تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 25 ارد 1397 - 14:40  |  
کد مطلب: 8883
تولیت آستان قدس رضوی در اختتامیه کنگره افق نو گفت: امروز آنچه جهاد با اشغالگران را رقم می‌زند میز‌های مذاکره نیست میز‌های مذاکره تاکنون هیچ کاری را از پیش نبرده است آنچه کار را پیش برده است مجاهدان عرصه نبرد و ایستادگی بوده است

به گزارش سرایان بیدار،به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در آیین اختتامیه ششمین کنگره افق نو که با موضوع قدس پایتخت همیشگی فلسطین در مشهد برگزار شد با اشاره به سیره امام رضا علیه السلام در گفتمان بین ادیان گفت: مبدع گفتمان بین ادیان امام رضا علیه السلام بوده است امروز ما با پیروی از تمدن رضوی باید ائتلافی را برضد الحاد نوین رقم بزنیم ائتلاف بر ضد الحاد نوین نظام های سرمایه داری که دنبال از بین بردن همه حقوق انسانهاست از جمله آزادی و عدالت خواهی و به دنبال کشورگشایی و اشغال بو ضایع کردن همه امور ملت‌هاست.
وی افزود: امروز مساله جریان صهیونیستی و کسانی که حمایت از صهیونیست‌ها میکنند مسئله از بین بردن حقوق همه انسان‌هاست و کسانی که دارای اعتقاد به خدا هستند اعم از مسیحی، یهودی و مسلمان و همه کسانی که در عالم عدالت خواه و حقیقت خواه هستند موضوع آزادی قدس شریف را به عنوان مهمترین دغدغه خودشان تاکید دارند.
تولیت آستان قدس گفت: شاخص این که بدانیم چه کسی عدالتخواه است موضوع فلسطین است اگر بخواهیم بدانیم چه کسانی عدالتخواه هستند باید باید ببینیم چقدر به مسئله قدس می‌پردازند.
رپیسی همچنین گفت: ۷۰ سال قبل رژیم‌صهیونیستی مردم فلسطین را آواره کرد امروز آوارگان فلسطینی بیش از ۵ میلیون نفر هستند در کشورهای اردن لبنان سوریه و دیگر کشورها که حقوق حقه آنها ضایع شده ۷۱% کشور فلسطین در اشغال اسرائیلی هاست و تبدیل شده است به زندانی که از اولیات زندگی محروم هستند و علیرغم قطعنامه های سازمان ملل همچنان فلسطین در اشغال است.
رئیسی افزود: امریکایی ها به دنبال وطن جایگزین بودند اما این طرح با گذشت ایام و مقاومت فلسطینی‌ها راه به جایی نبرد در قرارداد اسلو اسرائیلی‌ها به دنبال شهرک سازی افتادند اما فلسطینی‌ها به حقوق خود هم نرسیدند امروز تمامی قراردادها اعم از قرارداد اسلو و قرار داد کمپ دیوید کاملاً جایگاه خود را از دست داده است و موضوع فلسطین در دوره رئیس جمهور سابق آمریکا متوقف شد.
پیشنهاد جدیدی که از ناحیه ترامپ مطرح شده است یک توطئه بزرگ است که امروز آمریکایی‌ها با همکاری صهیونیست‌ها می‌خواهند رقم بزنند در گذشته مسئله آل سعود را به عنوان یک معامله که در سرزمین مقدس حرمین شریفین مسلط شوند امروز جریان بن سلمان را به عنوان ادامه استکبار جهانی در منطقه راه انداخته اند.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به طرح جدید ایالات متحده آمریکا درخصوص فلسطین گفت: موضوع توافق جدید که از ناحیه آمریکایی‌ها مطرح شده چه اهدافی را به دنبال دارد؟ میخواهند به جای آنکه قدس مسئله اول جهان اسلام باشد جمهوری اسلامی ایران مسئله اول بشود ایجاد داعش و القاعده گروه‌های تکفیری توسط صهیونیست‌ها با پول آل سعود این هدف را دنبال می‌کردند که داعش آمده است با قتل و غارت و جنایت های بزرگی که در جای جای جهان اسلام مرتکب شدند زمینه را برای اشغال اشغالگران در فلسطین فراهم کنند.
هدف آنها از انتقال سفارت به بیت المقدس عادی‌سازی روابط بین کشورهای عربی با فلسطین اشغالی و اسرائیلی‌ها ست کشور های دست نشانده آمریکا را می‌خواهند به عادی سازی روابط وادار کند. به دنبال آن می‌خواهند آوارگان فلسطینی را با دادن تابعیت از ناحیه کشورهای متوقف فیه تابعیت بدهند.
وی‌ در ادامه گفت: به دنبال آن هستند به جای آنکه سرزمین‌های اشغالی را واگذار کنند صحرای سینا را جایگزین کنند و فلسطینی‌ها را در آنجا مستقر کند اگر کشورهای مسلمان که منظور دولت‌ها نیستند چون بسیاری از این دولت‌ها دست‌نشانده هایی از جانب آمریکایی‌ها هستند.
حجت الاسلام رئیسی گفت: امروز آنچه جهاد با اشغالگران را رقم می‌زند میز های مذاکره نیست میزهای مذاکره تاکنون هیچ کاری را از پیش نبرده است آنچه کار را پیش برده است مجاهدان عرصه نبرد و ایستادگی بوده است تنها آنچه آینده فلسطین و آزادی قدس شریف را رقم می‌زنند مجاهدان میدان نبرد٬ ایستادگی و مقاومت هستند همانند آنچه در لبنان شاهد بودیم که اکثریت کرسی های مجلس به جریان حزب الله تعلق گرفت.
 
