تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مدیرآموزش وپرورش شهرستان سرایان:
تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفتن 166سوادآموز
تاریخ انتشار : 23 مرد 1397 - 23:27  |  
کد مطلب: 9026
مدیرآموزش وپرورش شهرستان سرایان ازتحت پوشش قرارگرفتن 166نفرسوادآموز درسال گذشته خبرداد.

به گزارش سرایان بیدار،درجلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان سرایان محمد کسمایی مدیر آموزش و پرورش گفت:  در سال گذشته ۱۶۶ نفر در این شهرستان با همکاری ۱۴ آموزشیار تحت پوشش سواد آموزی قرار گرفتند که بر این اساس صد درصد سهمیه ابلاغی استان جذب شده است.
وی افزود: معضل عمده سواد آموزی برگشت بی سواد است و بعضی از افرادی که باسواد می شوند دیگر دنبال مطالعه نیستند که این امر باعث برگشت بی سوادی به آنها می شود که در این راستا طرح تحکیم و تثبیت مهارت سواد افراد با هدف جلوگیری از بازگشت به بی سوادی اجرا می شود.
مرادی معاون عمرانی فرماندار شهرستان سرایان نیز گفت: هر اقدامی که در جهت کاهش تعداد بی سوادان و حذف بی سوادی لازم است با محوریت آموزش و پرورش باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی برای افزایش سواد آموزی، همکاری و به کارگیری ظرفیت های اداری همه دستگاه های شهرستان را در اجرای برنامه ریشه کنی بی سوادی در سطح شهرستان خواستار شد.
مریم شرفی، رئیس شبک بهداشت و درمان سرایان نیز با بیان اینکه باید موضوعات حوزه سلامت و مهارت های زندگی در برنامه ی آموزش سواد آموزان قرار بگیرد بر کار رسانه ای بیشتر برای جذب سواد آموزان تاکید کرد.
انتهای پیام/
 

نظر شما