تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 27 ارد 1397 - 14:04  |  
کد مطلب: 8891
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: سیف تاکنون چند دسته گل به آب داده که مشکلات پیش آمده در بحث موسسات مالی اعتباری یکی از آنها است.

به گزارش سرایان بیدار،حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو با اشاره به التهابات بازار ارز و آثار سوء آن بر دیگر بازارهای اقتصادی اظهار داشت: مهم ترین نکته در این خصوص این است که  متاسفانه در کارهای اجرایی مشکل داریم و  مدیریت سیف اصلا صحیح نیست.
وی افزود: سیف تاکنون چند دسته گل به آب داده که مشکلات پیش آمده در بحث موسسات مالی اعتباریی یکی از آنها  است. تاکنون در بحث موسسات مالی و اعتباری حدود 20 هزار میلیارد تومان سپرده گذاران متضرر شده اند. علاوه بر آن تبعات و اثرات روحی و روانی است که متوجه این افراده شده است به نحوی که حدود 20 میلیون نفر از آنها ضربه روحی دیده اند و هنوز هم تبعات این لطمات ادامه دارد.
حاجی دلیگانی تصریح کرد: از سوی دیگر شاهد بودیم که رئیس کل بانک مرکزی معاون خود را با یک میلیارد و 200 میلیون تومان بازنشست کرد و مجددا وی را بر سرکار آورد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به التهابات بازار ارز بیان داشت: در حال حاضر شاهد وضعیت افسار گسیخته نرخ ارز در بازار هستیم در حالی که نفت را می فروشیم و دلار  حاصل از آن را به دست می اوریم چرا باید شاهد وضعیت آشفته ارز در بازار باشیم.
حاجی دلیگانی تصریح کرد: البته همه اعضای تیم اقتصادی دولت مقصر هستند اما نحوه مدیریت سیف بیش از همه محل سوال است و زمانی هم که مدیریتی در کار نباشد شاهد بروز چنین مشکلاتی خواهیم بود.
وی با تاکید براینکه معتقدم سیف باید استعفا دهد و درغیراینصورت روحانی، وی را برکنار کند، خاطر نشان کرد: ما چند ماه پیش ماده 236 را تصویب کردیم اما هنوز به این موضوع توجهی نشده است این در حالی است که براساس قانون زمانی که ماده 236 اعمال می شود  قوه قضاییه باید خارج از نوبت به آن شکایت رسیدگی کند شاید اگر به صورت عادی شکایت کرده بودیم زودتر به این پرونده رسیدگی می شد.
انتهای پیام/
 
 
 
 
 

نظر شما