهاست.
امام جمعه سرایان اظهارکرد:  بیش از ۹۰ کیلومتر پیاده روی نجف تا کربلا  و سختیهای ورود به مرز  و چه جسمها که اذیت می شوند اما چه روحهایی که  به پرواز در می آیند. همچنان که جسم زینب کبرا خسته شد اما روح زینب در عرش خدا قرار داشت.
نجمی پورگفت:در ایام اربعین دولت عراق بسیاری از قوانین دست و پا گیر را متوقف میکنه و تمام بخشنامه ها در راستای خدمت رسانی به زائرین امام حسین امضا میشود. اما چرا در کشور ما هیچ ردیف بودجه ای برای اربعین وجود ندارد و چرا هر سال هزینه پیاده روی اربعین افزایش پیدا می کند  و مبالغی برای بیمه، ویزا و هزینه حمل و نقل 2 برابر میشه و بازار سیاه شکل میگیرد و به هر بهانه ای از زائر پول گرفته میشود. اما در کشور عراقی که کشور جنگ زده-ای هست. به هر بهانه ای هزینه زائر را کاهش داده و انتقال زائران رایگان انجام می شود. و بسیاری از مردم عراق کل سال زحمت می کَشند، کار میکنند تا یک دهه از زائرین حسینی پذیرایی کنند منزلی که خصوصی‌ترین حریم شخصی  یک عراقی است در اختیار زائر امام حسین قرار میده با اینکه اصلاً زائر را نمیشناسد. اما خودش، همسرش و فرزندانش مانند یک غلام، کلفت وکنیز با جان و دل پذیرای زائر امام حسین می شوند.  تشکر از ستاد عتبات و اربعین شهرستان و مردمی که سنگ تمام برای اربعین گذاشتند. اساس کار در اربعین مردم هستند و باید فضایی فراهم شود تا مردم پای کار بیایند.
انتهای پیام/
 

نظر شما