تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
دربازدیدمدیرصندوق بیمه کشاورزی استان:
خبر تلخ معاون صندوق بیمه برای کشاورزان خسارت دیده آیسک
تاریخ انتشار : 27 ارد 1397 - 14:06  |  
کد مطلب: 8892
با وجود بودجه مصوب ،امسال اعتبار مورد نیاز برای جبران خسارات کشاورزان تامین نشده است.

به گزارش سرایان بیدار،میرزایی معاون صندوق بیمه کشاورزی در سفر به آیسک از باغ های خسارت دیده از تگرگ های بهاری بازدید و از میزان بالای این خسارت ابراز نگرانی کرد.
وی در این بازدید که مدیر صندوق بیمه کشاورزی استان،رئیس شورای شهر آیسک وکارگزاران بیمه و نماینده بانک کشاورزی شعبه آیسک هم حضور داشتند به تعریف بیمه پایه برای سه محصول سیب،پسته و انگور اشاره کرد و از اقساطی شدن دریافت تعرفه بیمه بالای ۵۰۰ هزار تومان در سال 97 خبر داد. وی با ابراز نگرانی از وضعیت نامناسب حمایت صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: با وجود بودجه مصوب ،امسال اعتبار مورد نیاز برای جبران خسارات کشاورزان تامین نشده است و همچنان در پرداخت تعهدات به بیمه گذاران مشکلاتی وجود دارد.
خزیمه مسئول مرکز جهاد کشاورزی آیسک هم با اشاره به ضعف بنیه مالی کشاورزان گفت: باغ ها ومزارع آیسک امسال شاهد مجموعه ای از خسارات متنوع بوده است .
وی کاهش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی و افت ۵۰ درصدی حقابه کشاورزان در دشت فوق بحرانی آیسک تنگناهای مالی این قشر را  مضاعف کرده  و لازم است در این زمینه چاره ای اندیشیده شود.
  براساس برآورد کارشناسان در وقوع  تگرگ و سیل ۲۷فروردین ماه در بخش آیسک به باغات پسته،بادام ،انگور ،مزارع زیره وگندم وجو و قنوات این بخش حدود ۹میلیارد تومان خسارت وارد شد.
انتهای پیام/
 

نظر شما