تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 12 مرد 1397 - 22:05  |  
کد مطلب: 9008
امام جمعه سرایان گفت:ایجادیاس وناامیدی درجامعه وبویژه نسل جوان به آینده یکی از مهمترین برنامه های دردست اقدام دشمنان است.

به گزارش سرایان بیدار، امام جمعه سرایان امروز درجمع نمازگزاران جمعه گفت:امسال مصادف با چهلمین سالگرد استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تلاش جدی دشمنان برای ایجاد شبهه و بحران در این مقطع، بر ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و بویژه در نسل جوان نسبت به آینده از طریق سیاه نمایی، بزرگ کردن مشکلات، زیر سوال بردن و یا کم ارزش جلوه دادن دستاوردهای انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام دینی، متمرکز شده است.
وی افزود: بدون تعارف؛ وضعیت اقتصادی کشور و خصوصاً دخل و خرج خانواده های ضعیف و کم درآمد. به گونه ای است که به دغدغه و نگرانی اولیه مردم تبدیل شده است. در این اوضاع،  دولت نیز برنامه و کنترل چندانی برای تغییر یا حداقل بهبود این روند نداشته است. پیداست که این وضعیت اقتصادی،  نوعی بدبینی، سرخوردگی و بی اعتمادی را به جامعه تزریق می‌کند و موجب اقدامات ضد امنیتی توسط عناصر فرصت طلب خواهد شد.
امام جمعه سرایان اظهارکرد: همزمان با رسیدگی مجاهدانه به مسائل اقتصادی، باید با مفاسد و رانتها و دزدیها مبارزه کرد و مخصوصاً قوه قضاییه، رأسا وارد عمل شده و تعدادی از غارتگران و مفسدان دانه درشت و منصوبان آنان را دستگیر و فورا مجازات و اعدام انقلابی کند.
نجمی پور گفت: عقل سلیم حکم می‌کند که اگر در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و مرتب مردم توصیه به صرفه جویی و تحمل و صبر می شوند. دیگر بر زخم و درد دل آنها نمک نپاشیم  و هر روز مردم را با این اخبار تکان دهنده مفسدین نگران نکنیم و در این شرایط جنگی، خائنین و مفسدان و دزدان و غارتگران را در هر جایگاه و موقعیتی که هستند مجازات کنند و قوه قضاییه، باید جدایی از هشدارها و توصیه ها  با  عمل انقلابی و قانونی دست متجاوزان را از اموال این ملت کوتاه کند تا مردم نیز با صبر انقلابی و وحدت و همدلی،  بتوانند بر مشکلات اقتصادی فائق شوند.
وی بیان داشت:در هفته‌هاي اخير شاهد تلاطم‌ها و فراز و نشيب‌هايي در بازار سکه و ارز، لوازم خانگي، خودرو، لبنيات ، محصولات غذايي ، صنعتي و... بوديم. افسارگسيختگي در افزايش قيمت نامعقول و غيرمنطقي برخي کالاها نشان داد که جنگ رواني و مديريت ‌شده رسانه‌هاي خارجي توانسته است در بعضي موارد به موفقيت‌هايي دست پيدا  کند.
امام جمعه سرایان تصریح کرد:اين پروژه با هدف نااميدسازي افکار عمومي نسبت به کنترل و بهبود اوضاع از سوي دولت و حاکميت برداشته شد و رسانه‌هاي بيگانه تلاش کردند اعتماد مردم را نسبت به تدابير مسوولان جهت کنترل مشکلات اقتصادي و نظام پولي و ارزي را به چالش کشيده و سلب نمايند. پس از سلب اعتماد عمومي و نااميدي از حل مشکلات و بهبود شرايط اوضاع، گام سوم دشمن با فراخوان و سازماندهي تجمعات، اعتراض‌هاي خياباني، آشوب و اغتشاش برداشته شد. در روزهاي اخير شاهد آن بوديم که شبکه‌هاي ماهواره‌اي و کانال‌هاي معاند در فضاي مجازي تلاش‌هاي مذبوحانه و بي‌ثمري را براي به ميدان آوردن مردم در اعتراض به برخي فسادها و ناکارآمدي‌ها رقم زدند. طراحي دشمن نشان مي‌دهد که اعتمادزدايي، اعتبارزدايي، سياه‌نمايي و نااميدسازي مردم در دستور کار قرار گرفته تا به خيال خام خود بتوانند بين مردم و حاکميت فاصله و جدايي بيندازند اما به تعبير مقام معظم رهبري اين خيال خام راه به جايي نخواهد برد چرا که دشمن، مردم ما را نشناخته است. در نظام اسلامي، مردم يعني حاکميت و اين دو از هم جدا نبوده و نخواهند بود.
