تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 4 خرد 1397 - 14:37  |  
کد مطلب: 8915
امام جمعه سرایان گفت:اعلام خروج ازبرجام توسط آمریکا فرصتی مغتنم ومناسب برای جمهوری اسلامی است که اعتماد به آمریکا و آمریکا مداری در غرب پرستی را با چنین تجربه ای عیان و روشنی در داخل ایران به زباله دان تاریخ فرستاده و با اتکای به خدا و ملت بزرگ و توانایی ها و ذخایر و منابع ارزشمندش، در مسیر خودکفایی گام بردارند.

به گزارش سرایان بیدار،حجت الاسلام نجمی پورامام جمعه سرایان دربین نمازگزاران جمعه امروزگفت:امسال مصادف با 40 سال استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تلاش جدی دشمنان برای ایجاد شبهه و بحران در این مقطع،  برای ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و به ویژه در نسل جوان نسبت به آینده از طریق سیاه نمایی،  بزرگ کردن مشکلات، زیر سوال بردن و یا کم ارزش جلوه دادن دستاوردهای انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام دینی،  متمرکز شده است. لذا ضمن تاکید و یادآوری وظیفه همه علاقمندان به نظام در بیان واقعیات و خدمات انقلاب، از این پس درهرخطبه  نماز جمعه بخشی از افتخارات و دستاوردهای بزرگ انقلاب در بخش‌های مختلف را یادآوری می‌کنیم که:  آب دریا را اگر نتوان کشید،  هم به قدر تشنگی باید چشید.
بخش زیرساخت‌ها:  (مقایسه با وضعیت قبل از انقلاب)
1- ۶ برابر شدن راهها:( افزایش راههای اصلی و فرعی کشور از ۳۶ هزار کیلومتر به بیش از ۲۱۰ هزار کیلومتر)
2-  دو برابر شدن میزان راه آهن:( افزایش میزان راه آهن کشور از 4/6 هزار کیلومتر به نزدیک ۱۰ هزار کیلومتر)
3-  ۳۰ برابر شدن سدهای مخزنی:( تعداد سدهای مخزنی کشور از ۱۳سد به بیش از ۴۰۰ سد بزرگ)
4-  ۱۴ برابر شدن تولید برق:(افزایش تولید برق کشور از ۲۰ به ۲۸۰ میلیارد کیلووات ساعت و برق دار شدن 99/9درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار)
5-  توسعه صنعت گاز:(۹۷ درصد شهرها و ۸۰ درصد از روستاها از نعمت گاز برخوردار شدنددر حالیکه انشعاب گاز در اوائل انقلاب پنجاه هزار انشعاب یعنی نه شهر و یک روستا به ده میلیون و ۵۷۰ هزار انشعاب رسیده است)
6-  ۳۵ برابر شدن تعداد مشترکین تلفن ثابت:(از ۸۵۰ هزار اشتراک،  به حدود ۳۰ میلیون اشتراک) .
برجام نافرجام
وی افزود:بالاخره بعد از قریب 3 سال از توافق عجیب موسوم به برجام، رئیس جمهور آمریکا و سند خروج کشورش از آن را اعلام کرده تمامی تحریم‌های قبل از این توافق را به مورد اجرا گذاشت.
امام جمعه سرایان اظهارکرد: اکنون با یک حساب سرانگشتی کاملا واضح است که فرصت های بزرگ ملت ایران از همان خرداد ۹۲ تاکنون بر سر موضوع پوچ برجام و توهم پیروزی مذاکرات،  از دست رفته و عزت خارجی و دستاوردهای هسته ای و داشته های علمی کشور نیز بتن ریزی و منحل شده و بعد از نقض مکرر تعهد نامه ی  برجام توسط آمریکا و اروپا، اکنون رسما از این توافق، از درجه  اعتبار ساقط و آمریکا و اروپا به تمام خواسته های خود از این توافق رسیده و ایران، دچار«خسارت محض» شده است.
