تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 27 ارد 1397 - 14:11  |  
کد مطلب: 8895
کمیته اشتغال و ستاد توسعه تعاون سرایان با حضور دستگاه‌ های اجرایی برگزار و در این جلسه مطرح شد با وجود اعطای سه میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی توفیقی در ایجاد اشتغال در شهرستان حاصل نشده است.

به گزارش سرایان بیدار،محمدکریمی  فرماندار سرایان در جلسه کمیته اشتغال برالگوگیری از تجارب و طرح های اشتغال زایی موفق استان های دیگر تاکید کرد و گفت: باید باور کنیم  وضعیت شهرستان  از نظر منابع وموقعیت‌ها از برخی نقاط کشور به مراتب بهتر است و بر این اساس باید با اتکا به توانمندی ها و ظرفیت های خود حرکت رو به جلو را با نگاه علمی و توجه به مزیت های نسبی شهرستان آغاز کنیم .
وی پیگیری برای هدف یابی بازارهای خارج از منطقه و توجه به زنجیره تولید را ضروری دانست و از ادارات خواست افراد توانمند درحوزه تولید را معرفی کنند تا مشوقی برای ایده پردازی و نمادی برای الگوگیری مردم باشند.
فرماندار با ارائه آماری از وضعیت اشتغال شهرستان اظهارکرد: با وجود اعطای سه میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی توفیقی در ایجاد اشتغال در سرایان نداشتیم و بنابراین دستگاه های اجرایی باید با همفکری در حوزه زنجیره تولید تلاش کنند تا زمینه بازاریابی و هم گرایی در زمینه تولید محقق شود.
صالحی فرمسئول اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سرایان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی گفت: سال گذشته جمع اعتبارات اشتغال زایی شهرستان سه میلیارد و ۱۲۷ میلیون تومان نزد سه دستگاه کمیته امداد امام خمینی (ره) ،بهزیستی و صندوق کار آفرینی امید بود.
وی افزود: سال گذشته  ۵۲۵ نفر تعهد اشتغال دستگاه های اجرایی شهرستان را در سامانه رصد داشتیم که با رشد 18 درصدی  ۶۲۲ نفر در سامانه رصد ثبت اشتغال شدند.
مسئول اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان به اعتبارات حوزه مشاغل خانگی اشاره کرد و اظهارکرد:جمع کل اعتبارات مشاغل خانگی در سال گذشته 746 میلیون تومان بود که 89 درصد آن جذب شده است و با جذب دو طرح پشتیبان از محل اعتبارات شناور جذب اعتبارات مشاغل خانگی به صد در صد خواهد رسید.
انتهای پیام/
 

نظر شما