تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 27 مرد 1397 - 08:52  |  
کد مطلب: 9030
امام جمعه سرایان گفت: اُسرا با ایمان راسخ در برابر همه فشار های جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خو د را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و همیشه یار انقلاب و اسلام بودند .

حجت الاسلام نجمی پورامام جمعه سرایان درجمع نمازگزاران جمعه روزگذشته گفت: 26 مرداد ماه یادآور سالروز بازگشت آزادگان سرافرازی است که پس از تحمل سالهای اسارت در اردوگاه های عراق، سال 69 به میهن اسلامی برگشتند.
وی افزود:  اُسرا با ایمان راسخ در برابر همه فشار های جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خو د را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و همیشه یار انقلاب و اسلام بودند تا جایی که یکی از فرماندهان عراقی در مقابل اسرای ایرانی اعتراف کرده بود که شما در اینجا یک حکومت اسلامی کوچک تشکیل داده¬اید.
امام جمعه سرایان اظهارکرد: امام صابران فرمود ‌:«اگر روزي اسرا برگشتند و من نبودم، سلام مرا به آن‌ها برسانيد و بگوييد خميني در فكرتان بود. ما را چه رسد كه با اين قلم‌هاي شكسته و بيان‌هاي نارسا در وصف شهيدان و جانبازان و مفقودان و اسيراني كه در جهاد في سبيل الله جان خود را فدا كرده و يا سلامت خويش را از دست داده‌اند يا به‌ دست دشمنان اسلام اسير شده‌اند، مطلبي نوشته يا سخني بگوييم؟ زبان و بيان ما عاجز از ترسيم مقام بلندپايه‌ي عزيزاني است كه براي اعتلاي كلمه‌ي حق و دفاع از اسلام و كشور اسلامي جانبازي نموده‌اند.»
نجمی پور گفت: درباره علاقه شديد آزادگان به امام راحل، مي‌شنويم كه: يك روز افسر عراقي از اسير مجروحي كه يك بسيجي15ساله بود، پرسيد: تو چه اندازه پدر و مادرت را دوست داري؟ گفت: به اندازه چشمانم. پرسيد: خوب تو كه بسيجي هستي، رهبرت خميني را چه‌قدر دوست داري؟ گفت: امام خميني قلب من است، او را به اندازه قلبم دوست دارم. انسان بدون چشم مي‌تواند زندگي كند، اما زندگي بدون قلب، زندگي ممكن نيست. امام راحل چه زيبا و شايسته در توصيف فرزندان خود فرموده‌اند: «اُسَرا در چنگال دژخيمان خود سرود آزادي و آزادگان جهان ‌را زمزمه مي‌كنند». آري، آنان نه تنها اسير نبودند؛ بلكه آن‌ها دور از هرگونه وابستگي‌ها و دل‌بستگي‌ها بودند و نداي آزاد مردي را به گوش همه جهانيان رساندند. یاد و خاطره  مرحوم حاج آقا ابوترابي، نماينده ولي فقيه در امور آزادگان  را گرامی می داریم.
 
وی خاطرنشان کرد:بازگشت آزادگان به میهن اسلامى  حقیقتاجشن پیروزى ملت ایران در دفاع مقدس بود. و درسى كه از آن آموختند این بود كه ملتى كه مقاومت و ایستادگى را پیشه خود سازد و با اتكاى به خدا در راه اهداف خود بایستد در نهایت پیروزى را در آغوش خواهد گرفت.
امام جمعه سرایان بیان داشت:امروز نیز ما باید بدانیم كه پیروزى در جنگ اقتصادى با صبر و مقاومت ملت و رشادت عمومى مردم است كه محقق مى‌شود.  خاطره شهید سید علی اقبالی که با بی‌رحمانه‌ترین وضعیت توسط عناصر مزدور رژیم بعث عراق به شهادت رسید. ایشان در یک ماموریت برون‌مرزی با هدف بمباران یکی از سایت‌های راداری موصل به همراه همرزم خلبانش از زمین برخاست و پس از رسیدن به منطقه و عدم مشاهده هدف بلافاصله هدف ثانویه را که پادگان العقره در حوالی پایگاه هوایی کرکوک عراق و ایران بود، تغییر مسیر داد و در ساعت تعیین شده روی هدف ظاهر شد و در پایان این عملیات موفقیت‌آمیز، رادار راهبردی دشمن پرنده آهنین شهید اقبالی را نشانه رفت و هواپیمای وی به شدت مورد اصابت موشک قرار گرفت. و اقبالی با چتر نجات هواپیما را ترک کرد و به اسارت دشمن بعثی درآمد. و صدام لعین دستور داد پس از دستگیری اقبالی بدنش را دو نیمه کردند و نیمی از پیکر مطهرش در نینوا و نیمی دیگر در موصل عراق مدفون شد. دشمن بعثی عراق بخشی از پیکر مطهر شهید اقبالی را در گورستان محافظیه نینوا و بخش دیگر را در قبرستان زبیر شهر موصل به خاک سپرده بود که با پیگیری کمیته جستجوی اسرا و مفقودین و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ جهانی به همراه دیگر خلبانان شهید نیروی هوایی در پنجم مرداد سال 81 پس از 22 سال دوری از وطن در بین حزن و اندوه یاران و همرزمان به میهن اسلامی بازگشت و در بهشت زهرا(س) تهران کنار دیگر همرزمان شهیدش آرام گرفت.
انتهای پیام/
 

نظر شما