نجمی پورگفت:البته نتیجه ی اعتماد به دشمن، که بارها در تاریخ،  قرآن  در روایات و تجارت مختلف بیان شده است.  اکنون گرچه کار از سرزنش و بازخواست گذشته است، اما متأسفانه در پرتو همین شعار های مصلحت اندیشانه، باز هم سکوت مرگباری بر بسیاری حاکم شده کشور را در خطری به مراتب بزرگتر از دوران قبل وارد می‌کنند و بدانند که مأموریت تقسیم شده ای میان آمریکا و اروپاست  که با اخم آمریکا،آغوش اروپا برای امتیازگیری بیشتر و تحقق برجام ۲ و ۳ برای ایران باز شده و این بار ملت ایران را در دامان اتحادیه اروپا این کار قرار خواهند داد و آنها هم مذاکرات پیرامون مسائل موشکی و حضور منطقه ای ایران در عراق و سوریه را مطرح خواهند کرد و با وعده بازگرداندن آمریکا به برجام و حمایت اروپا و رفع تحریم ها مجدداً امتیازات جدید دیگری را از ایران خواهند گرفت. وی خاطرنشان کرد:عقل سلیم حکم می کند که با مطالبه عمومی،  جلوی اقدامات اشتباه بعدی این تصمیم گیران گرفته شود. چون اگر مدارا با این وضعیت تداوم یابد،  اتفاقات ناگواری منتظر جامعه به کشور خواهد بود. موقعیت فعلی و اعلام خروج آمریکا از برجام، فرصتی مغتنم برای جمهوری اسلامی است که اعتماد به آمریکا و آمریکا مداری در غرب پرستی را با چنین تجربه ای عیان و روشنی در داخل ایران به زباله دان تاریخ فرستاده و با اتکای به خدا و ملت بزرگ و توانایی ها و ذخایر و منابع ارزشمندش، در مسیر خودکفایی گام بردارند. 
امام جمعه سرایان تصریح نمود:اما از دیدگاهی دیگر، می تواند یک تهدید بزرگ نیز باشد. و اگر جریان حامی برجام، با میدان داری و ژست  و شعارهای پوچ،  مسیر اعتماد به دشمن را این بار با اروپایی‌ها ادامه دهد و باقیمانده دستاوردهای ملت بزرگ ایران (همچون موشکی)  را بر باد دهند.  دیگر چیزی از جمهوری اسلامی به اصولش باقی نخواهند گذاشت و این همان خواسته دشمن است. 
نجمی پور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهارداشت:مقام معظم رهبری فرمودند: بنده از روز اول بارها گفتم به آمریکا اعتماد نکنید؛ هم در جلسه ی عمومی گفتم و هم در جلسه ی خصوصی. گفتم اگر می خواهید قرارداد ببندید، تضمین لازم را بگیرید و بعد ببندید. یکی از شروطی که گفتم این بود که رئیس جمهور آمریکا باید امضا کند، مسئولین محترم زحمت کشیدند و عرق ریختند، خب، نتوانستند. حالا گفته می شود با ۳ کشور اروپایی ادامه میدهیم. من به این ۳ کشور هم اعتماد ندارم؛ به این ها هم اعتماد نکنید.  اگر می خواهید قرارداد بگذارید، تضمین عملی بگیریم وَ الاّ اینها همه همان کار آمریکا را خواهند کرد. اگر توانستید تضمین بگیرید که  خب، البته من بعید میدانم . اگر نتوانستید تضمین قطعی بگیرید، دیگرنمی شود برجام را ادامه داد.
وی ادامه داد:کدام مصوبه مجلس تضمین های قوی، محکم و کافی برای جلوگیری از تخلقات طرفهای مقابل گرفتهاسصت؟  مسئولین کشور در امتحان بزرگی هستند آیا عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه؟ باید عزت و منافع ملت به معنای واقعی کلمه تأمین شود. یکی از عناصر قدرت نرم جمهوری اسلامی، بی اعتمادی مطلق به قدر تهاست که امروز مظهر آن آمریکاست. متأسفانه برخی این بی اعتمادی را قبول ندارند، به زبان می گویند اما واقعاً بی اعتماد نیستند . اگر انسان واقعاً به آمریکا بی اعتماد باشد، در مذاکرات به حر فهایشان مطلقاً اعتماد نمی کند. این بی اعتمادی، نتیجه عقلانیت است.  نتیجه اعتماد به انگلیس در مشروطه، ۷۵ سال عقب ماندن کشور شد.
