تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
فرمانده سپاه انصارلرضای استان خراسان جنوبی:
۸۰۰ برنامه در کنگره شهدای خراسان جنوبی اجرا می شود
تاریخ انتشار : 14 تير 1397 - 08:51  |  
کد مطلب: 8963
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: ۸۰۰ برنامه را در راستای کنگره بزرگداشت دو هزار شهید استان در سال جاری پیش بینی کردیم که اغلب این برنامه ها در شهرستان ها اجرا می‌شود.

به گزارش سرایان بیدار، سردار علی قاسمی درخصوص برگزاری کنگره بزرگ سرداران وشهدای استان خراسان جنوبی گفت: ۱۱ اجلاسیه کنگره شهدا در استان، ۸ مورد در بیرجند و سه مورد در شهرستان های طبس، قائنات و خوسف برگزار می شود.
وی افزود: بعد از دفاع مقدس در ۲۰ استان کنگره شهدا برگزار شده و هر استان تاکنون یک بار برگزار کرده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی اظهارکرد: برگزاری کنگره سه سال قبل ابلاغ شده است و خراسان جنوبی نخستن بار است از زمانی که استان شده، کنگره برگزار می‌کند.
قاسمی گفت: ۸۵ کتاب و ۲ هزار کتاب جیبی، ۴۰ نمایش رادیویی ۶ دقیقه ای، ۲۰ نماهنگ، ۶ نمایش ۳۰ دقیقه ای، ۱۰ فیلم داستانی ۲۰ دقیقه ای، پنج انیمیشن سه بعدی کوتاه، ۱۵ انیمیشن دو بعدی موشن گرافی، بیان ۲۰۰ خاطره رزمندگان در رادیو، ۵۰ فیلم بلند و ۳۶ مستند رادیویی در حال تدوین و آماده سازی است
وی خاطرنشان کرد: ۳۳۴ یادواره پایگاهی، ۸۳ یادواره حوزه ای و ۳ یادواره شهرستانی تحت عنوان کنگره شهدا برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه استان با بیان این که نمایشگاه از حرم تا حرم نیز برگزار خواهد شد گفت: این نمایشگاه حدود ۸۰ غرفه دارد که ۶ ماه است برای آماده سازی آن مشغول به کار هستیم.
وی ادامه داد: ۲ هزار لوح یادبود شهدا، ۱۳ المان شهری و یک سوله برای برگزاری نمایشگاه ساخته می شود و ۱۰۰ مورد قبور شهدا بازسازی خواهد شد.
قاسمی تصریح کرد: ۱۰ جشنواره سرود و شعر، ۱۲ همایش تخصصی ویژه کودکان، ۲۳ مسابقه فرهنگی ورزشی و یک رزمایش ۱۰ روزه در راستای کنگره برگزار خواهد شد.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: باید برنامه های ابتکاری با جاذبه زیاد و رویکرد هنری داشته باشیم تا جوانان به حضور در برنامه ترغیب و تشویق شوند.
وی با بیان این که امسال در خراسان جنوبی سال ترویج فرهنگ شهید و شهادت است افزود: یادواره شهدا باید در همه نقاط شهرستان‌ها برگزار شود و طوری نباشد که در یک بخش برنامه ها بسیار زیاد و در بخش دیگر برنامه کم باشد.
انتهای پیام/
 

نظر شما