تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 27 شهر 1397 - 08:52  |  
کد مطلب: 9066
امام جمعه سرایان گفت: اساس کار در هیئات مذهبی تنها مداحی و شور نباشد بلکه اساس موعظه است؛ عزاداری‌ها و سخنرانی‌ها باید با اخلاص باشد و آن مداحی که با اخلاص باشد تاثیرگذار است.

به گزارش سرایان بیدار،حجت الاسلام احمد نجمی پور، امام جمعه سرایان گفت: بسیاری از آسیب‌های هیأت‌های مذهبی رقابت است که هیئات مذهبی به جای رفاقت تلاش می‌کنند با هم رقابت داشته باشند.
وی افزود: برخی گمان دارند هزینه‌ای بیشتری کنند مورد توجه اهل بیت(ع) قرار ‌می‌گیرند اما اینگونه نیست و باید کار را برای خدا انجام بدهیم.
امام جمعه سرایان با بیان اینکه رسانه‌ها نقش موثری برای از بین بردن این رقابت‌ها در میان هیأت‌ها دارند، اظهارکرد: باید در میان هیأت‌ها همدلی و وحدت وجود داشته باشد.
حجت الاسلام نجمی‌پور گفت: ماه محرم تنها 10 روز نخست نیست و باید در تمام این ماه عزاداری‌ها پررنگ باشد و حداقل ماهی دو بار در کنار هم بنشینیم و فضائل اهل بیت(ع) گفته شود.
وی با بیان اینکه منابر یکی از مکان‌هایی است که باید مسائل اخلاقی گفته شود تا نسل جوان با شور و هیجان در هیأت‌ها شرکت کنند، ادامه داد: امام حسین(ع) برای نماز و امر به معروف و نهی از منکر شهید شدند و باید این مسأله برای جوانان تبیین شود.
امام جمعه سرایان خاطرنشان کرد: عزاداری‌ها تنها اشک ریختن نیست و باید عزاداری‌ها سنتی باشد و در هیأت‌های مذهبی خرافات و بدعت‌ها وجود نداشته باشد.
حجت الاسلام نجمی‌پور با بیان اینکه بسیاری از هیئات بیشتر به شور و هیجان توجه می‌کنند و به سخنرانی توجهی ندارند، اظهار داشت: اساس عاشورا گریه و اشک ریختن نیست بلکه باید این اشک و گریه ما را از خواب غفلت بیدار کند.
وی بیان داشت: اساس کار در هیئات تنها مداحی و شور نباشد بلکه اساس موعظه است؛ عزاداری‌ها و سخنرانی‌ها باید با اخلاص باشد و آن مداحی که با اخلاص باشد تاثیرگذار است.
انتهای پیام/
 

نظر شما