تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 5 شهر 1397 - 21:47  |  
کد مطلب: 9048
مدیر جهادکشاورزی سرایان از بهره برداری 33 طرح و پروژه شاخص بخش کشاورزی در هفته دولت امسال خبر داد .

موسی سلیمانی مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت: طرحها و پروژه های اجرایی جهادکشاورزی دربخش آب و خاک هستند و شامل اجرای سامانه های آبیاری نوین  آبیاری تحت فشار و کم فشار، احیا و مرمت قنوات و احداث استخرمی باشد . 
وی افزود : برای اجرای این طرحها اعتباری بالغ بر 16میلیارد و 557میلیون ریال هزینه شده است که از این مبلغ 12میلیاردو 727 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی  و 3 میلیارد و 830 میلیون ریال خودیاری بهره برداران می باشد . 
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان اظهارکرد : با بهره برداری از این طرح ها بیش از 324 خانوار از خدمات آن بهره مند خواهند شد وی تعداد جمعیت برخوردار را 1474 نفر اعلام نمود. 
سلیمانی گفت : 26پروژه آبیاری کم فشار به مساحت244 هکتار با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد و 845 میلیون ریال، 4 پروژه آبیاری تحت فشار به مساحت 14 هکتار با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 625 میلیون ریال ،2 پروژه احیا و مرمت قنوات به طول 280متر با اعتباری بالغ بر 788 میلیون ریال ، 1 باب استخر دو منظوره آب کشاورزی به حجم 700 مترمکعب و با اعتباری بالغ بر 300 میلیون از پروژه های شاخص قابل افتتاح در هفته دولت خواهد بود
همچنین مدیر جهادکشاورزی سرایان از بهره برداری ۸ طرح و پروژه شاخص کشاورزی بخش سه قلعه دراین هفته خبر داد . 
 موسی سلیمانی با بیان اینکه این طرحها و پروژه ها در بخش آب و خاک هستند افزود : این طرحها شامل اجرای سامانه های آبیاری نوین  آبیاری تحت فشار و کم فشار، احیا و احداث استخرمی باشد . 
وی گفت : برای اجرای این طرحها اعتباری بالغ بر ۶میلیارد و ۶۶۵میلیون ریال هزینه شده است که از این مبلغ ۵میلیاردو ۱۱۵ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و سه درصد درآمد نفت و یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال خودیاری بهره برداران می باشد . 
مدیرجهادکشاورزی سرایان بیان داشت : با بهره برداری از این طرح ها بیش از ۳۳۰ نفر از خدمات آن بهره مند خواهند شد .
سلیمانی تصریح کرد : ۶پروژه آبیاری کم فشار به مساحت۱۰۲/۱ هکتار ، ۱پروژه آبیاری تحت فشار به مساحت ۲/۷هکتار و 1 باب استخر دو منظوره آب کشاورزی به حجم 700 مترمکعب از پروژه های شاخص قابل افتتاح بخش سه قلعه در هفته دولت خواهد بود .
وی همچنین امروز صبح در مراسم افتتاحییه پروژه های بخش آیسک از بهره برداری 12طرح و پروژه شاخص کشاورزی بخش آیسک درهفته دولت امسال خبر داد . 
 موسی سلیمانی با بیان اینکه این طرحها و پروژه ها در بخش آب و خاک و صنایع تبدیلی و تکمیلی هستند افزود : این طرحها شامل اجرای سامانه های آبیاری نوین  آبیاری کم فشار، احیا و مرمت قنوات و بسته بندی زعفران می باشد . 
وی گفت : برای اجرای این طرحها اعتباری بالغ بر ۶میلیارد و 118میلیون ریال هزینه شده است که از این مبلغ 3میلیاردو 530میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و سه درصد درآمد نفت و 2 میلیارد و 658میلیون ریال خودیاری بهره برداران و سرمایه گذاری بخش خصوصی می باشد . 
مدیرجهادکشاورزی سرایان ادامه داد : با بهره برداری از این طرح ها بیش از 175خانوار و 780نفر از خدمات آن بهره مند خواهند شد .
وی افزود : 9پروژه آبیاری کم فشار به مساحت68.5هکتار ، احیا و مرمت 2 رشته قنات روستای کریمو به طول 280 متر و بسته بندی زعفران در روستای کریمو به ظرفیت 300 کیلوگرم در سال از پروژه های شاخص قابل افتتاح بخش آیسک  در هفته دولت خواهد بود .
انتهای پیام/
 
 

نظر شما