نجمی پور عنوان نمود:در عين حال بايد توجه داشت که عمليات رواني دشمن بر بسترهايي سوار مي‌شود که زمينه توفيق و موفقيت در آن وجود داشته باشد. به يقين بخشي از مشکلات موجود در جامعه معلول ظهور و بروز فساد در برخي دستگاه‌ها، ناکارآمدي برخي مسوولان، انفعال، پشت‌ميزنشيني، عدم خلاقيت و جسارت تعدادي از مديران است که اين نقايص و چالش‌هاي جدي بايد هر چه سريع‌تر و با همت و تلاش همه قواي کشور مرتفع شود تا بتوانيم با اعتماد به نفس کامل در برابر هجمه‌هاي دشمن ايستاده و طراحي‌هاي آنان را نقش بر آب نماييم.
وی تاکیدکرد: امروز مطالبه مردم از دولت و ديگر دستگاه‌هاي نظام اسلامي آن است که اگر وزير و مديري در سال‌هاي اخير نتوانسته کارنامه خوب و مورد قبولي از خود ارائه نمايد، بدون کمترين درنگ و اغماضي، نيرويي باانگيزه، جسور، انقلابي و متخصص را جايگزين وي نمايد و فرصت‌ها را مغتنم بشمارد. نکته ديگري که دولتمردان ما بايد به آن توجه داشته باشند، بستن گلوگاه‌هاي فساد در دولت اعم از بانک‌ها، گمرکات، بنادر، مناطق آزاد، مراکز ثبت سفارش، تخصيص ارز  و...است مسدودسازي بسترهاي فساد و شدت بخشيدن به کنترل و نظارت و بازرسي‌ها مقدم بر برخورد قضايي است و همه تلاش‌ها بايد به اين جهت سوق داده شود که اصلا فسادي اتفاق نيفتد تا دستگاه قضايي مجبور به کشف و برخورد با مفسدان شود.
وی اظهارداشت: از ديگر مطالبات مردم، ايجاد هماهنگي در تيم اقتصادي دولت و برخورداري از يک فرمانده مقتدر در دستگاه اقتصادي کشور است تا بتواند با اتخاذ سياست‌هاي اصولي، پايدار و قابل دفاع، چالش‌هاي به‌وجودآمده در حوزه‌هاي مالي، بانکي، ارزي و توليد را مديريت و ساماندهي نمايد. باور داشتن به ظرفيت‌هاي داخلي و استفاده از سرمايه‌هاي بي‌بديل ايران عزيز  مي‌تواند نسخه شفابخش دردها و آلام کنوني جامعه باشد. آنهايي که سال‌ها چشم به خارج و گاه بيگانه داشتند تا آن‌ها بيايند و گره از مشکلات کشور بگشايند بايد پاسخگوي فرصت‌سوزي‌هايشان باشند. «ما مي‌توانيم» يک باور و سرمايه ملي است و بايد در ارکان مديريتي کشور همواره ساري و جاري باشد. و نکته پاياني آن است که با مردم صادقانه و مسقيم سخن بگوييم. از طرح‌ها و برنامه‌هايمان براي برون‌رفت از مشکلات فعلي سخن بگوييم و اگر در عرصه‌هايي دچار ناکامي و ناکارآمدي هم بوده‌ايم شفاف و بي‌پرده بگوييم. مردم اگر احساس کنند که مسوولان کشور هرچه در توان داشته‌اند در طبق اخلاص گذاشته و تمام هم و غم خود را معطوف حل مشکلات کشور کرده‌اند اما نتيجه مطلوب را به دست نياورده‌اند، از اين عدم توفيق‌ها با بلندنظري  چشم‌پوشي مي‌کنند و فرصت‌هاي ديگري براي جبران مي‌دهند و خود نيز براي عبور از مشکلات و موانع به کمک مسوولان خواهند آمد.
