تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان:
انجام کشت مکانیزه درشهرستان سرایان
تاریخ انتشار : 17 مهر 1397 - 13:27  |  
کد مطلب: 9092
مدیر جهاکشاورزی گفت : کاشت مکانیزه باعث کاهش هزینه های تولید در بخش کشاورزی می گردد .

موسی سلیمانی  مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان امروز صبح درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت: استفاده از بذر کار در کاشت محصولات کشاورزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.
وی کاهش میزان بذر مصرفی ،یکنواختی در کاشت بذر و یکنواختی در سبز شدن بدلیل رعایت عمق مناسب کاشت بذور و کود، کاهش هزینه های کارگری از طریق کاشت همزمان بذر و کود مورد نیاز از مهمترین موارد اهمیت استفاده از بذر کار عنوان کرد.
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان اظهارکرد:با توجه به اینکه کشت به شکل و شیوه اصولی و صحیح انجام شده، نگهداری، برداشتن علف هرز (وجین) محصول، کاهش میزان آب مصرفی و دفعات آبیاری و.... بسیار کم‌هزینه‌تر از کشت سنتی است.
سلیمانی گفت :دستگاه بذر کار و کودکار دستگاهی است که دارای دو مخزن جداگانه کود وبذر می باشد که دو مخزن به صورت جدا ازهم در کنار دستگاه تعبیه شده، میزان کاشت بذر و کود قابل تنظیم می باشد که بذر مصرفی را به همراه کود فسفاته و ازته به میزان مورد نظر در داخل خاک با عمق مناسب جایگزین می کند.
وی خاطرنشان کرد:در حال حاضر شهرستان دارای 5دستگاه کودکار و بذرکارمی باشد که کار کاشت انواع بذور ریز و درشت ازجمله: گندم، جو و... را انجام می دهند و از ابتدای سال زراعی شروع به فعالیت نموده اند و از کشاورزان محترم تقاضا می شود که کاشت گندم و جو را به صورت مکانیزه انجام نمایند.
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان عنوان نمود: استفاده از ادوات مدرن مکانیزه و حرکت به سمت مکانیزاسیون باعث پیشرفت بخش کشاورزی، افزایش محصول ، کاهش هزینه و درنهایت سود بیشتر کشاورز می شود.
انتهای پیام/
 

نظر شما