امام جمعه سرایان بیان نمود:برجام، جامی پر از «لؤلؤ» است یا ظرفی پر از «گردو»؟: ای هشام! اگر در دست تو گردو باشد و مردم گویند که در دستت مروارید است تو را سودی ندهد در حالی که می‌دانی آن گردو است و چون در دستت مروارید باشد و مردم گویند آن گردو است تو را زیانی نرساند و حال آنکه می‌دانی آن مروارید است..
نجمی پورعنوان نمود: چه کسی برجام را بُرد؟ معلوم است! آمریکا و مجموعۀ استکبار. آمریکا چه چیز را بُرد؟ توانایی و هویت ملّی ایرانی را، قدرت بومی را، روح خلّاقه و مغز هوشمند جوان ایرانی را، علوم نافع را، قدرت چرخش سانتریفیوژ ها و چرخش چرخ کارخانه ها را هم، مواد اوّلیه برای اعتلای دانش های بنیادین در صنعت، زراعت و علوم پزشکی و هوا – فضا را، تئوری ملّی در رأس امور بودن پارلمان ما را آمریکا امّا کی می بَرد؟ زمانیکه آفتاب بی غروبش همانند آفتاب بی غروب ادّعاییِ بریتانیا در حال غروب است! امروز که بر همه معلوم شد هیمنۀ گنبد آهنین بر بلندای صهیونیزم، رمانتیک و اسطوره ای بیش نبوده  و بنیادهای این کشور جعلی، اوهن من بیت العنکبوت است. امّا چگونه می بَرد؟ خب! معلوم است ! با فریبکاری و نیرنگ می بَرد! در فقدانِ مهارت بومی دیپلماتیک و نادیده انگاشتن نظام توکل و تهذّب در مهندسی مذاکره! به دلیل داشتن دست برتر در تولید پیام و ایجاد جنگهای پست مدرن در افکار عمومی جهان و ایران علیه سرمایۀ اجتماعی انقلاب اسلامی و با رونق دادن صنعت اختلاف و بسته نگه داشته شدن دستان قوی ما به دلیل خود سانسوری و راز داری های عجیب!و امّا آمریکایی چرا می برد؟ برای اینکه خیلی زود دشمن فهمید انبارهامان خالی است. گو اینکه آموزه های قرآنیِ حکمتِ سیاستِ مُدن در حفظ اسرار و اطلاعات مقابل کفار را به فراموشی سپردیم؛ آیۀ ۱۱۸ سورۀ آل عمران شاید با اندک تفکری دلالت هایی اکنونی و مهم در برجام داشته باشد، اسرار کشور را فاش کردیم و گفتیم ای آمریکا! انبارهای فعلی خالی ما و انتخابات آیندۀ فردای مان پیوندی وثیق با این گفتگوها دارد! امّا دشمن فهمید و آنچه دشمنی در دل خود داشت بزرگتر از آن چیزی شد که در متن برجام آورده است:«یا ایها الذین ء امنوا لاتتخذوا بطانه من دونکم لا یألونکم خبالاً ودّواما عنتم و قد بدت البغضآء من  افواههم و ما تخفی صدورهم أکبر قد بیّنّا لکم الأیت إن کنتم تعقلون».  "بطانه" در ادبیات عرب به معنی لباس زیرین آدمی است! پارچین و نطنز که سهل است! وقتی همه جایمان را به دشمن نمایاندیم طبیعی است که او وارد مرحلۀ کینه توزانه تری یعنی همان «و ما تخفی صدورهم أکبر» شده باشد، آری! آمریکا می بَرد چون فهمید ذخیره مان صفر شده و حتّی آب مان هم با تحریم گره خورده است و یا او حتی با یک بمب می تواند همه چیز ما را نابود کند.
