تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان:
بازدید از کارگاههای صنایع دستی شهرستان سرایان
تاریخ انتشار : 5 تير 1397 - 07:02  |  
کد مطلب: 8952
مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان گفت:از7کارگاه صنایع دستی شهرستان سرایان بازدیدبعمل آمد.

محمدعرب مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان امروزصبح درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت:صنایع‌دستي به مجموعه‌يي از هنر _صنعت‌ها اطلاق مي‌شود كه به‌طور عمده با استفاده از مواد اوليه‌ي بومي و انجام قسمتي از مراحل اساسي توليد به كمك دست و ابزار دستي ساخته مي‌شود كه در هر واحد آن ذوق هنري و خلاقيت فكري صنعت‌گر سازنده به‌نحوي تجلي يافته و همين عامل وجه تمايز اصلي اين‌گونه محصولات از مصنوعات مشابه ماشيني و كارخانه‌يي است.
وی افزود: از 7 کارگاه چلنگری و زنگوله سازی ، کارگاههای تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی ، خراطی سنتی، سفالگری آیسک ، میناکاری آیسک و حوله بافی  در سطح شهرستان بازدید نمود و وبا اهداء لوح تقدیر از زحمات و تلاش های صنعتگران در راستای معرفی شهرستان و ایجاد اشتغال و ... تقدیر و تشکر بعمل آمد.
مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان اظهارکرد:دراین بازدید ها صنعتگران به بیان مشکلات خود در زمینه های مختلف از جمله : بیمه صنعتگران ، دریافت مستمری ، جعل محصولات و تولیدات کم کیفیت و... پرداخته که در ادامه برای حل این مشکل اهمیت مسئله برند سازی برای صنعتگران تشریح گردید و حل و فصل مشکلات مربوط با تولیدات با حمایت خود تولیدکنندگان و صنعتگران در دستور کار قرار گرفت.
انتهای پیام/
 

نظر شما