تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 23 ارد 1397 - 22:41  |  
کد مطلب: 8879
فرماندار سرایان از اجرای یکهزار و 300 هکتار آبیاری تحت فشار و کم فشار در چهار سال گذشته خبر داد و گفت: تسهیلات خوبی در این زمینه به کشاورزان پرداخت می شود.

محمد کریمی فرماندارشهرستان سرایان درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت: 450 هکتار آبیاری تحت فشار و کم فشار نیز برای سال جدید در شهرستان سرایان پیش بینی شده است و امسال برای هر هکتار آبیاری تحت فشار 10 میلیون تومان و آبیاری کم فشار پنج میلیون و 400 هزار تومان تسهیلات پرداخت می شود.
وی افزود: مجتمع گلخانه ای 20 هکتاری امسال در شهرستان سرایان راه اندازی می شود و تاکنون برای 12 میلیارد تومان تسهیلات، متقاضی پای کار داشته ایم.
فرماندار سرایان مهمترین دغدغه این شهرستان در سال جدید را اشتغال و مدیریت منابع آب دانست و اظهارکرد: از آنجا که 19 سال خشکسالی را تجربه کردیم و از طرفی سرایان اولین دشت فوق بحرانی و ممنوعه خراسان جنوبی است باید در زمینه مدیریت منابع آبی پیشرو باشیم.
کریمی همکاری مردم در نصب کنتورهای هوشمند را اقدامی مثبت برای مقابله با بحران آب ذکر کرد و گفت: مسئولان و مردم باید به این باور و الزام برسند که افزایش سطوح کشاورزی با شرایط فعلی توجیه ندارد و باید به دنبال افزایش تولید با صرفه اقتصادی در سطوح موجود باشیم.
وی درباره اولویت های حوزه اشتغال خاطرنشان کرد: امسال به اشتغال روستایی و عشایری توجه ویژه می شود و تاکنون 109 طرح به ارزش 76 میلیارد تومان در سامانه کارا وارد شده است.
فرماندارشهرستان سرایان از ابلاغ 27 میلیارد تومان از این محل به بانک ها خبر داد و بیان داشت: امیدواریم با تسریع در پرداخت شاهد شروع پروژه های مذکور در شهرستان سرایان باشیم.
کریمی یکی دیگر از برنامه های این شهرستان در سال جدید را تشکیل مجمع خیرین مسکن ساز ذکر کرد و گفت: این مجمع مصمم خواهد بود 50 واحد مسکونی را در قالب احداث یا رهن و اجاره برای زوجین جوان تامین کند.
وی به برنامه های حوزه اجتماعی شهرستان اشاره کرد و افزود: طرح تاب آوری و افزایش آستانه تحمل برای امسال در دستور کار قرار دارد و جلسات تخصصی به منظور توانمندی شهروندان برگزار شده است.
انتهای پیام /
 
 

نظر شما