تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان:
مصرف سموم کشاورزی در سرایان 30 درصد کاهش یافت
تاریخ انتشار : 7 مهر 1397 - 12:36  |  
کد مطلب: 9078
مدیر جهاد کشاورزی سرایان گفت: با اجرای طرح تلفیقی مبارزه با آفات در این شهرستان امسال مصرف سموم کشاورزی 30 درصد کاهش یافت.

موسی سلیمانی مدیرجهادکشاورزی سرایان درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت: امسال 2 هزار و 700 هکتار از باغات و مزارع کشاورزی سرایان زیر پوشش طرح مبارزه تلفیقی با آفات قرار گرفته است.
وی افزود: در سال های اخیر روش های کنترل تلفیقی و بیولوژیک به منظور ارتقای سلامت محصولات کشاورزی و تولید محصول سالم جایگزین روش های مبارزه شیمیایی محض شده است.
مدیر جهاد کشاورزی سرایان مبارزه تلفیقی با آفات و بیماری ها را از برنامه های مهم این شهرستان عنوان کرد واظهارکرد: در این زمینه اقداماتی از جمله ایجاد 2 کلینیک گیاه پزشکی، پنج ناظر گیاه پزشک در فصول زراعی، انعقاد قرارداد با کشاورزان، توزیع کارت زرد و برگزاری کارگاه های آموزشی برای کشاورزان در خصوص مصرف سموم انجام شده است.
سلیمانی گفت: در حال حاضر طرح مبارزه تلفیقی با آفات و کاهش مصرف سموم بر روی محصولات عمده شهرستان از جمله پسته، انار و جالیز در حال اجرا است.
وی بیان داشت: پنج کارشناس ناظر طرح گیاه پزشکی در شهرستان سرایان براساس سطح زیرکشت محصولات و اهمیت آفات و بیماری ها، تقسیم بندی شده و مشغول به کار در این زمینه هستند.
مدیرجهادکشاورزی سرایان از فعالیت چهار فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در شهرستان سرایان خبر داد و بیان داشت: کشاورزان و باغداران براساس نسخه های گیاه پزشکان سم را از فروشگاه های مجاز تحت نظارت سازمان حفظ نباتات با پروانه صلاحیت فنی از سازمان جهاد کشاورزی تهیه کنند.
سلیمانی میزان مصرف سم در بخش زیادی از محصولات کشاورزی سرایان را ناچیز دانست و تصریح کرد: با آگاهی بخشی به کشاورزان و برگزاری کارگاه های آموزشی، سموم در برخی محصولات که نیاز به مصرف سم دارند به طور کارشناسی شده مصرف می شود.
انتهای پیام/
 

نظر شما