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به پیروزی های جبهه مقاومت گفت: همه این مسائل نشان می‌دهد پیشنهاد آمریکا محکوم به شکست است.
این اقدام مردم فلسطین را بیش از پیش برای ایستادگی مصمم‌تر می‌کند نتیجه این پیشنهاد کاملاً مشخص است مگر امروز علیرغم گذشت بیش از ۷۰ سال از مسئله فلسطین مسئله قدس از یادها رفته است؟ هرگز.
بعد از این هم این اقدام هیچ اثری در ایستادگی مقاومت و حق خواهی و عدالت خواهی مردم فلسطین و عدالتخواهان نخواهد داشت.
نکته بسیار مهم آن است که این اقدام از بارزترین جلوه های تعدی و تجاوز به سرزمین ملتی است که ۷۰ سال آوارگی را تحمل کردند و متأسفانه ساختار روابط بین الملل بسیار ساختار ظالمانه است.
وی افزود: سازمان های بین المللی کجا هستند ببینند این اشغالگری بزرگی که امروز اتفاق می افتد؟ این نقض همه میثاق های بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل است کجا هستند سازمان های بین المللی که فریاد بزنند ساختار روابط بین الملل در سازمان ملل بسیار ظالمانه است امروز باید قبل از هر کس سازمان ملل فریاد بزند که چرا این تجاوز صورت می‌گیرد چرا علیرغم همه میثاق های بین المللی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به کار خود ادامه می‌دهند؟
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: آنچه امروز شاهد آن هستیم ایمان و اراده مردمی هست که برای احقاق حق خود در حال تلاش هستند آمریکایی ها مثل همیشه دچار یک اشتباه بزرگ محاسباتی شدند مثل همیشه فکر می‌کنند می‌توانند به دنبال شکست هایی که تاکنون داشتند با این روش کار را پیش ببرند و سخت در اشتباه هستند اما باید بدانند امروز جنگ اراده هاست ملت اراده کرده است زنده بماند آمریکایی‌ها و مستکبرین اراده کردند آنها زنده نماند بدانند آنچه حاکم خواهد بود اراده ملت هاست به خصوص اینکه این اراده نشات گرفته از یک ایمان به خداست و ایستادگی و مقاومت برای خداست حق خواهی و حق طلبی است.
یک همه روزهایی که شاهد سلطه سلطه‌گران هستیم روز نکبت است امروز به این جهت حضور نسبت است که از طرف مستکبرین آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها ظلم فاحش و تعدی فاحش صورت می‌گیرد و بخشی که باید فریاد بزنند سکوت کردند برگزاری این نشست در جوار حرم امام رضا امام غریب و امام شهید هم کوچک کردن از مدینه به مرز را به امام رضا پهلوی نکردند و هم را مورد اذیت و ترور قرار دادند و به شهادت رساندند اما حضرت رضا این تهدید را تبدیل به فرصت کردند و تمدنی به نام امام رضا در این منطقه شکل گرفت با هجرت حضرت رضا از مدینه به مرو
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز قدس صدای عدالت خواهان در تمام عالم است ائتلاف جهانی بر علیه الحاد نوین امروز شکل گرفته است اینها دولت‌ها هستند که دست به اشغال فلسطین زدند سرمایه‌داران و کمپانی های بزرگ اقتصادی هستند که مردم را در جهان زیر چرخ‌های خود له می‌کنند.
آنچه امروز در دنیا در حال اتفاق افتادن است محصول سیاست بدون معنویت و دین است آنچه امروز آمریکایی‌ها دنبال می‌کنند محصول سیاست بدون اخلاق و دین است نتیجه آن میشود کلاهک‌های هسته‌ای و تجاوز به حقوق ملت‌ها امام خمینی رحمت الله علیه پرچم اسلام ناب و سیاست همراه با معنویت را بلند کرد و امروز جانشین به حق ایشان رهبری معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای حفظه الله همین را می فرمایند که باید سیاست ما بر اساس دین٬ معنویت و اخلاق باشد سیاست ما بر اساس اخلاق٬ معنویت و عدالت باشد سیاست ورزی بدون عدالت سیاست ورزی بدون معنویت سیاست ورزی بدون اخلاق راه به جایی نخواهد برد. امروز پرچم سیاست ورزی و سیاستمداری باید توام با اخلاق معنویت عدالت و عقلانیت باشد نتیجه این سیاست ورزی آن خواهد شد که حژب الله در ۲۲ روز حکومت غاصب اسرائیل را به ستوه بیاورند. این شد که امروز از گنبد آهنین بر آسمان تلاویو کاری بر نمی‌آید.
وی ادامه داد: با تأسف امروز مدعیان حقوق بشر بزرگترین ناقضین حقوق بشر در دنیا هستند اگر بنا باشد شکایت تنظیم کنیم برای جنایات آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و صهیونیست‌ها کیفرخواست بسیار بلندی خواهد شد از جرائم و جنایتی که علیه بشریت کردند.
حجت الاسلام رئیسی در پایان سخنان خود گفت: بیت المقدس جایگاهی است که مورد احترام به تمام ادیان آسمانی است آمریکایی ها باید بدانند آنچه امروز با همکاری صهیونیست‌ها انجام میدهند محکوم به شکست است غیرت مردم مسلمان اجازه نخواهد داد این واقعه پا بگیرد.
انتهای پیام/
 

نظر شما