تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 1 خرد 1397 - 01:52  |  
کد مطلب: 8905
نشست مشورتی فرماندارشهرستان سرایان با حضورجمعی ازفعالین سیاسی ،اقتصادی،اجتماعی درمحل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

محمد کریمی فرماندار شهرستان سرايان درنشست مشورتی فعالین سیاسی، اقتصادی،اجتماعی این شهرستان گفت : ركن اساسي ومهم در توسعه پايدار همدلي ,همراهي وهمكاري تمامي شهروندان با هر گونه گرايش وتفكراست.
وی بابيان کارهاي بسيار ارزنده وارزشمندي كه در شهرستان انجام گرفته است افزود :شهرستان سرايان اولين شهرستاني است در استان كه تا پايان امسال  ۹۲ درصد از جمعيت شهرستان از نعمت گازبرخوردار مي شوند. و تمامی معابر شهر سرایان برخوردار از نعمت آسفالت و ميزان برخورداري از آب شرب با اتمام پروژه مجتمع نوده به چرمه به ۱۰۰درصد مي‌رسد .
فرماندارشهرستان سرایان اظهارکرد :جلساتی که در شهرستان انجام مي گيردبايد تخصصي ,عالمانه وعلمي باشد تابا کار تخصصي در شهرستان اميد, لبخند ونشاط وشادابي را در شهرستان ترويج دهيم .
کریمی گفت : شهرستان سرايان در بحث اشتغال فراگير جايگاه ممتازي را دارا است که ۱۰۲ طرح با مبلغ ۸۲ ميليارد تومان به استان ارسال شده است وتعداد ۲۴ طرح به ارزش ۳۰ميليارد تومان تاييد کارگروه وبه بانك ابلاغ شده است كه مشكل خاصي براي جذب آن نداريم .
وی خاطرنشان کرد : نگاه انتقادی یک  ضرورت است چون بسته شدن باب نقد بيش از آنکه به زيان منتقدان و كارشناسان باشد به زيان مقام مسئول و نهاد قدرت است چون فرصت رشد و بهبود را از خود سلب كرده اند و ادبيات نقد نبايد خاصيت اخلاقي و رشد دهنده خود را از دست بدهد و گرنه با تخريب تفاوتي ندارد و همه مديران  مكلف هستيم ازنقدهاي مستدل ,سازنده ومتقن استقبال كنند.
فرماندارشهرستان سرایان در ادامه بر افزایش بهره وري و مديريت صحيح منابع تاکيد کرد و بیان داشت: امکان توسعه در سطح بالاخص در حوزه کشاورزی امكان‌پذیر نمي‌باشد مي‌بايست با استفاده ازنقدهاي علمي نگاه كارشناسي نسبت به افزايش محصول و بهره وري در سطح اقدام گردد.
کریمی اظهار داشت  : بهترين شيوه تامين منابع مالي جهت ايجاد اشتغال پايدار و مولد مديريت و استفاده از سرمايه‌هاي خرد مي باشد که همه  كمك نمايند شركت عمران و توسعه شهرستان تحقق گردد.
وی تصریح کرد: مهمترین مولفه اي که بايد مدنظر همه ما باشد جسم و روان سالم است که با برخورداري از تغذيه سالم ،مطالعه، ورزش امكان پذير مي باشد و امروزه با فقر شديد حركتي بانوان مواجه مي باشيم و آمادگي داريم از همه ظرفيتها و توانمنديهاي شهرستان جهت برگزاري كلاسهاي ورزشي ويژه بانوان در شيف صبح بصورت رايگان اقدام گردد.
فرماندار سرایان در این نشست تاکيد کرد : با توجه به اينكه با كمبود آب در كشور ,استان وشهرستان مواجه هستيم و۸۵ ميلي متر بارندگي را در سال در شهرستان شاهد بوديم اين را مي طلبد كه با مديريت دقيق و آب یک حکم طلا و زندگی را براي ما دارد و حداكثر استفاده مدنظر قرار گيرد.
کریمی عنوان نمود : از اولويت کاري فرمانداري در سال جديد تشكيل مجمع خيرين مسكن ساز با هدف گذاري براي  خريد ,رهن ,اجاره جهت كمك به ازدواج آسان ورفع دغدغه مسكن مزدوجين جوان  در شهرستان است .
وی بیان کرد : امروز برای موفقیت در حوزه آموزش و پرورش  ,سلامت ,امنيت نيازمنديم به امر اجتماعي شدن درموضوعات توجه کنيم واز ظرفيت همه مردم عزيز استفاده نماييم.
فرماندارسرایان ادامه داد : مسئولين ومردم  بايد در زمينه محصولات شهرستان جدي تر از قبل ورود کنند تا بتوان با استفاده از روش هاي نوين و متناسب با نياز روز، نسبت به شناسايي بازار فروش محصولات صنايع دستي و ساير محصولاتي که در بخشهاي مختلف توليد مي شود اقدام لازم را صورت داد.
 
کریمی افزایش تاب آوري وافزايش آستانه تحمل ومداخله در ازدواج وطلاق را در راستاي کاهش آسيب هاي اجتماعي با نگاه علمي , استفاده از تجارب ارزنده  اساتيد مجرب گفتمان آشنايي با مهارتهاي زندگي و ارتباطي افزايش اعتماد به نفس را از اولويت هاي حوزه اجتماعي وفرهنگي شهرستان در سال ۹۷ اعلام نمود.
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما