تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 19 ارد 1397 - 12:51  |  
کد مطلب: 8862
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: اینکه در این کشور آرامش و ثبات وجود دارد و ما می‌توانیم به دولت مردان بگوییم بدون ترس از تهدید به توسعه کشور ادامه دهند به دلیل همین اقتدار نیرو‌های مسلح است.

به گزارش سرایان بیدار،به نقل ازخبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، سرلشکر پاسدار محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح که صبح امروز در همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح برگزار شد، گفت: سرمایه انسانی به عنوان مهمترین بعد قدرت ملی کشور‌ها مورد توجه است در ایران بر اساس دین اسلام و تدابیر امام«ره» و رهبر انقلاب این مقوله جایگاه بالای هم دارد.
وی اظهار داشت:انگیزه نیروی انسانی دارای اهمیت بالایی است چراکه این دفاع و امنیت توسط همین نیروی انسانی صورت می‌گیرد.
سردار باقری افزود: انقلاب اسلامی در ابعاد دفاعی و امنیتی در جایگاه بالایی قرار گرفته است نیروهی مسلح با پشتوانه مردم بر دشمنی‌ها غلبه کرده است و نیرو‌های مسلح این آمادگی را پیدا کردند به حاکمیت و دولت در امور کشور کمک کنند.
وی خاطر نشان کرد: اینکه در این کشور آرامش و ثبات وجود دارد و ما می‌توانیم به دولت مردان بگوییم بدون ترس از تهدید به توسعه کشور ادامه دهند به دلیل همین اقتدار نیرو‌های مسلح است.
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: در قدرت دفاعی و توان کشور ما برای ایستادگی در برابر تهاجم و تجاوز دشمنان به ایران هیچ تردیدی وجود ندارد. در مدت بیش از یک سال که رییس جمهور آمریکا به قدرت رسیده، وزیر دفاع آن‌ها اذعان می‌کند که بارها به او فشار آورده شده تا به ایران حمله کند، ولی نظامیان آمریکایی‌، رییس جمهور بی‌خرد خود را آگاه ساختند که حمله به ایران تلفات زیادی به همراه دارد و دستاوردی هم نخواهد داشت.
وی بیان داشت: در سه ماه گذشته حاکم جوان و بی‌خرد عربستان با آمریکا همراه شده و به آمریکا اعلام می‌کند که شما به ایران حمله کنید، ما هزینه آن را پرداخت می‌کنیم. آمریکایی‌ها هم به عربستان می‌گویند اگر تو حمله کنی، ما اجازه پاسخگویی از سوی ایران و توسعه درگیری را نمی‌دهیم؛ اما هر دو پا پس می‌کشند و دیگری را به تهاجم ترغیب می‌کنند. این نعمتی است که خداوند به برکت همراهی ملت شریف، فرماندهی مدبرانه فرمانده معظم کل قوا و سخت‌کوشی و اخلاص و تلاش نیروهای مسلح عنایت کرده است.
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: امروز دشمنان ما هنگامی که احساس می‌کنند، در صحنه دفاعی و نظامی امکان تجاوز و تهاجم را ندارند، به سمت مسیرهای کم خطری مانند جنگ اقتصادی رفته‌اند. همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند جنگ امروز با نظام جمهوری اسلامی ایران جنگ اقتصادی است. آمریکایی‌ها در چند سال گذشته برای مبارزه اقتصادی با ایران در وزارت خزانه‌داری خود قرارگاهی ایجاد کرده‌اند که در این قرارگاه شبانه‌روزی طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند تا حتی یک سنت و یک دلار به سمت ایران نیاید، ساز و کارهای اقتصاد پایدار با ایران شکل نگیرد و عرصه را بر ملت ایران تنگ‌تر کنند.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین گفت: برجام مطلوب ملت ما نبود، اما ملت ما با کرامت و بزرگواری و برای اتمام حجت با جهان آن را پذیرفت و ما امروز با نظامی مواجه هستیم که حتی بر امضای خودش هم پایدار نمانده است.
سرلشکر باقری در پایان تصریح کرد: ما در داخل تجربه کرده‌ایم که اگر می‌خواهیم پایدار بمانیم، باید دست به زانوی خودمان بزنیم و به برجام و امثال آن تکیه نکنیم و ملت ایران آن‌قدر ظرفیت دارد که در آینده به عنوان قدرت منطقه‌ای و یا قدرت جهانی سر بلند کند و این منوط به تغییر نگاه به داخل است.
انتهای پیام/
 

نظر شما