تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 15 ارد 1397 - 09:51  |  
کد مطلب: 8850
همایش تجلیل از کارگران شهرستان سرایان با حضور کارگران زحمتکش ومسئولین برگزارشد.

به گزارش سرایان بیدار، محمدکریمی فرماندار سرایان در همایش تجلیل از کارگران این شهرستان ضمن تبريک اعياد شعبانيه و گراميداشت روز کارگر و شهداي كارگر گفت: روز كار و كارگر فرصت مناسبي براي تجليل از كساني است كه نقش اساسي را در چرخه اقتصاد كشور دارند.
وي راز موفقيت واحدهاي توليدي را بروز بودن و نگاه به آينده دانست و افزود: هر روز بايد بهتر از ديروز بود و بايد نگاه خرد جمعي در توليد داشته باشيم چرا كه اگر از شيوه هاي نوين بازار استفاده نكنيم و بروز نباشيم محكوم به شكست و نابودي خواهيم بود.
فرماندارشهرستان سرایان در ادامه به خواسته هاي به حق كارگران اشاره كرد و اظهارکرد: تناسب در دخل و خرج و تامين حداقل معيشت و امنيت شغلي دو خواسته به حق كارگران است كه بايد در جهت رفع اين دغدغه ها برنامه ريزي نماييم .
 کریمی با اشاره به منابع غني در كشور گفت: با وجود داشتن منابع غني و ظرفيت هاي بالا در كشور بدليل اينكه نگاه علمي را در كارخانجات ، واحدهاي توليدي و در خانواده ها نداريم با كاهش بهره وري مواجه هستيم و از طرفي نيز ارزشهاي منفي جديدي مانند اشراف گرايي، تجمل گرايي و مصرف گرايي در جامعه در حال گسترش است لذا جايگاه مناسبي را در اقتصاد جهاني نداريم .
وی خاطرنشان کرد: سرنوشت انسان با عمل انسان مشخص مي شود لذا بايد اين باور را كه فردايمان بايد از امروزمان بهتر باشد را در جامعه ايجاد كنيم تا بتوانيم شرايط بهتري را براي زندگي فردي و اجتماعي ايجاد كنيم.
فرماندارشهرستان سرایان با اشاره به ضرورت تحول در اقتصاد كشور گفت: اقتصاد كشور امروزه به سرانه نفتي گره خورده نياز به  سرمايه گذاري داريم و به سمت كارآيي حركت نموده و ضمن تقويت بخش خصوصي نسبت به تعديل نيرو در سازمانها و نهادها اقدام نماييم.
 کریمی با اشاره به شعار سال در خصوص حمايت از كالاي ايراني افزود: توليدكنندگان واحدهاي توليدي نقش اساسي را در تحقق شعار سال ايفا مي نمايند و بايد بدانند كه جنس با كبفيت پايين خريداري نمي شود لذا بايد در حوزه استانداردسازي و كيفيت محصولات گام بردارند. در اين همايش از كارگران نمونه واحدهاي توليدي تجليل بعمل آمد.
انتهای پیام/
 
 
 
 
 

نظر شما