تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مسئول نظام صنفی کشاورزی سرایان:
۷۰ درصد محصول پسته سرایان از بین رفت
تاریخ انتشار : 22 ارد 1397 - 22:59  |  
کد مطلب: 8872
مسئول نظام صنفی کشاورزی سرایان گفت: سال گذشته ۷۰ درصد محصول پسته سرایان به دلیل آفت پسیل از بین رفت.

 به گزارش سرایان بیدار:،محمد علی خزاعی مسئول نظام صنفی کشاورزی شهرستان سرایان گفت:: آفت پسیل موجب از بین رفتن ۷۰ درصد محصول پسته در سال گذشته شد که باید اقدام جدی در این خصوص انجام شود.
وی مهمترین مشکل پیش روی شهرستان را آب عنوان کرد و افزود: در حالی که فرونشست را در دشت آیسک داریم و کشاورزان ما برداشت آب را ۵۰ درصد کاهش داده اند، اما شاهد انتقال آب از این دشت بحران زده برای تامین آب شهرستان فردوس هستیم.
مسئول نظام صنفی کشاورزی سرایان اظهارکرد: گاهی می‌بینیم که این آب که قرار است به مصرف شرب برسد، به سایر مصارف یعنی فضای سبز، صنعت و ... می‌رسد.
خزاعی میزان خروجی آب از این دشت بحران زده را حدود ۳ میلیون متر مکعب در سال عنوان کرد.
وی در ادامه به مشکلات حوزه بیمه محصولات کشاورزی و دامی اشاره و خواستار اصلاح قوانین آن شد.
مسئول نظام صنفی کشاورزی سرایان تصریح کرد: سال به سال تعرفه‌های بیمه بالاتر می‌رود، اما غرامت پرداختی به کشاورزان کمتر می‌شود علاوه بر این ما شاهد تاخیر در پرداخت غرامت‌ها هستیم که این خود موجب عدم رغبت کشاورز و باغدار به بیمه شده است.
مدیر جهاد کشاورزی سرایان نیز بیان اینکه ۸۵ درصد اشتغال در شهرستان سرایان در حوزه کشاورزی است گفت: ۱۹ سال خشکسالی، وضعیت منابع آبی، آفات و ... به اقتصاد منطقه آسیب جدی وارد و زندگی ۳۵ هزار نفر جمعیت شهرستان را با سختی مواجه کرده است.
انتهای پیام/
 

نظر شما