هویت و غایت علم سیاست در آمریکا این است که آمریکایی  چرا «جامِ بر جام» را می بَرد؟
وی افزود:چون مهار ایران، مهار انقلاب اسلامی است. چون مهار ایران، مهار و توقف یک سنخ اندیشه و فلسفۀ سیاسی است که بی اذن و ارادۀ آمریکا و استکبار در جهان حیات دارد، فرمان می راند، گسترش یافته و عمق می گستراند و نظم مسلّط ادّعایی نظام سلطه را بر نمی تابد، از نظر استادان علم سیاست و کارگزاران علم سیاست آمریکا و سنّتهای پراگماتیسمی آمریکایی، این ایران است که بیداری اسلامی و عربی را در پی دارد، ایران است که اگر بخواهد بیداری های انسانی و فطری جهان غرب را هم می تواند برای  هم جبهگی با حقیقت، سعادت و فضیلت و برچیدن بساط دموکراسی "تراست ها" "کارتل ها"و "کمپانی داران" سازماندهی کند؛ لذا با برجام می شد و می شود به دنیا پیام داد که دوران تحرک و سنّت انقلابی در جمهوری اسلامی ایران منقضی شد و این خواهد توانست انقلابیون دیگر نقاط جهان را اصطلاحاً "سر عقل" آورد! امّا او فهمید قبل از همه باید، ایرانی را ذلیل و محتاج به دنیا معرفی کند و همانطور که پیشتر نیز گفتم او به نیکی می داند داستان ما و بیماری نفت زدگی ما را و تو مپندار که نفت زدگی کمتر از جنّ زدگی یی است که مرحوم آل احمد می گفت! آمریکایی می بَرد چون می داند ما اگر حتی از غربزدگی رهایی یابیم؛ بعید است با بی ارادگی دولتهایی که پیاپی آمدند و رفتند و می روند بتوانیم از نفت زدگی خود بدر آییم ، او می داند که دور زدن تحریم را نه در سامان دهی "اقتصاد مقاومتی" و "سیاستهای اجتماعیِ مقاومتی" که در دست فروشی نفت و در طمع وصول به پول دفترچه های اقساطی بلوکه شده ایرانی در غرب و سیاست های اجتماعی نگاه به غرب بمثابۀ منجی خلاصه کردیم و در این راه هم آنقدر بی مبالاتیم که بیش از دور زدن تحریم در دور برگردان هایی نظیر بابک به بند در می آییم.
اعلام شروط جمهوری اسلامی برای ادامه برجام به اروپا از سوی رهبر انقلاب
1-  3 کشور اروپایی در ۱۴ سال قبل یک بدعهدی بزرگی کردند در مذاکرات هسته ای سال ۸۳-  ۸۴، قول دادند و عمل نکردند، باید ثابت کنند امروز آن بی صداقتی و بدعهدی آن روز را نخواهند داشت.  در2 سال گذشته آمریکا بارها برجام را نقض کرده و اروپایی ها  ساکت مانده اند.  اروپا باید آن سکوت را جبران کند.
2-  آمریکا قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کرده لذا اروپا باید یک قطعنامه ای  علیه نقض آمریکا،  صادر کند.
3-  اروپا باید متعهد شود که بحث موشکی و منطقه ای جمهوری اسلامی را مطرح نخواهد کرد.
4- اروپا باید فروش کامل نفت ایران را تضمین کند و نفت ایران را خریداری  نمایند.
5- بانک‌های اروپایی باید تجارت با جمهوری اسلامی را تضمین کنند . ما با این 3 کشور دعوا نداریم، اما اعتماد هم نداریم.
6-  اگر اروپایی‌ها در پاسخگویی به مطالبات  ایران تعلل کردند، حق ایران برای آغاز فعالیت های هسته ای محفوظ می ماند.
امام جمعه سرایان تاکیدکرد:حضرت آقا فرمودند:  اهانت،  هتک حرمت،  اتهام و ایجاد فضای دو قطبی بر سر برجام نباید صورت بگیرد، وحدت،  همدلی و همزبانی نباید نقض شود. اما در کمال احترام خطاب به قهرمانان دیپلماسی عرض می کنیم که این دفعه مثل قبل نیست که شروط 9 گانه رهبری را مقابل آمریکا نادیده گرفته شود و اگر از طرف مجلس شورای اسلامی یا دولت محترم به شروط اساسی برای ادامه برجام به اروپایی ها توجه نشود و به مملکت خسارت محض وارد شود دیگه بجه های انقلابی ساکت نخواهند نشست.
انتهای پیام/
 
 
 
 

نظر شما