تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 28 فرو 1397 - 10:06  |  
کد مطلب: 8802
رئیس آموزش و پرورش سرایان گفت: اکثر ساختمان های آموزشی شهرستان سرایان ازوضعیت مطلوبی برخوردارنبوده ونیازبه بازسازی ومرمت دارندومی بایست که خیرین برای نوسازی این ساختمانها به آموزش وپرورش کمک کنند.

محمد کسمایی مدیرآموزش وپرورش شهرستان سرایان امروز صبح درگفت وگوبا سرایان بیدار گفت: اکثرساختمانهای آموزشی مدارس شهرستان سرایان قدیمی وازقدمت بالایی برخوردارند که نیاز به مقاوم سازی داردوبا توجه به اعتبارات کم نیازاست که خیرین ونیکوکاران شهرستان ویاخارج ازشهرستان واستان برای مرمت ومقاوم سازی این ساختمانها آستین همت را بالا بزنند وبه آموزش وپرورش کمک کنند.
 وی افزود:هم اکنون چیزی بالغ بر7هزاردانش آموز درمدارس شهرستان سرایان مشغول به تحصیل هستندکه با توجه به وجودتعدادحدودیکصدفضای آموزشی بازهم دربرخی از نقاط شهرستان با کمبودفضای آموزشی مواجه هستیم وامیدداریم که با همت وتلاش دولت محترم وخیرین ونیکوکاران این مشکل برطرف شود.
رئیس آموزش و پرورش سرایان اظهارکرد:خیرین ونیکوکاران ارجمند تا کنون درشهرستان سرایان تعدادقابل توجهی مدرسه ساخته اند که ازتلاش وهمت همه آنان تشکر می شود وحتی دربحث هوشمندسازی وسیستم گرمایشی مدارس نیزکمکهای قابل توجهی را به آموزش وپرورش شهرستان سرایان کرده اند.
کسمایی گفت: درحال طرح ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه توسط بنیاد برکت در سرایان از سال گذشته آغاز شده است و احداث نمازخانه ای در آیسک  وهمچنین خوابگاه دانش آموزی دبیرستان حضرت امام خمینی درمراحل پایانی ساخت قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: یک ساختمان دبیرستان ۶ کلاسه سرایان نیاز به مرمت وبازسازی دارد ودرروستای بغداده نیز با توجه به کمبودفضای آموزشی نیازاست تا دبیرستان 3کلاسه ای در این روستا احداث شود. و نیازمند احداث دبیرستان ۳ کلاسه برای روستای بغداده هستیم و احداث ۱۰ سالن چند منظوره و نمازخانه برای مدارس شهرستان سرایان از دیگر نیازهای حوزه آموزشی است.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان سرایان تصریح کرد:ساختمان کانون فرهنگی تربیتی این شهرستان از قدمت بسیاربالایی برخوردارمی باشد وفضای آن نیزمناسب کانون نیست لذا تخریب وبازسازی آن وهمچنین سالن چندمنظوره که در کناراین کانون واقع شده است از اولویتهای آموزش وپرورش می باشد که نیازمند کمک ویاری خیرین محترم می باشیم.چون همت کردن برای مدرسه سازی وامورفرهنگی جامعه دارای اجر و ثواب بسیاراست وبعنوان یک باقیات صالحات تاهمیشه باقی می ماند.
کسمایی بیان داشت: هر چه اعتبار و امکانات بیشتر باشد به همان تناسب کیفیت فعالیت های آموزش و پرورش افزایش خواهد یافت و در هیچ زمانی آموزش و پرورش بی نیاز از کمک مردم و خیرین نخواهد بود.
انتهای پیام/
 

نظر شما