تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 22 ارد 1397 - 19:00  |  
کد مطلب: 8868
نماینده مردم سرایان ،فردوس ، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: منافع آمریکا و اروپا را نباید خیلی از هم جدا بدانیم چرا که هر دو می‌خواهند تنها منافع خود را تأمین کنند

به گزارش سرایان بیدار،به نقل از خبرگزاری فارس :محمدرضا امیرحسنخانی گفت: دولت پس از تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از برجام اعلام کرد که طی دو هفته آینده با چین، روسیه و اروپا مذاکره می‌کنیم تا ببینیم این‌ کشورها می‌توانند تعهدات کافی را بدهند که برجام بدون آمریکا را نگه دارند یا نه و بعد از مذاکره با این کشورها ایران تصمیم خود را برای برجام خواهد گرفت.
وی افزود: موضوع نگه داشتن برجام بدون آمریکا با توجه به کارشکنی‌های آمریکا و اینکه آیا حمایت و پشتیبانی سازمان‌های بین‌المللی را دارد یا نه باید بررسی شود و بعد از آن، اقدام ایران مشخص می‌شود.
نماینده مردم سرایان، فردوس، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علی‌رغم اینکه رفتارهای آمریکا مشخص بوده و از قبل نیز برخورد آمریکا را داشته‌ایم اما باز هم زیرپاگذاشتن یک معاهده بین‌المللی  با این وقاحت نباید اتفاق می‌افتاد چون قراردادی دو طرفه نبود و بین 5+1 و ایران و با حمایت سازمان ملل و مصوبه شورای امنیت سازمان ملل بوده است.
امیرحسنخانی ادامه داد: در رابطه با برجام مصوبه دادند و فکر نمی‌کردند کشوری که خود را مدعی قانون‌گذاری بین‌المللی می‌داند از معاهدات بین‌المللی پیروی نکند و این موضوع خیلی خوبی برای آمریکا و دنیا نبود و ترامپ تعامل را در دنیا دچار چالش کرد.
وی با بیان اینکه باید دید که اروپا به چه میزان پای‌بند به معاهدات خواهد بود، گفت: ایران باید از حقوق خود دفاع کند و مسئله دیگر این است که ایران نمی‌خواهد برهم زننده برجام تلقی شود و در یک معاهده بین‌المللی نقشی در بر هم زدن تعهد داشته باشد هر چند باید منافع ملی را نیز در این موضوع ببینیم.
نماینده مردم سرایان، فردوس ،طبس وبشرویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فرانسه تاکید کرده که در برجام می‌ماند و باید صبر کنیم تا ببینیم معاهداتی مانند قرارداد شرکت رنو و ایرباس که فرانسه در طی برجام با ایران بسته را می‌تواند اجرایی کند یا نه و آیا اتحادیه اروپا توان اجرایی را در برجام دارد یا نه که اگر این توان را نداشته باشد ایران نیز قطعاً از برجام خارج می‌شود.
امیرحسنخانی خاطرنشان کرد: منافع آمریکا و اروپا را نباید خیلی از هم جدا بدانیم چرا که هر دو می‌خواهند تنها منافع خود را تأمین کنند و همه سیاسیون می‌دانند که اروپا می‌‌خواهد مذاکرات دیگری داشته باشیم و ایران را به پای میز مذاکره ببرند و امتیاز بگیرند.
انتهای پیام/
 

نظر شما