تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 17 ارد 1397 - 09:13  |  
کد مطلب: 8852
نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس معتقد است آمریکایی‌ها با حضور نظامی و اقتصادی در افغانستان خود را به باتلاقی انداخته‌اند که به زودی افتضاحی به بار می‌آورد.

به گزارش سرایان بیدار،محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستانهای سرایان ،فردوس ،بشرویه وطبی درمجلس شورای اسلامی گفت:، درباره علت و تبعات حضور نظامی آمریکا در افغانستان گفت: آمریکا برای سوءاستفاده های نظامی و اقتصادی در این کشور اقامت کرده و قصد خارج شدن نیز ندارد.
وی افزود: تا کنون بیگانگان زیادی در تاریخ افغانستان حضور یافته اند که مهم ترین آن به سابقه حضور روسیه در این کشور باز می گردد که در نهایت با ناکامی از آن کشور خارج شدند.
این نماینده مجلس اظهارکرد: با این حال بعد از روسیه، این آمریکایی ها بودند که به دلیل موقعیت استراتژیک در خاک این کشور حضور یافته و استعمار دیگری را آغاز کردند در حالی که ملت یک کشور حضور بیگانه را در کشور خود نمی پذیرد مگر اینکه با اجازه آنها باشد.
امیرحسنخانی گفت: آمریکایی ها با فرافکنی حضور خود در افغانستان را توجیه می کنند اما اگر قرار بود این حضور به نفع تأمین امنیت افغانستان باشد امروز هزاران تروریست در خاک این کشور حضور نداشتند.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز رویکرد ملت افغانستان نیز برای حضور آمریکایی ها مثبت نیست، خاطرنشان کرد: تا کنون این حضور امنیتی برای آنها به بار نیاورده از این رو آمریکایی ها خود را در باتلاقی انداخته اند که رضایت ملت افغانستان را نیز در پی ندارد و به ضرر خود آنها تمام خواهد شد.
نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه حضور نظامی آمریکا در افغانستان را نیازمند تأمین منابع مالی دانست وبیان داشت: آنها با خیره سری از ظرفیت افغانستان برای کشت خشخاش سوءاستفاده می کند و در کنار ناامنی سیاسی، ناامنی اقتصادی و اجتماعی نیز به بار می آورند.
نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: یکی دیگر از دلایل حضور آمریکا در افغانستان تلاش برای نزدیکی به ایران است که در گذشته در عراق بود و امروز به افغانستان انتقال یافته است اما انها باید بدانند که امنیت جمهوری اسلامی با این حضور نظامی خدشه دار نخواهد شد./
انتهای پیام/
 
 
 
 

نظر شما