تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 11 ارد 1397 - 11:33  |  
کد مطلب: 8844
بمناسبت هفته شوراهای اسلامی همایش شوراهای اسلامی شهرستان سرایان باحضوراعضای شوراهای شهروروستا ومسئولین برگزارشد.

به گزارش سرایان بیدار،بمناسبت ۹ اردیبهشت و روز شوراهای اسلامي ، همايش شوراهاي اسلامي شهرستان سرايان برگزار شد.
محمدکریمی فرماندار سرايان در اين همايش تزريق روحيه اميد در جامعه را از وظايف مهم شوراها برشمرد و گفت: مهمترين پيش نياز توسعه در کشور اميد به آينده است و هيچ کشوري در مسير رشد و تعالي قرار نمي‌گيرد مگر اينكه مردم آن جامعه به آينده كشور اميدوار باشند بنابر اين شوراها بايد به دولت كمك كنند تا اميد به آينده در جامعه تقويت شده و باور كنيم كه يك سيستم هستيم چراكه توسعه امري سيستمي است كه ديناميك، پويا و به هم پيوسته است. .
 وی بروز بودن و آينده نگري را يكي ديگر از عوامل توسعه برشمرد و افزود: در عصر فرااطلاعاتي جهان در حال رشد و توسعه است لذا نبايد متوقف شده و به وضع موجود راضي باشيم كه اگر اين امر اتفاق بيفتد شكست حتمي خواهد بود.
فرماندارشهرستان سرایاني در ادامه با اشاره به انتظار تسريع در رشد و توسعه، همبستگي و انسجام را شرط لازم براي توسعه برشمرد واظهارکرد: يكي از اشكالات در مسير توسعه اين است كه به وضع موجود عادت كرديم لذا براي رهايي از اين امر نيازمند نگاه عالمانه و تفكر سيستمي هستيم و باور كنيم مباني توسعه در بستر فرهنگي و اجتماعي است و بستر را براي مشاركت مردم فراهم نماييم.
 کریمی به برنامه هاي شهرستان در حوزه هاي مختلف اشاره كرد و گفت: ضمن شناسايي جوانان و نخبگان و معتمدين و صاحب نظران شوراي مشورتي فرماندار در سه شهر تشكيل گرديده تا با كمك همه مردم از بخشها و طيف هاي مختلف فكري راهكارهاي شتاب در توسعه شهرستان بررسي و برنامه ريزي شود.
 وي در ادامه اشتغال را مهمترين اولويت كاري در سال جديد برشمرد و خاطرنشان کرد:: مهمترين برنامه كاري ، اشتغال فراگير است كه شوراها بايد ضمن شناسايي استعدادها و سرمايه گذاران خارج از شهرستان در اين خصوص كمك كنند.
فرماندارشهرستان سرایان بیان داشت:: در راستاي ايجاد اشتغال در شهرستان ۱۰۹پروژه با اعتبار ۷۶ميليارد تومان به تصويب رسيده كه از اين ميزان ۱۷ طرح با اعتبار ۲۹ ميليارد تومان به بانكها ابلاغ شده است.
کریمی به تلاشهاي صورت گرفته در بحث عمران شهري و روستايي اشاره كرد و تصریح نمود : در سال گذشته ۲ميليارد و ۳۲۰ميليون تومان در حوزه تسهيلات مسكن جذب شده و به همت دهياران و بنياد مسكن ۵۰هزار متر مربع آسفالت معابر در سطح روستاهاي شهرستان انجام شده كه تلاش مي كنيم تا پايان سال ۹۸ معبر خاكي در روستاهاي شهرستان نداشته باشيم .
 وي در ادامه تنها راه بهره وري در حوزه كشاورزي را نوين سازي كشاورزي و مديريت منابع آب دانست و با بيان اينكه هيچ محدوديتي در تسهيلات نوين سازي كشاورزي نداريم عنوان کرد : در بحث آبياري تحت فشار در ۴سال گذشته ۱۷۰۰هكتار كار شده كه ۶۵۰ هكتار آن در سال ۹۶ بوده است. امام جمعه سرايان نيز در اين مراسم به بيان مطالبي پيرامون اهميت شوراها و انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما