تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 19 فرو 1397 - 10:56  |  
کد مطلب: 8775
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از کاهش ۴۴درصدی آسیب دیدگانِ حوادث در ایام نوروز97 خبر داد.

به گزارش سرایان بیدار،؛ جواد خامسان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی گفت: در طرح نوروزی امدادونجات که از ۲۵اسفند ماه ۹۶ تا ۱۵فروردین سال جاری ادامه داشت به ۵۳۸نفر آسیب دیده در ۱۴۱ مورد حادثه امداد رسانی شده است.
وی با اعلام اینکه تعداد آسیب دیدگان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در حدود ۴۴درصد کاهش داشته است، افزود: خدمات ارائه شده به آسیب دیدگان، ۷۱ نفر انتقال به مرکز درمانی، ۲۹نفر درمان سرپایی و ۱۰۴نفر اسکان اضطرای بوده و همچنین برای ۱۵ مورد حادثه، عملیات رهاسازی انجام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمرخراسان جنوبی ضمن اشاره به اینکه ۵۰۷ نفر در قالب ۱۸۴ تیم عملیاتی برای امداد رسانی به محل حوادث اعزام شده‌اند، اظهارکرد: در ایام نوروز امسال ۸۴مورد سانحه ترافیکی،  ۵مورد حادثه کوهستان، ۸مورد حادثه شهری، ۲۲مورد خدمات حضوری، ۲۰مورد حادثه متاثر از سيل و آبگرفتگي و ۲مورد طوفان و مناسبتی در سامانه مرکز کنترل و هماهنگی عملیات ثبت شده است.
خامسان گفت: باهدف پیشگیری و کاهش حوادث ترافیکی جوانان هلال احمر در هجدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از ۲۸اسفندماه سال۹۶ لغایت ۱۴اردیبهشت سال جاری در ۲۴ محل پر تردد استان پست هایی برپا شد که بیش از ۴۴هزار مسافر از خدمات آن بهره‌مند شدند .
وی با بیان اینکه در ایام اجرای طرح بطور متوسط هر روز ۴۸نفر در قالب ۲۴تیم در پست ها به ارائه خدمات پرداختند، خاطرنشان کرد: ۳هزار و ۸۹۵نفر در ایستگاه‌های سلامت، سه هزار و ۵۵۴ خردسال در فضای دوستدار کودک و ۸۰۰مسافر برای اقامه نماز از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمرخراسان جنوبی با اشاره به اینکه کاهش خطای انسانی در سوانح ترافیکی مستلزم فرهنگ سازی است، تصریح کرد:علاوه بر توزیع ۳۷هزار و ۵۹۳بسته فرهنگی از قبیل بروشور، ویژه نامه و غیره بین مسافرین، کمپین ملی "نه به تصادفات " راه اندازی شده است که بیش از ۲هزار و ۸۵۳نفر با امضای میثاق نامه به کمپین مذکور پیوستند.
خامسان بیان داشت: با نگاه احترام به طبیعت و فرهنگ سازی، در روز سیزده فروردین در شهرستان های استان، اعضای جوانان هلال احمر بین گردشگران به توزیع کیسه زباله و همچنین به پاکسازی برخی از مناطق گردشگری از زباله های رهاشده، پرداختند.
انتهای پیام/
 

نظر شما