امام جمعه سرایان افزود:مقام معظم رهبری  می فرمایند«عزیزان من، کشور شما و ملت شما در یک پیچ خطرناک تاریخی در حال حرکت است چهل سال است این پیچ  را طی می‌کنیم و به نقاط خطرناک و خطرخیر رسیدیم و از آن عبور کردیم  لاک هم تمام نشده است». پس همه ما در حال گذر از این گردنه تند و خطرناک تاریخی هستیم پاداش تحمل این همه سختی ها چیست؟ و چه چیزی بعد از به سلامت گذشتن از آن در انتظار ماست. ولی امر مسلمین و نایب عام امام زمان می فرمایند: بعد از گذر از این پیچ تاریخی مسیر تاریخ دنیا تغییر پیدا خواهد کرد و مسیر تاریخ عوض خواهد شد  امروز مسئله تاریخ، مسیر ظلم است،  مسیر سلطه گری و سلطه پذیری است عده ای در دنیا سلطه گر و ابی سلطه پذیرند اگر شما ملت ایران توانستیم پیروز شوید و به آن نقطه موعود رسید آن وقت مسیر تاریخ عوض خواهد شد و زمینه  ظهور ولیعصر آماده خواهد شد و دنیا وارد مرحله جدیدی خواهد شد.
وی ادامه داد:پس نهایت عبور از این پیچ تاریخی ظهور امام زمان است. یکی از ویژگی های مهم این پیچ تاریخی این است که همواره همراه این پیچ تاریخی فتنه های بزرگی در راه است. امروز یکی از مهمترین فتنه های کشور بحران اقتصاد و احساس بی عدالتی،  تبعیض و فساد است دشمن تاکتیک را عوض کرده است و می گوید همانطور که مردم در سال ۵۷ تحت فشار های اقتصادی انقلاب کردند امروز هم در شرایطی قرار گرفته ایم که معاندان، مخالفان و منافقان و دشمنان نظام جمهوری اسلامی و بدخواهان ملت، مردم عزیزمان را مورد داماد تهدیدات قرار داده و سنگ در ایجاد تنگناهای معیشتی مردم دارند، لذا حفظ هوشیاری، بصیرت وآگاهی،  اتحاد و انسجام و همبستگی ملی در مقابله با هر توطئه دشمن بیش از  گذشته حائز اهمیت است.  قطعا مردم بصیر و آگاه ما با درک شرایط موجود اجازه نخواهند داد تا فرصت طلبان و معاندان و ساده اندیشان و فریب خوردگان با سوء استفاده از شرایط موجود،  امنیت جامعه اسلامی را دچار اختلال و انحراف کنند. مردم در سال ۵۷ انقلاب کردند و برای این انقلاب خون هزاران شهید را تقدیم کرده ایم.  ما این انقلاب را دوست داریم اما به رانت خواری ها،  بی عدالتی ها،  تبعیض ها  و اختلاس ها به شدت معترض هستیم .
