تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مدیر جهاد کشاورزی سرایان:
افتتاح 27پروژه کشاورزی درشهرستان سرایان
تاریخ انتشار : 23 خرد 1397 - 01:48  |  
کد مطلب: 8938
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان از افتتاح ۲۷ پروژه جهاد کشاورزی درهفته جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش سرایان بیدار، موسی سلیمانی ظهرمدیرجهادکشاو.رزی شهرستان سرایان روزگذشته در نشست خبری باخبرنگاران از افتتاح ۲۷ پروژه جهاد کشاورزی در هفته جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: این پروژه ها در حوزه آب و خاک، صنایع و باغبانی است.
وی افزود: این پروژه ها با هزینه‌ای بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان افتتاح خواهد شد که با بهره برداری از این طرح ها ۲۳۳ خانوار با جمعیت ۷۸۱ نفر از مزایای آن برخوردار خواهند شد.
مدیر جهاد کشاورزی سرایان در ادامه به خشکسالی و شرایط حاکم بر منطقه اشاره واظهارکرد: مجبور هستیم با افزایش راندمان و استفاده بهینه از منابع آبی موجود و استفاده از روش های نوین آبیاری خود را با شرایط فعلی وفق دهیم.
سلیمانی با بیان این که کشاورزان صرفا به باغداری اکتفا نکنند و هم کشت های زراعی و هم دامداری را داشته باشند، گفت: باغات در معرض حوادث طبیعی بسیار مثل سرمازدگی، تگرگ و ... است.
وی خاطرنشان کرد: بر اثر گرمازدگی و عدم تامین نیاز سرمایی ۶۰ میلیارد تومان و بر اثر تگرگ ۱۲ میلیارد تومان به باغات پسته این شهرستان خسارت وارد شده است.
مدیر جهاد کشاورزی سرایان به آسیب افت پسیل هم اشاره کرد وبیان داشت: کارت زرد به منظور مبارزه با پسیل در سطح ۴۰۰ هکتار از باغات پسته توزیع شده است.
سلیمانی با بیان اینکه استفاده از سموم در مرحله آخر مبارزه با آفات قرار دارد، اظهار داشت: سطح باغات پسته در شهرستان دو هزار و ۹۰۰ هکتار است که یک هزار و ۸۰۰ هکتار آن بارده است که به منظور مبارزه با پسیل باید اعتبار بیشتری تزریق شود.
وی همچنین از توزیع کالاهای اساسی برنج، گوشت قرمز، مرغ و شکر در راستای طرح ضیافت در ماه رمضان در شهرستان سرایان خبر داد.
انتهای پیام/
 

نظر شما