تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 11 مرد 1397 - 08:24  |  
کد مطلب: 9005
مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان ازاجرای فاز اول برقرسانی به مجتمع گردشگری کاه کوه سرایان به طول یک کیلومترخبرداد.

محمد عرب مسئول میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان امروز صبح درگفت وگوبا سرایان بیدار گفت : فاز اول برق رسانی به مجتمع گردشگری کاه کوه سرایان به طول بیش از یک کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 750 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی آغاز شده و در مراحل پایانی می باشد.
وی افزود : اجرای کامل این پروژه حدود 2000 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد که مبلغ 1600 میلیون ریال امسال در کمیته برنامه ریزی  شهرستان مصوب شده و در صورت تخصیص ادامه پروژه در سال جاری انجام خواهد شد.
مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان اظهارکرد: مجتمع گردشگری کاه کوه در شمال شهر سرایان و در مسیر آب قنات زابر و آسیاب آبی کاه کوه و نزدیک پیست موتور سواری سرایان و مشرف بر شهر سرایان واقع گردیده و به لحاظ موقعیت از وضعیت خوبی برخوردار بوده و دارای چشم انداز و مناظر خوبی می باشد.آسیاب آبی کاه کوه که در ابتدای ارتفاعات شمال شهر سرایان قرار گرفته  ، با شماره 28722  در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. مرمت این بنای تاریخی در سال 1391 انجام شده است و آسیاب آبی فعال شهرستان می باشد که به دلیل خشکسالیهای پی در پی و کم شدن آب قنات چند سالی است که امکان خدمات دهی به مردم را ندارد
عرب گفت :  از زمان مرمت این بنا و اجرای طرح گردشگری کاه کوه توسط سرمایه گذار ، بازدید ها ازاین بنا و منطقه افزایش چشمگیری داشته است و همگان به قابلیت بالای این منطقه و آسیاب در زمینه گردشگری و جذب گردشگر اذعان دارند . اجرای طرح گردشگری در مسیر قنات زابر سرایان که علاوه بر وجود آسیاب کاه کوه ، پیست موتورسواری و جنگل بادامشک و همچنین پیست در حال احداث دوچرخه سواری و مناظر زیبا و ارتفاعات دیدنی را در خود جای داده ، می تواند به رونق گردشگری منطقه کمک کند.
انتهای پیام/  
 

نظر شما