تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 30 خرد 1397 - 09:10  |  
کد مطلب: 8949
استاد تراز انقلاب باید غیر از عرصه جهاد علمی در یک عرصه جهادی خارج از دانشگاه فعالیت کند مانند شهید چمران که در جنگ و مبارزه با رژیم غاصب اسرائیل نقش آفرینی کرده است.

به گزارش سرایان بیدار،به نقل ازخبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو سرلشکر عزیز جعفری در همایش آیین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی که به همت سازمان بسیج اساتید در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، گفت: استاد تراز انقلاب باید غیر از عرصه جهاد علمی در یک عرصه جهادی خارج از دانشگاه فعالیت کند مانند شهید چمران که در جنگ و مبارزه با رژیم غاصب اسرائیل نقش آفرینی کرده است.
وی با بیان اینکه امیدواریم اساتید در حل مسائل اجتماعی که تاکید رهبر انقلاب است ورود پیدا کنند، افزود: اساتید بسیجی باید در زمینه تطبیق علوم انسانی موجود در کشور با علوم انسانی اسلامی ورود پیدا کنند، چون در این حوزه به شدت فقر داریم.
وی افزود: ۴۰ سال مقاومت انقلاب اسلامی با این همه دشمنی دستاورد کمی نیست و این دستاورد به یک معجزه شبیه است با این وجود باید این دستاورد را حفظ کنیم.
فرمانده سپاه گفت: تشکیل و تثبیت انقلاب اسلامی ۴۰ سال به طول انجامیده است و در مراحل بعد اسلامی شدن دولت و جامعه و تحقق تمدن نوین اسلامی باید محقق شود، اما برای تحقق تمام اهداف انقلاب اسلامی مسیر طولانی پیش رو داریم.
جعفری افزود: این همه عزت و اقتدار و نقش افرینی در بیداری اسلامی همه دستاورد‌هایی است که در مرحله حفظ دستاورد‌های انقلاب اسلامی به دست آمده است.
وی به پیروزی‌های جبهه مقاومت انقلاب اسلامی به تبعیت از انقلاب اسلامی در سوریه و عراق اشاره کرد و افزود: به زودی شاهد شکست اتحاد امریکا در یمن خواهیم بود همانطور که شاهد شکست دشمن در عراق و سوریه بودیم. در واقع این شکست‌های نظام استکبار دستاور انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال بوده است.
جعفری در رابطه با نامه برخی اصلاح طلبان برای مذاکره با آمریکا گفت: این نامه که به امضای یکصد نفر رسیده است پیشنهاد شده است که ایران با آمریکا مذاکره کند و این در حالی است که اصل انقلاب اسلامی مبارزه با ظلم ستیزی است.
وی با بیان اینکه این نامه به نوعی همراهی با آمریکا به جای همراهی با مردم و اسلام است، افزود: ترامپ مدعی شده است که می‌خواهند با اعمال فشار علیه ایران ما را به پای میز مذاکره بکشانند با این وجود اگر کسانی که این نامه را امضا کرده اند مامور نبوده اند حتما تعداد قابل توجهی از آن‌ها مامور است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مذاکره با آمریکا در قضیه برجام با اذن، ولی انجام شد، ولی الان وضع فرق می‌کند، تصریح کرد: اگر خوش بینانه بگوییم که این افراد ضد انقلاب و خائن به انقلاب نیستند آن‌ها در دیدگاه و مبانی فکری دچار اشکال هستند در واقع دیدگاه غربی می‌گوید که ما با غرب و آمریکا بسازیم همان طور که کره شمالی با آمریکا نشست و مذاکره کرد. رهبر کره شمالی یک انقلابی بود، ولی او یک انقلابی کمونیست است که آخر سر هم سازش کرد.
جعفری با بیان اینکه این همه آیه قرآن کی باید در گوش ما برود، تصریح کرد: البته در کشور آزادی وجود دارد و این آقایان می‌توانند دیدگاه‌های خود را مطرح کنند و کسی هم با آن‌ها برخورد نمی‌کند، ولی بدانند که آن‌ها چه فضایی برای دشمن درست می‌کنند.
وی با اشاره به یکی از گفته‌های رئیس جمهور مبنی بر اینکه فقط دیوانه با آمریکا مذاکره می‌کند، تصریح کرد: با این وجود سوال این است که آیا می‌توانیم که بگوییم که افراد امضاکننده این نامه دیوانه هستند یا نه.
وی با بیان اینکه امروز تضعیف بعد دفاعی و توان موشکی کشورمان که متکی به توان ملی جهادگران ماست از اهداف آمریکاست، افزود: ما توان علمی برای افزایش برد۲۰۰۰ کیلومتری موشک‌ها را داریم. در هر حال منابع دشمن در شعاع ۲۰۰۰ کیلومتری ایران نهفته است به همین دلیل آن‌ها نمی‌توانند به ما نگاه چپ بیندازند.
 
