تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 30 ارد 1397 - 12:09  |  
کد مطلب: 8902
امام جمعه سرایان گفت: ماه مبارک رمضان ماه خودسازی ونزول برکات الهی است.

به گزارش سرایان بیدار،حجت الاسلام احمدنجمی پورامام جمعه سرایان دراولین نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرایان که روزگذشته درمحل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشدگفت: عظمت وشرافت ماه مبارک رمضان به زمان بستگی ندارد واین ماه ماه نزول قرآن وماه سعودبندگان به سوی خالق ومعبود خودمی باشد که می توانند بدون هیچگونه حجابی با خدای خودصحبت کنند.
وی افزود:دراین ماه عظیم هردعایی که بنده روزه دار بکندبدون هیچگونه توقفی اجابت می شود واین ماه یک فرصت بسیارمناسب وخوب برای خودسازی می باشد ومیتوانیم با اخلاق حسنه خودچهره این ماه را زیبا کنیم .
امام جمعه سرایان اظهارکرد:درماه مبارک رمضان به تلاوت قرآن کریم بسیارسفارش شده است که خوشبختانه درشهرسرایان بیش از یکصدجلسه قرآنی برگزارمی شود که یک ظرفیت خوب ومناسب برای بیان مسائل مختلف مذهبی بوده ومی شود باطن قرآن کریم رابرای شرکت کنندگان بازگونمود.
نجمی پورگفت: ازآنجاکه ماه رمضان فرصتی خوب برای محاسبه نفس وخودشناسی می باشداین محافل ومجالس قرآنی فرصت خوبی است کهمی توان برای تقویت باورهای دینی ورشدفضایل اخلاقی استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد:بایدبرای جذب جوانان ونوجوانان هرچه بیشتربه این جلسات ،آموزش وپرورش ودیگرادارات مربوطه وحتی خیرین ونیکوکاران ورودپیدانمایند .
محمودرمضانی معاون فرهنگی اداره کل ارشاداسلامی استان خراسان جنوبی گفت:ظرف چند روز آینده مبلغ یکصد و چهل میلیون ریال به حساب موسسات قرآنی شهرستان سرایان واریز خواهد شد .
وی ازوجود پنج موسسه قرآنی فعال در سطح شهرستان درزمینه حفظ و قرائت و برگزاری آزمون های قرآنی در شهرستان سرایان خبر دادوافزود: ۱۵۰۰ نفر در غالب این موسسات از فعالیتها و مفاهیم قرآنی برخورد ارمی‌شوند.
 معاوناداره کل ارشاد درادامه از تشکیل جامعه قرآنی امام عصر در شهرستان با هدف ساماندهی محافل قرآنی و برخی از موسسات و برنامه‌های قرآنی و تقدیر ازموسسان و حافظان و قاریان قرانی خبر داد.
محمد کریمی فرماندار سرایان به جایگاه رفیع شورای فرهنگ عمومی و وجود فرهنگ های ناب موجود در شهرستان پرداخت و گفت: شورای فرهنگ عمومی باید با شناسایی معضلات  موجود در شهرستان و اولویت بندی آن من جمله بیکاری و اعتیاد وطلاق بدنبال کاهش آسیبهای ناشی از این معضلات باشد .وی این شورا را نیازمند  برنامه ای دانست تا از ظرفیت‌های شهرستان  به منظور حل معضلات و آسیبهای اجتماعی بهره گیرد.
انتهای پیام/
 

نظر شما