تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان:
افزایش سطح زیر کشت پنبه در سرایان
تاریخ انتشار : 1 خرد 1397 - 01:53  |  
کد مطلب: 8906
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان گفت: امسال 100 هکتار به سطح زیر کشت پنبه در شهرستان سرایان اضافه می شود.

موسی سلیمانی مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت: امسال هزار و 800 هکتار از اراضی شهرستان سرایان زیر کشت پنبه می رود .
وی با اشاره به بحران آب و کاهش منابع آبی شهرستان استفاده از روش های نوین آبیاری را از برنامه های مدنظر بیان کرد و افزود: همچنین خرید دستگاه کاشت نشایی از برنامه های دیگر است.
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سرایان به این نکته اشاره کرد که با توجه به اشتغال زایی کشت پنبه در شهرستان نمی توان به دنبال حذف آن بود اما حفظ سطح موجود با مدیریت مصرف آب در اراضی زیر کشت این محصول استراتژیک مدنظر است ضمن این که در این حوزه از طریق سیستم های تحت فشار آبیاری و ...کاهش حداقل  دو مرحله آب مورد نیاز محصول دنبال می شود.
سلیمانی بر اصلاح مدیریت آبیاری پنبه تاکید کرد و گفت: این موضوع در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد و از سال قبل شروع شد و امسال هم در اولویت کاری قرار دارد.
وی به سختی های کشت نشایی وتهیه نشا وخرید دستگاه نشا کاری اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی در سال های آینده توسعه کشت نشا در منطقه است تا بتوان سطح زیر کشت موجود را حفظ کرد.  به گفته وی سال گذشته هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی شهرستان سرایان زیر کشت محصول پنبه بود و امسال هم با توجه به آبگیری سد شهید پارسا ،100هکتار از اراضی پایین دست این سد زیر کشت پنبه قرار خواهد گرفت.  مدیرعامل کارخانه پنبه پاک کنی سرایان هم گفت: این واحد آمادگی خرید محصولات تولیدی کشاورزان شهرستان سرایان را با تمام توان دارد .
انتهای پیام/
 

نظر شما