تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان
تایید44طرح اشتغالزایی روستایی درسامانه کارا
تاریخ انتشار : 28 مرد 1397 - 07:47  |  
کد مطلب: 9033
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان از تایید 44طرح اشتغال‌زایی روستایی و عشایری در سامانه کارا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سرایان بیدار،موسی سلیمانی مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان گفت: طرح ها ی اشتغالزایی روستایی وعشایری در کارگروه اشتغال شهرستان تصویب شده و برای اجرای آن 309 میلیارد و 300 میلیون ریال اعتباردرنظر گرفته شده است.
وی افزود: ازاین تعدادطرح ، 31 مورد متقاضی دامداری،9 مورد در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی و  4مورد در حوزه باغداری و احداث گلخانه می باشد.
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان اظهارکرد: این طرح ها موجب اشتغال‌زایی210 نفر به صورت مستقیم خواهد شد.
سلیمانی گفت: پرداخت وام هم به صورت حقیقی و حقوقی انجام می شود؛ ولی الویت پرداخت تسهیلات با کسانی است که از کار جمعی و طرح های الویت دار استقبال کرده و یا طرح های خود را در قالب تعاونی ارایه می کنند.
وی دامداری، زنبورداری و صنایع تبدیلی و تکمیلی و احداث گلخانه را ازجمله طرح های اشتغال‌زایی الویت دار روستایی شهرستان سرایان برشمرد وخاطرنشان کرد: متقاضیان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی برای اجرای طرح باید حداقل ۲۰ درصد آورده اولیه داشته و در ضمن برای اخذ تسهیلات وثیقه ویا ضامن معتبر داشته باشند.
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان تصریح کرد: برنامه اشتغال زایی روستایی طرحی است که به منظور رونق کسب وکار وکاهش نرخ بیکاری در دستور کار قرار گرفت .
سلیمانی نرخ تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را  6 درصد اعلام نمود ودرپایان از تشکیل میز خدمت برای سرعت بخشیدن در پرداخت تسهیلات و رفع موانع و مشکلات موجود خبر داد و اظهار داشت : در میز خدمت که با حضور متقاضی و بانک مربوطه برگزار می شود روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری بررسی و موانع و مشکلات شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام می شود.
انتهای پیام/
 

نظر شما