تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 27 مرد 1397 - 08:50  |  
کد مطلب: 9029
امام جمعه سرایان گفت: طبیعی است که برخورد با «مفسد اقتصادی» به‌ویژه در چنین شرایطی رضایت مردم را هم به دنبال داشته باشد. ضمن اینکه «برخورد»، تهدید را برای تروریست‌های اقتصادی و دانه‌درشت‌ها «معتبر» می‌کند.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان درجمع نمازگزاران جمعه گفت:دلایل ممنوع بودن مذاکره با آمریکا چیست؟ جنایاتی که آمریکا مرتکب شده است چه قبل از انقلاب و چه بعد انقلاب که40سال است دستش از کشور ما قطع شده است و امروز از طریق جنگ نرم می¬خواهد در کشور نفوذ کند. جنایاتی که در کشورهای دیگر مثل عراق، سوریه، لبنان، افغانستان، بحرین، یمن و حادثه منا در عربستان انجام داده است.
وی افزود:مقام  معظم رهبری فرمودند ما به این دلایل به آمریکا اعتماد نداریم چون خیانتکار و حیله¬گر است و فرمودند با هر کشوری می توان مذاکره کرد اما مذاکره با آمریکا متفاوت است چون هدفشان نفوذ بر این ملت است. وجمله معروف امام عظیم الشأن که فرمودند: آمریکا شیطان بزرگ است/رابطه با آمریکا مثل رابطه گرگ و میش است، هر وقت گرگ اصلاح شد و خوی درندگیش را کنار گذاشت،
امام جمعه سرایان اظهارکرد:آمریکا هم خوب می شود. امروز هر جنایتی که در هر نقطه از جهان اتفاق می افتد سر نخ آن آمریکاست، چرا که مظهر استکبار است وفریب لبخندها و دست دراز کردن آنها را نخوریم. رهبری اگر فرمودند مذاکره با آمریکا ممنوع است، مجلس و دولت هر دو باید به تکالیفشان عمل کنند. و تعبیر کردند که «بی خیالان جامعه»و «سهل اندیشان» به مصالح ملی و مصالح کشور حواسشان باشد. امیرالمؤمنین جنگ را در صفین برده بود و در دقیقه 90 برخی ها شعار تعامل دادند و مولا را  پای میز مذاکره کشاندند و جنگ برده را ناتمام گذاشتند و هر چه مولا فریاد زد مذاکره خدعه دشمن است، کسی گوش ندادند و حتی حاضر نشدند ابن عباس یا مالک اشتر را بعنوان نماینده حضرت بپذیرند.
نجمی پورگفت:برخی خبرها درباره «جزم» شدن «عزم» برخی مسئولین برای برخورد با مفسدان اقتصادی، امیدوار‌کننده است. برای¬مردم،تحمل«مشکلات¬اقتصادی»راحت‌ترازتحمل«فساد اقتصادی»است به‌ویژه وقتی این فساد در کوران تورم و از سوی یک مسئول صورت می‌گیرد. بنابر‌این طبیعی است که برخورد با «مفسد اقتصادی» به‌ویژه در چنین شرایطی رضایت مردم را هم به دنبال داشته باشد. ضمن اینکه «برخورد»، تهدید را برای تروریست‌های اقتصادی و دانه‌درشت‌ها «معتبر» می‌کند و همین امر خود‌به‌خود باعث کاسته شدن از میزان فساد و تقویت امید مردم می‌شود. انتشارگاه و بیگاه خبر دستگیری فلان مفسد اقتصادی و کشف فلان انبار بزرگ کالای قاچاق یعنی، بخشی از مسئولین «خوب» شروع کرده‌اند اما آیا صِرف دستگیری متخلف و مصادره اموال یا محاکمه و اعدام آنها از سوی مراجع قضایی و دادگاه‌ها کافی است؟
وی خاطرنشان کرد:قلع و قمع مفسدان اقتصادی قطعا«موثر»است اما اصلا کافی نیست. محتکری که مثلا 3 میلیارد تومان قطعات خودرو احتکار کرده «شاخه» است. باید ریشه را زد. ریشه فساد، دانه‌درشت‌ها، قانون‌دان‌های قانون‌شکن، روزنه‌ها و خلأهای قانونی هستند. اگر ریشه را بزنی، شاخه‌ها هم خشک می‌شوند. می‌توان ریشه و شاخه را با هم زد! گاهی برای رسیدن به ریشه باید از شاخه شروع کرد! زدن ریشه قطعا سخت است. هر جا«پول»باشد مقاومت هم هست. قطعا تروریست‌های اقتصادی مقاومت خواهند کرد، حتما تهدید و تطمیع خواهند کرد. با استفاده از تریبون‌هایی که دارند، ایجاد شبهه خواهند کرد. حتما اعدام چنین موجودات پلیدی، صدای اعتراض مدعیان دروغین حقوق بشر را هم، بلند خواهد کرد. همه این‌ها یعنی زدن ریشه، سخت است اما ریشه‌کن شدن فساد، بازگشت ثبات به بازار و از همه مهم‌تر بازگشت امید به مردم ارزش همه این سختی‌ها را دارد. ندارد؟ بگیر و ببند تروریست‌های اقتصادی اما اگر خوب عمل نکنیم می‌تواند خطرناک و مضر هم باشد. و در همین حد «بگیر و ببند»، باقی بمانیم،
امام جمعه سرایان بیان داشت:بدترین سناریو در داستان «مبارزه با مفسدان اقتصادی» این است که پس از امیدوار کردن مردم، «بد» عمل کنیم تا مسئله از اساس لوث و مردم دوباره ناامید شوند. بد عمل کردن هم یعنی پس از کلی تبلیغ و مصاحبه و جلب توجه افکار عمومی و امیدوار کردن مردم چند محتکر و مفسد محاکمه شوند و دزدهای گردن‌کلفت همچنان بچرند. این سناریو هم، حتما رخ خواهد داد اگر قوه قضائیه در این راه تنها باشد! باید دولت، مجلس، مراکز اطلاعاتی، بسیج و حتی مردم، پای کار بیایند و به پلیس و قوه قضائیه کمک کنند. گفتیم «برخورد» با مفسدان اقتصادی لازم هست اما کافی نیست. تا وقتی زخم هست، مگس‌ها هم هستند و کشتن مگس‌ها یعنی حل ناقص مشکل. باید زخم را «درمان» کرد.
نجمی پور اظهارداشت: رفع خلأهای قانونی، ترمیم و در صورت لزوم حتی پاکسازی مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز، ترمیم کابینه، فرهنگ¬سازی، تقویت اعتقادات دینی و ملی مردم و رجوع  به -راهکارهای متعدد ارائه شده از سوی کارشناسان اقتصادی و... می‌بایست در کنار برخوردهای قهری مورد توجه ویژه قرار بگیرد. هر یک از این راهکارها بدون دیگری تا «حدودی» موثرند و نتایج کوتاه مدتی خواهند داشت و شاید حتی در بلندمدت مضر هم باشد. آنها می‌بایست مثل یک «بسته راهکار» مورد استفاده قرار بگیرند تا زخم التیام یابد و ریشه فساد خشک شود.
انتهای پیام/
 

نظر شما