تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 10 تير 1397 - 09:02  |  
کد مطلب: 8958
رئیس اداره آب وفاضلاب شهری سرایان گفت:بیش از30درصدلوله های آب شبکه شهری شهرستان سرایان فرسوده است که با توجه به افت سفره های آبی زیززمینی اصلاح این شبکه برای جلوگیری ازهدررفت آب ضروری می باشد.

محمدعلی حقدادی رئیس اداره آب وفاضلاب شهری سرایان درنشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: روزانه 127 لیتر آب در ثانیه برای تامین آب 9 هزار و 500 مشترک از طریق هشت چاه شهرستان تامین می شود.
وی افزود: خشکسالی های 18 ساله، کاهش شدید نزولات جوی و افت حدود ۸۰ درصدی سفره های زیرزمینی شهرستان و به دنبال آن تحمیل تبعات مستقیم و غیرمستقیم آن بر اقتصاد و شرایط آبی منطقه باعث شده است سرایان به عنوان یکی از دشت های فوق بحرانی در استان وکشور به شمار رود.
رئیس اداره آب وفاضلاب شهری سرایان اظهارکرد: از آن جا که جایگزینی برای آب وجود ندارد و بحث انتقال آب هزینه بر و دارای مشکلات فراوانی است چاره ای جز مدیریت مصرف آب نیست.
حقدادی تعویض لوله‌های فرسوده و اصلاح شبکه داخلی منازل را راهکاری در مدیریت مصرف و جلوگیری از هدررفت آب دانست وگفت: به دلیل ترکیدگی و فرسودگی شبکه داخلی منازل سالانه میزان زیادی آب هدر می رود.
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی و پیگیری این موضوع توسط سازمان نظام مهندسی با مدیریت و استاندارد سازی لوله کشی منازل در دستور کار قرار گیرد و استفاده از وسایل کاهنده مصرف با تنظیم دستورالعمل های اجرایی برای شبکه داخلی و استفاده از کالاهای اولیه مرغوب، اجباری و پیگیری شود.
رئیس اداره آب وفاضلاب شهری سرایان تصریح کرد: استاندارد مورد نیاز ذخیره سازی آب برای هر مشترک با در مدار قرار گرفتن مخزن جدید به نرم استاندارد خواهد رسید و مشکلی در ذخیره‌سازی وجود نخواهد داشت.
حقدادی از اقدامات انجام شده در جلوگیری از هدر رفت آب به اجرای برنامه روتین و مستمر سالانه  بر اساس اعتبارات اختصاص یافته اشاره وبیان کرد: در شهرستان حدود 4.5 کیلومتر از محل اعتبارات عمرانی با اعتبار 220 میلیون تومان  اصلاح شبکه در دست اجرا بوده و امسال هم اعتبارات خوبی برای اصلاح شبکه ها اختصاص یافته است و شاهد انجام حداقل یک تا یک و نیم کیلومتر اصلاح شبکه سالانه در مراکز شهری سرایان هستیم.
 وی با تاکید براین که هم اکنون با وجود مشکلات، مشکلی در تامین آب در مراکز شهری وجود ندارد، یادآور شد: ظرفیت تامین آب به گونه ای مدیریت شده که در اوج مصرف، مازاد بر مصرف هم وجود دارد.
انتهای پیام/
 

نظر شما