تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
امام جمعه سرایان:
عرفه روزمغفرت ونیایش
تاریخ انتشار : 30 مرد 1397 - 08:48  |  
کد مطلب: 9036
امام جمعه سرایان گفت: عرفه روز مغفرت ونیایش وعیدقربان عیدبندگی وعبادت همگانی است.

حجت الاسلام احمدنجمی پور امام جمعه سرایان امروز صبح درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت:عرفه؛ روز طلب مغفرت و نیایش انبیاء و اولیاى الهى/9 ذى الحجه سالگرد شهادت مسلم ابن عقیل؛ سفیر امام حسین(ع) سفیر كاروان شهادت و شهید خدعه و خیانت است.
وی افزود: روز 9 ذى الحجه، روز عرفه، اگرچه به اسم عید نامیده نشده اما به‌دلیل مقام و منزلت و شأن و برترى و نیز روزى كه به ‌طور خاص خداوند سفره جود و بخشش خود را بر بندگان خاص و عام خود از حضرت آدم ابوالبشر(ع) و از ابتداى خلقت تا به امروز گسترانده، بر دیگر روزهاى سال برترى یافته و از اعیاد بزرگ اسلامى به شمار مى‌رود.
امام جمعه سرایان اظهارکرد:عرفه در رتبه بعد از مهمانی شب‌های قدر است، لذا هرکس از شب‌های قدر جا مانده است، منتظر شب و روز عرفه در صحرای عرفات باشد.
نجمی پورهمچنین گفت:روز دهم ذى الحجه؛ عید قربان؛ عید بندگى و عبادت همگانى/ عید قربان؛ عید بندگى و قربانى نفس اماره: منظور از«لَيَالٍ عَشْرٍ» سوگند به ده شب ذى الحجه در قرآن همین دهه‌ی اول ماه ذی الحجة است.
وی بیان داشت: عید قربان، عید فداكارى، ایثار، قربانى، اخلاص و عشق است. فدا كردن فرزند دلبند خود، در راه خدا، امتحانى الهى براى حضرت ابراهیم(ع) كه عید قربان یادآور آن است.
امام جمعه سرایان اظهارداشت:فضیلت و حكمت‌هاى قربانى كردن‌: عید سعید قربان فرصت بسیار خوبى است تا مؤمنان، با انجام عبادات ضمن بهره‌ورى از فیوضات الهى، به پروردگار خویش تقرّب یابند.
نجمی پور تصریح کرد:در خصوص فضیلت قربانى كردن در این روز سفارش‌هاى بسیارى از پیامبر گرامى اسلام(ص) و اهل‌بیت(ع) نقل شده است كه سزاوار است مؤمنان با عمل به این توصیه‌ها، ضمن تقرب به قرب الهى و ترویج این سنت شریف، مؤمنان به‌خصوص فقرا را اطعام نمایند.
انتهای پیام/
 

نظر شما