تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 23 خرد 1397 - 01:47  |  
کد مطلب: 8937
رئیس منابع طبیعی سرایان از عملیات آبخیزداری حوزه های زابری و سد شهیدپارسا به میزان یک هزار و ۲۰۰ متر مکعب خبر داد.

به گزارش سرایان بیدار،، محمد صادقی ظهر رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سرایان روزگذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به خشکسالی های چندساله و بحران آب حاکم بر شهرستان گفت: این مسئله ضرورت توجه به اجرای پروژه های آبخیزداری را بیشتر کرده است.
وی با اشاره به اقدامات این اداره در جهت حفاظت از منابع آب افزود: مردم طی چند سال اخیر به دلیل پی بردن به اهمیت آب به اقدامات آبخیزداری مشارکتی از جمله احداث بند خاکی با نظارت این اداره روی آورده اند و به دلیل اثرات مثبت آن در تغذیه قنوات و افزایش سطح زیر کشت ایجاد اشتغال تقاضا برای این گونه پروژه ها رو به افزایش است.
رئیس منابع طبیعی سرایان اظهارکرد: سال گذشته در روستای سراب با احداث بند خاکی و ذخیره سازی ۳۰ هزار متر مکعب آب دبی یکی از قنوات این روستا از نیم لیتر به حدود ۳ لیتر برثانیه رسیده که به دنبال آن خیلی از اراضی که سال ها به دلیل کم آبی لم یزرع باقی مانده بود به زیر کشت رفته است.
صادقی همچنین از عملیات آبخیزداری حوزه های زابری و سد شهیدپارسا به میزان یک هزار و ۲۰۰ متر مکعب خبر داد.
وی باتوجه به درپیش بودن ۲۷خرداد روزجهانی مقابله با بیابانزایی نیز خاطرنشان کرد: طی یک سال اخیر پروژه سماق کاری در روستای نوده به میزان ۲۰ هکتار، ایجاد هلالی آبگیر بغداده درسطح ۱۰۰ هکتار ، نهال کاری ۲۷۵ هکتار از اراضی روستاهای قاسم آباد و ... ازجمله فعالیت های احیایی مراتع و بیابان های شهرستان از سوی این اداره بوده است.
رئیس منابطع طبیعی سرایان تصریح کرد: در راستای جایگزینی سوخت های فسیلی و استفاده از انرژی های نو نیز یک دستگاه تلمبه بادی در چاه پلمی سه قلعه نصب شده و ۱۲ عددتنور گازی خریداری و در بین عشایر توزیع شده است.
انتهای پیام/
 

نظر شما