وی با اشاره به اینکه برخی‌ها علی رغم سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص امید به آینده به دنبال پراکندن تخم ناامیدی هستند، تصریح کرد: نسل جوان انقلابی امید آینده است با این وجود این جوان باید توسط اساتید ساخته شود تا هم ساخته شود و هم یاد بگیرد چگونه کشور را در آینده اداره کند در هر حال این یک تکلیف بزرگ است که بر دوش اساتید قرار دارد.
وی با بیان اینکه حل مشکلات علمی کشور یکی دیگر از تکالیف اساسی است و این مسیر نیازمند به مجاهدت و تلاش شبانه روزی است، افزود: مشکلات اقتصادی کشور متاثر از دشمنی دشمنان و سوء مدیریت‌ها است با این وجود باید هر چه سریع‌تر این مسائل و مشکلات حل شوند.
وی با بیان اینکه مشکل اصلی ما در سبک مدیریت اجرایی کشور است، افزود: در دفاع مقدس نیز دو دیدگاه وجود داشت یک دیدگاه که در زمان بنی صدر حاکم بود اعتقادی به استفاده از ظرفیت مردم در جنگ نداشت و این در حالی بود که انقلاب ما یک نظام مردمی بود.
جعفری با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک جنگ اعتقادی بود و در واقع جنگ به خاطر انقلاب اسلامی صورت گرفت، تصریح کرد: بر همین اساس نیرو‌های داوطلب شهادت طلب جان خود را در جنگ فدا کردند و این روحیه جبهه را متحول کرد.
وی با بیان اینکه در دنیا جنگ‌های داوطلبی مرسوم نیست و حتی در ارتش عراق نیز مردم را با زور جوخه اعدام به جنگ می‌آوردند، تصریح کرد: دیدگاه بنی صدر در جنگ دیدگاه کلاسیک بود با این وجود او پس از گذشت سه ماه از جنگ با شکست در عملیات هویزه دستان خود را بالا گرفت و گفت: باید مذاکره کنیم، اما امام به او پاسخ داد که این حرف را نزنید و اگر نمی‌توانید کنار بروید و کار را به نیرو‌های مردمی بسپارید.
جعفری با اشاره به اینکه پس از فرار بنی صدر شهید صیاد شیرازی که مخالف بنی صدر بود توسط امام به عنوان فرمانده کل ارتش منصوب شد، افزود: مبانی فکری شهید صیاد شیرازی مبتنی بر مبانی اسلامی بود و در واقع دیدگاه کلاسیک نظامی نداشت.
وی با اشاره به اینکه شهید صیاد شیرازی به نیرو‌های داوطلبی و جنگ بسیجی اعتقاد داشت، تصریح کرد: این تفکر بعد از فرار بنی صدر منجر به این شد تا بعد از گذشت هشت ماه از جنگ و تا خرداد سال ۶۱ تمام شهر‌های از جمله خرمشهر آزاد شوند به گونه‌ای که از این پس این صدام بود که برای آتش بس التماس می‌کرد در واقع این اتفاق صرفا با جابه جایی مدیریت و حاکمیت مدیریت جهادی و انقلابی که به اقتضای جبهه و ایران پس از انقلاب شکل گرفته بود، محقق شد.
وی با تاکید بر اینکه باید مدیریت در صحنه‌های مختلف کشور منطبق با شرایط بومی باشد، افزود: اسلامی بودن از شرایط جمهوری اسلامی است با این وجود باید در تمام حوزه‌ها مبتنی بر اسلام عمل شود.
جعفری با اشاره به اینکه ثمره حضور مردم در اداره کشور در نظام اسلامی با نظام سرمایه داری غرب متفاوت است، افزود: امروز یکی از نیاز‌های کشور جهاد علمی در عرصه علوم انسانی است.
وی با بیان اینکه دیدگاه کلاسیک نظامی هم مبتنی بر علم است، اما این دیدگاه به درد کشور ما نمی‌خورد، چون دفاع ما مردمی و اعتقادی است، افزود: سال هاست که دشمن به این حقایق پی برده به همین دلیل امروز جنگ‌های نیابتی را علیه جبهه انقلاب اسلامی و تشیع در سوریه و عراق به راه انداخته است.
وی افزود: این تفکر ارتش عراق و ارتش رژیم غاصب اسرائیل را زمین گیر کرد و آن‌ها از جبهه مقاومت انقلاب اسلامی شکست خوردند.
فرمانده کل سپاه گفت: شکست دشمن توسط جبهه مقاومت انقلاب اسلامی حامل تجربیات زیادی است، ولی متاسفانه این دانش‌های انباشته ضمنی انقلاب اسلامی تبدیل به دانش صریح در دانشگاه‌ها نشده است. باید این چرخه دانش ضمنی با قرار گرفتن در متون درسی به دانش صریح تبدیل شود البته این کار مشکل و نیازمند جهاد است و قطعا در مقابل آن مقاومت می‌شود.
جعفری با اشاره به اینکه نظام در عرصه دفاع و امنیت موفق بود به گونه‌ای که دوست و دشمن به این موفقیت اذعان کرده اند، تصریح کرد: این موفقیت نتیجه تفکر انقلابی و جهادی ناب محمدی و متکی بودن به مردم است.
 
وی با اشاره به اینکه سپاه با سپردن امنیت مرز‌های کشور در کردستان و جنوب کشور توانسته است امنیت صددرصدی را در این نقاط برقرار کند، افزود: امروز در مقابل تفکر موفق موجود در کشور در عرصه دفاع و امنیت یک تفکر مقابل هم داریم و این در حالی است که در هیچ عرصه‌ای غیر از عرصه دفاعی و امنیتی تفکر ناب انقلاب اسلامی حاکم نشده است.
وی با اشاره به اینکه امروز تفکر لیبرال دموکراسی و غیر اسلامی در حوزه‌های مختلف کشور به غیر از حوزه امنیتی و دفاعی حاکم است، تصریح کرد: ما در کشور برای پیشبرد اهداف انقلاب موانعی داریم و مهمترین مانع هم همین جریان فکری مقابل جریان اسلام ناب است.
 
 انتهای پیام/
 

نظر شما