تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 25 ارد 1397 - 14:39  |  
کد مطلب: 8882
تشکل‌های دانشجویی بین‌المللی و ایرانی در بیانیه‌ای ضمن محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس تاکید کردند: قدس پایتخت ابدی فلسطین و متعلق به همه مردم این کشور است و ما جوانان، قاطعانه مقابل توطئه‌های آمریکا و متحدانش می‌ایستم

به گزارش سرایان بیدار،به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، تشکل‌های دانشجویی بین المللی و ایرانی در بیانیه‌ای ضمن محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس تاکید کرده اند: شهر قدس پایتخت ابدی فلسطین و متعلق به همه مردم این کشور است از این رو ما جوانان قاطعانه مقابل توطئه‌های خطرناک آمریکا و متحدانش می‌ایستم.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
درحالیکه موعد انتقال سفارت آمریکا به قدس به عنوان نمادی از خوی امپریالیستی ایالات متحده نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود، شاهد تشدید وحشیگری رژیم اشغالگر صهیونیستی در مرز‌های غزه با سرزمین‌های اشغالی هستیم. تا امروز بیش از ۵۰ فلسطینی کشته و افزون بر ۱۰ هزار غیرنظامی مجروح شده اند، اتفاقی که در برابر دیدگان جهانیان و در سکوت مدعیان رخ می‌نماید و بی شک در روز‌های آتی بر تعداد کشتگان و مجروحین افزوده خواهد شد.
حال و در آستانه هشتمین دهه از اشغالگری رژیم آپارتاید و کودک کش اسرائیل، فلسطینیان آموخته اند مقاومت مردمی تنها راه حل مساله فلسطین است، و در روز‌های اخیر با حضور گسترده در راهپیمایی بزرگ بازگشت نشان دادند که هنوز هم بر حق مسلم خویش مبنی بر بازگشت به سرزمین‌های اشغالی پایدارند و آن را فراموش نکرده اند.
ما جوانان و دانشجویان انقلابی حامی فلسطین در سراسر جهان اسلام، ضمن محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس، اعلام می‌کنیم که شهر قدس پایتخت ابدی فلسطین و متعلق به همه مردم فلسطین است.
ما دانشجویان نسبت به طرح خائنانه تقسیم قدس به دو بخش شرقی و غربی که توسط برخی از حکومت‌های فاسد مسلمان و با همراهی مدعیان صلح مطرح شده، هشدار می‌دهیم و معتقدیم قبول چنین طرحی مقدمه‌ای بر تحمیل سازشی دیگر به ملت فلسطین است.
ما جوانان قاطعانه مقابل توطئه‌های خطرناک آمریکا و متحدانش می‌ایستیم و با اعلام تظاهرات بزرگ دانشجویی مقابل سفارتخانه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در سراسر جهان، از همه دانشجویان فهیم و آزاده برای شرکت در این اعتراضات دعوت به عمل می‌آوریم. همچنین به سران رژیم ظالم آمریکا و دونالد ترامپ هشدار میدهیم که از امروز مسئولیت عواقب انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس، برعهده آنان خواهد بود و از این لحظه به بعد هیچ سفارتخانه و پایگاه نظامی آمریکایی در کشور‌های اسلامی در امان نخواهد بود!
ما دانشجویان انقلابی ضمن تاکید مجدد بر طرح آزادی قدس از نحر تا بحر، از حق فلسطینیان مبنی بر بازگشت به سرزمین‌های مادری حمایت می‌نماییم. بی تردید پیروزی از آن ملت فلسطین است و بیت المقدس آزاد خواهد شد.
لیست تشکل‌های دانشجویی امضا کننده بیانیه محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس:
Muslim Student Alliance, Jakarta
(اتحادیه دانشجویان مسلمان جاکارتا، اندونزی)
Voice of Palestine, Jakarta
انجمن دانشجویی صدای فلسطین، اندونزی
work together for oppressed people
انجمن دانشجویی همکاری برای مظلومین، اندونزی
 

نظر شما