تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مدیردانشکده کشاورزی شهرستان سرایان:
اقدام دانشکده کشاورزی برای کشت انواع محصولات کشاورزی
تاریخ انتشار : 7 مرد 1397 - 14:49  |  
کد مطلب: 8998
مدیردانشکده کشاورزی شهرستان سرایان گفت:کارتحقیقات کشت انواع محصولات کشاورزی دردانشکده کشاورزی شهرستان سرایان درحال اقدام می باشد.

به گزارش سرایان بیدار،قربانی مدیر دانشکده کشاورزی سرایان در تور خبری یک روزه اعزامی به این دانشکده به هدایت طرح های پژوهشی این حوزه به سمت حل مشکلات و معضلات منطقه اشاره کرد که با طرح های تحقیقاتی در زمینه معرفی الگوهای کشت جدید، کشت ارقام سازگار با منطقه با نیاز آبی پایین و بهینه کردن کشت های موجود از جمله انار و زعفران انجام می شود.
وی توسعه فعالیت های اشتغال زایی و کارآفرینی و تبدیل این دانشکده به عنوان قطب کارآفرینی منطقه را از برنامه های این مرکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی برشمرد و افزود: دانشکده کشاورزی سرایان به عنوان یک دانشکده کارآفرین پیش می رود تا با این رویکرد دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل دغدغه کار و اشتغال نداشته باشند.
 مدیردانشکده کشاورزی شهرستان سرایان بر این اساس طرح های پرورش بز سانن، شترمرغ و پرورش قارچ خوراکی به صورت صنعتی و تولید و فراوری گیاهان دارویی و ایجاد انسکتاریوم در رابطه با مقابله بیولوژیک با آفات را از جمله طرح های آینده این دانشکده برشمرد.
قربانی گفت: در این مدت در حوزه آموزش شش عضو هیئت علمی ثابت بوده و 50 عضو هیئت علمی مدعو با دانشکده همکاری داشته اند و تاکنون بیش از 500 دانشجو دانش آموخته و از این تعداد حدود 90 نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند.
وی یادآور شد: این دانشکده علاوه بر برخورداری از پنج هزار متر مربع فضای آموزشی و بهره مندی از امکانات به روز و مدرن کارگاهی و آزمایشگاهی استاندارد، حدود 40 هکتار مزارع و باغ های آموزشی و پژوهشی در اختیار دانشجویان و اعضای هیئت علمی قرار داده است.
 مدیردانشکده کشاورزی شهرستان سرایان وضعیت امکانات آزمایشگاه های موجود در این دانشکده را هم مطلوب ارزیابی و در ادامه به احداث خوابگاه دانشجویی به مساحت دو هزار متر مربع با ظرفیت 200 نفر اشاره کرد و از محوطه سازی و آسفالت این مرکز به مساحت تقریبی 17 هزار متر مربع و اجرای سردر دانشکده خبر داد.
انتهای پیام/
 

نظر شما