تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 15 ارد 1397 - 09:42  |  
کد مطلب: 8846
جمعی از دامداران آیسک به نمایندگی از گاوداران و دامداران این شهر با حضور در بخشداری آیسک نسبت به افزایش قیمت نهاده های دامی از جمله علوفه و خوراک دام و پایین بودن قیمت خرید شیر و نبود حمایت متولیان اعتراض کردند.

به گزارش سرایان بیدار، دامداران معترض آیسک دراعتراض به پایین بودن نرخ شیرخام گفتند: هم اکنون نرخ خرید هر کیلوگرم شیرهزارو 150تومان و قیمت خرید هر کیلوگرم خوراک دام هزارو 550تومان است.
آن ها از تفاوت قیمت ۸۵ تومانی بهای خرید هر کیلوگرم شیر در آیسک نسبت به فردوس گلایه کردند ضمن این که تاخیر سه ماهه در پرداخت و الزام دامداران به خرید خوراک گران از شرکت متولی خرید شیر از دیگر گلایه های دامداران آیسک بود.
نمایندگان دامداران آیسک همچنین از نبود مرکز دامپزشکی در این بخش انتقاد کردند و با اشاره به افزایش مرگ و میر دام ها و نبود دامپزشک متخصص خواستار استقرار نمایندگی شبکه دامپزشکی در آیسک شدند.
علی برازنده بخشدار آیسک با تایید خواسته های به حق دامداران خواستار اقدام متولیان در جهاد کشاورزی و تعیین تکلیف و رفع دغدغه های این قشر تولید کننده و کم توقع شد.
سلیمانی مدیر جهادکشاورزی سرایان با بیان این که حمایت لازم از شرکت متولی خرید شیر در منطقه آیسک انجام شده است، گفت:چنان چه این شرکت نتواند مشکلات دامداران را برطرف کند مسئولیت خرید شیر و توزیع نهاده ها به افراد و شرکت های توانمند واگذار خواهدشد.
عضوشورای شهرآیسک گفت :بزودی با توزیع کارت ویژه خدمات دامداران براساس قرارداد ،۵۰درصد بهای شیر به صورت نقدی به حساب کارت واریز و برای ۵۰ درصد دیگر هم دامدار ملزم به خرید خوراک و نهاده از شرکت خواهد بود.
وی از پیگیری استانی این مشکلات خبرداد و  تاکید کرد استانداری باید اعتبارات ویارانه شیر را براساس اولویت ها توزیع کند ضمن این که برای توانمند سازی دامداران باید قیمت شیر واقعی شود.
انتهای پیام/
 

نظر شما