تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 28 اسف 1396 - 12:48  |  
کد مطلب: 8752
رئیس اداره بهزیستی شهرستان سرایان گفت:بیش از800 معلول از خدمات حمایتی بهزیستی در شهرستان سرایان استفاده می کنند.

سید مصطفی مهرداد رئیس اداره بهزیستی شهرستان سرایان امروز عصردرگفت وگوبا سرایان بیدارگفت: بیش از800 معلول تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان سرایان می باشد که معلولین به تفکیک نوع معلولیت بینایی، شنوایی گفتاری ،ذهنی، جسمی حرکتی و روانی تحت پوشش می باشند.
وی پرداختی به توانخواهان به دو صورت مستمر و غیر مستمر عنوان کرد و افزود: در بخش خدمات مستمر ماهیانه سازمان بهزیستی بیش از 148 میلیون ريال به توانخواهان این شهرستان پرداخت می نماید و همچنین هزینه هایی از قبیل درمان-مناسب سازی –خدمات توانپزشکی-تحصیلی- لوازم ضروری وسبد غذایی را در قالب کمک موردی در بخش کمک های غیر مستمر ارائه می شود وی بیان داشت که مبلغ بیش از 3399 میلیون ريال خدمات مستمر و غیر مستمر در سال 95 به این عزیزان پرداخت  گردیده است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان سرایان ازاجرای طرح های موفقی چون طرح غربالگری بینایی و غربالگری شنوایی خبر داد و اظهارکرد: این طرح ها با هدف پیشگیری از معلولیت و کاهش آمار معلولین اجرا می شود و در سال جاری تاکنون در طرح غربالگری بینایی تعداد   800 کودک غربال شده و در طرح غربالگری شنوایی 270 نوزاد غربال شده اند که این طرح ها در طول سال در حال اجرا می باشد.
مهرداد همچنین از اختصاص تسهیلات اشتغالزایی برای معلولان تحت پوشش خبر داد وگفت: در سال جاری برای 13معلول تحت پوشش این اداره بیش از 2 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است. که توانخواهان عزیز بعد از ارائه طرح و بررسی به بانک های عامل معرفی و از تسهیلات اشتغال زایی بهرمند شده اند.
وی همچنین از احداث مسکن حدود 80 واحد مسکن معلولان در سال های گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: این مسکن ها که با مشارکت خود مددجو برای معلولان تحت پوشش احداث شده است و در حال حاضر تعداد 7 واحد مسکونی با مشارک خود توانخواه در حال ساخت می باشد.
انتهای پیام/
 

نظر شما