نجمی پور گفت: می‌دانیم که دشمن به دنبال جنگ روانی، جنگ اقتصادی،  جنگ مالی و جنگ ارزی را با تمام قدرت و قوت آغاز کرده تا فضای کشور را بحرانی جلوه دهد همه مردم می‌دانند که این جنگ اقتصادی تصادفی نیست بخش ست های استکبار علیه ملت ماست با بسته فشار از پایین برای چانه زنی از بالا.  بسته به استیصال رساندن مردم برای گرفتن امتیاز از مسئولین کشور  این است فتنه اکبر که در ۴۹ سال انقلاب در راه است.منافقین، سلطنت طلب ها،  مخالفین و معاندین نظام ش می‌کنند مردم را به کف خیابان‌ها بکشاند،  کشته سازی و کشتار مردم را رقم بزنند و مردم را در برابر نظام اسلامی قرار دهند کشف انهدام یک محموله مهمات نیمه سنگین جنگی( ضد هوای ی، راکت) برای همین منظوراگر تحلیل درستی از برنامه‌های دشمن نداشته باشیم در پازل دشمن بازی خواهیم کرد.  امروز ائتلاف غربی و شرقی و برخی کشورهای عربی علیه جمهوری اسلامی شکل گرفته  و تمام توانشان را برای این گذاشته اند که جمهوری اسلامی به  چهل سالگی خود نرسد. برنامه دشمن آشوب و اغتشاش در همه شهرهای کشور است.  اگر کامیون داران اعتصاب کنند سوخت رسانی مختل می شود و مردم در  پمپ بنزین‌ها صفحه های کیلومتری تشکیل خواهند داد و مردم عصبانی می شوند و این عصبانیت خطرناک است.
وی بیان کرد:آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان، به وضعیت بد اقتصادی مملکت، سر و سامان بدهند و قشر ضعیف جامعه را از این مشکلات طاقت فرسا نجات دهند؟ عدم ثبات اقتصادی، گرانی، بیکاری، طلاق و مفاسد اخلاقی، ربا و رشوه و منکرات بجای احقاق حق و عدالت در بعضی از ادارات به طور سرسام آوری وارد شده است.
عوامل تبعیض ها و ناعدالتی ها
امام جمعه سرایان اظهارکرد: چرا عزم جدی برای مبارزه با پدیده خانمان سوز قاچاق کالا انجام نمی گیرد که از مهمترین عوامل فلج کننده تولید ملی است. جناب آقای رئیس جمهور چرا اقدام جدی برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری برای جوانان تحصیل کرده در دولت جنابعالی صورت نگرفته  و چرا افزایش شتاب ارز و کاهش شدید ارزش پول ملی اتفاق افتاده است.
نجمی پور بیان داشت: چرا وزیر محترم اقتصاد،  سخنگوی دولت و سران سه قوه در این شرایط حساس با مردم  به طور شفاف حرف نمی زنند  تا کی باید رسانه‌ها  محل شنیدن و گوش کردن درد دل مردم باشند  از مسئولان نظام  بطور جدی می‌خواهیم  گفتمان شان را با مردم بیشتر کنند. راهکار درست: آگاهی نفر به نفر،  سنگر به سنگر است و صبوری در این پیچ تند تاریخی است. راه حل مشکلات موجود را همت جهادی و کنارگذاشتن منافع جناحی می باشد. تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی توجه به این رهنمود حیاتی است که تجلی آن تحقق حماسه اقتصادی است. امام خامنه ای: اقتصاد مقاومتى يعنى آن اقتصادى كه در شرائط فشار، در شرائط تحريم، در شرائط دشمنی‌ها و خصومت‌های شديد می‌تواند تضمين كننده‌ى رشد و شكوفائى يك كشور باشد.
وی تصریح کرد:با رژیم ایالات متحده آمریکا چه باید کرد؟ بجنگیم؟ سازش کنیم؟ دوستی کنیم؟ رابطه متعارف برقرار کنیم؟ مبارزه کنیم. ماهیت حکومت آمریکا چیست؟ دوست است یا دشمن؟ متجاوز است یا متعامل؟ قانون پذیر است یا قانون گریز؟ عهد شکن است یا پایبند به عهد و پیمان؟ آیا یک کشور متعارف است و می تواند با یک کشور مستقل ارتباط متعارف داشته باشد؟ و یا کشوری است ستیزه جو، شرور و مستکبر. با این حساب و با مرور آنچه گفته شد، با این حجم بالا از کودتاها، تهاجم سیاسی، جنگ فرهنگی، جنگ علمی، غارت منابع، اعمال تروریستی، دیکتاتوری و ... آیا آمریکا دوست ایران و ایرانی است یا دشــــــمـــــن ماست؟ حکومت ایـالات متحده آمریکا مــتـجـاوز است یامتـعامل؟
انتهای پیام/
 
 

نظر شما