تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 18 فرو 1397 - 11:50  |  
کد مطلب: 8769
امام جمعه سرایان گفت:حمایت از تولیدات داخلی وکالای ایرانی بهترین راه حل مشکلات اقتصادی فراروی مردم ایران می باشد.

حجت الاسلام احمد نجمی پور امام جمعه سرایان امروز صبح درگفت وگو با سرایان بیدار گفت:مهمترین معضل در کشور ایران که چالشهای اقتصادی بزرگ را بدنبال دارد ورودکالاهای قاچاق می باشدو مبارزه با کالای قاچاق و ارزمی تواند درتحقق شعار امسال نقش بسیار مهمی داشته باشد.
وی افزود: دولت باید در مبارزه با قاچاق کالا و ارز ازهیچ کوششی فروگذارنکند چون یکی از سیاست های کلان و راهبردی نجات کشور از مشکلات بی کاری و رکود، توجه جدی به حمایت از کالای ایرانی است.
امام جمعه سرایان اظهارکرد: گرایش مردم به سمت حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی با دستورالعمل و بخشنامه های اداری ممکن نیست وهمه باید از خود شروع کنیم و برای حمایت از کالای ایرانی به تولیدکنندگان داخلی اعتماد کنیم.
نجمی پور گفت: وقتی مسؤلان خود کالای خارجی مصرف کنند چطورمی توانندبه مردم بگویند کالای ایرانی بخرید.
وی خاطرنشان کرد: اگر خود رجال دولتی و همینطور شرکت های وابسته به دولت در درجه اول خودشان و خانواده هایشان و ادارات و نهادهای وابسته، همه نیازهای خود را از محصولات داخلی تامین کنند، این مساله خود به خود در مصرف کالاهای داخلی اثر مثبت دارد.
امام جمعه سرایان بیان داشت: دستگاه های صنعتی باید کیفیت کار و محصولات خود را افزایش دهند به طوریکه رغبت مردم برای خرید کالای خارجی کاهش پیدا کند.وباید تولید کنندگان بدانند ایرانی جماعت جنس بی کیفیت نمی خرند.
نجمی پورتاکیدکرد: علاوه بر کیفیت باید قیمت نیز به گونه ای تنظیم و برنامه ریزی شود که مصرف کالای داخلی برای مردم صرف کند.
انتهای پیام/
 
 

نظر شما