تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 21 فرو 1397 - 10:29  |  
کد مطلب: 8780
فرماندارشهرستان سرایان گفت:تمامی مسئولین ادارات ونهادها باید به مناسب سازی محیط شهری نگاه عالمانه داشته باشند.

به گزارش سرایان بیدار،در جلسه کمیته مناسب سازی محیط شهری که صبح امروز درمحل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشدمحمد کریمي فرماندار شهرستان سرايان گفت:تمامی ادارات و نهادهاي سطح شهرستان باید به موضوع مناسب سازی محیط شهری  نگاه عالمانه داشته باشند.
وی افزود: رويکرد سازمان بهزيستي در دوره جديد از پنج مشخصه برخودار است جامعه محوري , توانمندسازي ,خانواده محوري, مشاركت محوري, دارايي محوري است براي نيل به راهبردهاي سازمان بهزيستي مستلزم مشاركت ,همراهي ,همكاري همه دستگاهها ,مردم مي باشد.
فرماندار درادامه با اشاره به اینکه امروزما انسان استثنایي نداريم اظهارکرد: بايد در جامعه مخاطب اين باور را تقويت کنيم كه معلولين در جامعه ما استثنايي نيستند بلكه معلولين انسانهايي با استعدادهاي ويژه هستند كه جامعه بخصوص سازمانها بايد در اين حوزه حمايت هايي را داشته باشند.
کریمی با اشاره به شعار امسال روز جهاني بهداشت(( بهداشت براي همه)) گفت : وقتي در رابطه با سلامت صحبت مي کنيم تعريف سازمان بهداشت جهاني از سلامت فقط نبود بيماري نيست بلکه برخورداري و رفاه كامل سلامت در ابعاد جسماني , رواني اجتماعي و معنوي است.
وی خاطرنشان کرد: سالمندی در جامعه رو به افزايش است و پيش بيني مي شود که در سال ۱۴۱۰ ده درصد جمعيت کشور را سالمندان تشكيل دهند و ۸۰ درصد سالمندان جامعه از بيماري هاي مزمن منجمله بيماري هاي عروقي و قلبي آلزايمر بيماري هاي تنفسي ....رنج مي برند.
 فرماندار شهرستان در این جلسه تاکید نمود: ادارات و نهادهاي شهرستان در صورتي که احداث بنا الزاما مي بايست در طراحي ساختمان استانداردهاي مناسب سازي در نقشه جانمايي شودوصدورپروانه وپايانكار توسط شهرسازي منوط به رعايت استانداردهاي مناسب سازي است .
کریمی از شهرداران درخواست کرد:تادر امرزیبا سازی محیط شهری و پیاده روو سازی تلاش کنند و با ایجاد محیطی ایده ال امید به زندگی و نشاط و شادابی را به شهروندان انتقال کنند
وی با توصیه به شهرداران تصریح کرد :در تنظیم پروانه  وتهیه  نقشه جانمایی های لازم را طراحی کنندو اداراتی که تا پایان خرداد ماه سال جاری نسبت به مناسب سازی اقدام کنند در توزیع اعتبارات شهرستان امتیاز ویزه ای دریافت خواهند کرد
انتهای پیام/
 

نظر شما