تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 14 مرد 1397 - 08:10  |  
کد مطلب: 9015
مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان گفت: دوره آموزش گلیم بافی در شهر سه قلعه با شرکت 21 هنرجو به مدت 75 ساعت از تاریخ16/04/1397 در محل دبستان سمیه برگزار گردید.

محمدعرب مسئول میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری شهرستان سرایان شب گذشته درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت:گلیم یکی از انواع صنایع دستی زیراندازی و پوششی است که از ابریشم، موی بز، پشم گوسفند یا دیگر چهارپایان اهلی بافته می‌شود. گلیم به شکل سنتی‌اش، معمولاً برای پوشاندن زمین، دیوار یا رواندازی برای حیوانات باربر استفاده می‌شود ولی امروزه به عنوان یک پوشش مدرن برای خانه‌های شهری نیز خریداری می‌شود.
وی افزود: دوره  آموزش گلیم بافی در شهر سه قلعه با شرکت 21 هنرجو به مدت 75 ساعت از تاریخ16/04/1397 در محل دبستان سمیه برگزار گردید.
 مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان اظهارکرد: شهرستان سرایان یکی از مراکز بافت گلیم در استان است که این هنر سبقه تاریخی زیادی در شهرستان دارد و گلیم یکی از اصیل ترین محصولات صنایع دستی این شهرستان می باشد.
 عرب گفت: این دوره آموزشی با هدف کسب مهارت به منظور ایجاد اشتغال برگزار گردیده و در پایان به افرادی که نمره قبولی را کسب کنند گواهی مهارت آموزشی اعطا گردیده و برای افرادی که پس از دوره آموزشی مایل به احداث کارگاه و تولید محصولات باشند پروانه تولید صادر می گردد. این افراد از مزایی چون:شرکت در نمایشگاه های صنایع دستی، معافیت های مالیاتی، تسهیلات کم بهره در قالب انفرادی و پشتیبان و... برخوردار خواهند شد.
انتهای پیام/
 
 

نظر شما