تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
فرماندارشهرستان سرایان:
معلمی کاردشواری است
تاریخ انتشار : 19 ارد 1397 - 12:57  |  
کد مطلب: 8867
فرماندارشهرستان سرایان گفت: دشوارترین کارمعلمی است چون معلم دنیایی از مهربانی وصفات بزرگ است.

به گزارش سرایان بیدار،محمدکریمی فرماندار سرايان در جلسه شورای اداری امروزصبح ضمن تبريک هفته معلم و گراميداشت ياد و خاطره ۴۶۰۰شهيد فرهنگي و ۳۶هزار دانش آموز شهيد گفت:تفسير واژه معلم کاردشواري است چرا كه معلم دنيايي از عشق و مهرباني و صفات بزرگي است و جز انسانهاي داراي مراتب بالاي انساني كسي به اين مقام دست نمي يابد.
وي افزود: آموزش و پرورش كليد فتح آينده است و انتظاري كه از آموزش و پرورش است اين است كه در جهت تربيت انسانهاي بزرگ تلاش كنند و نسل امروز را براي زندگي فردا آماده نمايند.
فرماندارشهرستان سرایان در ادامه با اشاره به جايگاه آموزش و پرورش در تعاليم ديني و الهي اظهارکرد : آنچه از كلام و رفتار پيامبر و معصومين برمي‌آيد اين است كه مسلمان بايد در علم و دانش برتر باشد چرا كه اگر برتر نباشد بايد بندگي كندو آنچه به انسان و روح او آرامش مي‌بخشد علم و دانايي است.
 کریمی گفت: توانايي جوامع در گرو دانايي آنهاست و هيچ كشوري به رشد و توسعه نرسيده است مگر اينكه در حوزه علم و دانايي هزينه نموده است و جامعه زماني مي‌تواند به فرزانگي و سعادت برسد كه طلب علم و دانش كار روزمره آحاد مردم آن جامعه باشد.
وی با بيان اينكه مبناي شكل گيري آموزش و پرورش دانايي است به دو كاركرد مهم آموزش و پرورش اشاره كرد و گفت: آموزش و پرورش محل يادگيري و محل نيايش با خداست و تربيت انسانهاي فرهيخته و اهل تعقل و تدبر و مطالبه گر از ويژگيهاي ممتاز آموزش و پرورش است.
رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان در ادامه به آسيبهاي فراروي آموزش و پرورش اشاره كرد وخاطرنشان کرد: توقعات نامناسب خانواده‌ها، مشكلات فزاينده مالي در حوزه آموزش و پرورش ، حافظه محوري و ضعف روشهاي ياددهي، بيكاري جوانان و عدم دسترسي به فرصتهاي شغلي و سد كنكور ۵ نيروي مخرب در حوزه آموزش و پرورش است.
کریمی در ادامه با اشاره به فرا رسيدن سوم خرداد و سالروز آزادسازي خرمشهر گفت: ۸ سال دفاع مقدس مملو از عبرتهاي بزرگي است كه سوم خرداد يكي از پرافتخارترين مقاطع تاريخي ۸سال دفاع مقدس است.
 وي در ادامه با بيان اينكه فتح خرمشهر عنايت خداوند متعال به مردم ايران اسلامي بود، افزود: سوم خرداد براي هميشه در تاريخ پرافتخار ايران اسلامي به عنوان روز حماسه مردم در دفاع مقدس ماندگار شده است.
فرماندار سرایان در ادامه خواستار برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم ويژه سوم خرداد شد و بیان داشت: بايد به گونه اي برنامه ريزي کنيم تا ضمن بيان رشادتهاي رزمندگان در دفاع مقدس مفاهيم دفاع مقدس و فرهنگ شهادت را به نسل جوان جامعه منتقل كنيم .
 کریمی در ادامه با اشاره به رحلت امام خميني (ره) گفت: امام خميني(ره) شخصيت تاريخ ساز اسلام بود كه به جهان اسلام عزت و اقتدار داد لذا زنده نگه داشتن ياد، نام و آرمان هاي امام راحل(ره) وظيفه اي همگاني است. 
انتهای پیام/
 
 
 
 

نظر شما